SLS Group: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SLS Group
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 410.745
stijging van € 410.745 (+1.834%), van € 22.399 naar € 433.144
waarvan Overige vorderingen: +€ 412.195
- Materiële vaste activa -€ 103.506
daling van € 103.506 (-3,6%), van € 2,9 mln naar € 2,8 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 99.570
- Liquide middelen +€ 49.116
stijging van € 49.116 (+252%), van € 19.463 naar € 68.579
vooral door Schulden op meer dan één jaar (+€ 308.003) en Afschrijvingen (+€ 144.002)
- Schulden op meer dan één jaar +€ 308.003
stijging van € 308.003 (+23,6%), van € 1,3 mln naar € 1,6 mln
- Afschrijvingen -€ 65.494
daling van € 65.494 (-31,3%), van € 209.496 naar € 144.002
- Bruto bedrijfsmarge -€ 35.091
daling van € 35.091 (-10,4%), van € 337.152 naar € 302.061
- Financiële kosten +€ 6.471
stijging van € 6.471 (+18,2%), van € 35.601 naar € 42.073
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.981.055 | € 3.335.347 | +€ 354.292 | +11,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.923.773 | € 2.820.267 | -€ 103.506 | -3,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.875.623 | € 2.772.117 | -€ 103.506 | -3,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 2.860.140 | € 2.760.570 | -€ 99.570 | -3,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 15.483 | € 11.547 | -€ 3.936 | -25,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 48.150 | € 48.150 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 57.282 | € 515.080 | +€ 457.798 | +799% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 0 | - | = | |
| Overige vorderingen | 291 | € 0 | - | = | |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 6.920 | € 6.920 | = | 0,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 6.920 | € 6.920 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 22.399 | € 433.144 | +€ 410.745 | +1.834% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 20.933 | € 19.483 | -€ 1.450 | -6,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.466 | € 413.660 | +€ 412.195 | +28.124% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 2.451 | +€ 2.451 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 19.463 | € 68.579 | +€ 49.116 | +252% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 8.500 | € 3.986 | -€ 4.514 | -53,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.981.055 | € 3.335.347 | +€ 354.292 | +11,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.251.002 | € 1.269.541 | +€ 18.540 | +1,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 582.000 | € 582.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 669.002 | € 687.541 | +€ 18.540 | +2,8% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 92.620 | € 67.360 | -€ 25.260 | -27,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 576.382 | € 620.181 | +€ 43.800 | +7,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 1.730.053 | € 2.065.806 | +€ 335.752 | +19,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.302.950 | € 1.610.953 | +€ 308.003 | +23,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.302.950 | € 1.610.953 | +€ 308.003 | +23,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 386.343 | € 408.191 | +€ 21.848 | +5,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 174.445 | € 165.226 | -€ 9.219 | -5,3% |
| Financiële schulden | 43 | € 10.036 | € 30.036 | +€ 20.000 | +199% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 36 | € 36 | -€ 0 | -0,1% |
| Overige leningen | 439 | € 10.000 | € 30.000 | +€ 20.000 | +200% |
| Handelsschulden | 44 | € 31.851 | € 51.694 | +€ 19.843 | +62,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 31.851 | € 51.694 | +€ 19.843 | +62,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 33.234 | € 7.887 | -€ 25.347 | -76,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 33.234 | € 7.887 | -€ 25.347 | -76,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 0 | - | = | |
| Overige schulden | 47/48 | € 136.776 | € 153.348 | +€ 16.572 | +12,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 40.760 | € 46.662 | +€ 5.901 | +14,5% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | - | = | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.575 | € 0 | -€ 1.575 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 209.496 | € 144.002 | -€ 65.494 | -31,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 25.077 | € 27.179 | +€ 2.102 | +8,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 337.152 | € 302.061 | -€ 35.091 | -10,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 101.004 | € 130.879 | +€ 29.875 | +29,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 10.679 | € 12.776 | +€ 2.097 | +19,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 10.679 | € 12.776 | +€ 2.097 | +19,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 35.601 | € 42.073 | +€ 6.471 | +18,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 35.601 | € 42.073 | +€ 6.471 | +18,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 76.082 | € 101.583 | +€ 25.501 | +33,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 36.268 | € 36.682 | +€ 414 | +1,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 39.814 | € 64.901 | +€ 25.087 | +63,0% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 168.400 | € 25.260 | -€ 143.140 | -85,0% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 42.100 | € 0 | -€ 42.100 | -100% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 166.114 | € 90.161 | -€ 75.953 | -45,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.