SCHOLLAERT BART: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SCHOLLAERT BART
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 3.691
daling van € 3.691 (-2,5%), van € 144.873 naar € 141.182
- Schulden op meer dan één jaar -€ 18.065
daling van € 18.065 (-27,7%), van € 65.189 naar € 47.124
- Overgedragen winst (verlies) +€ 13.237
stijging van € 13.237 (+33,9%), van -€ 39.020 naar -€ 25.783
- Overige schulden -€ 9.179
daling van € 9.179 (-8,3%), van € 110.161 naar € 100.982
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 9.157
nieuw in 2025: € 9.157
- Bruto bedrijfsmarge +€ 6.113
stijging van € 6.113 (+42,9%), van € 14.234 naar € 20.347
- Financiële kosten -€ 248
daling van € 248 (-12,3%), van € 2.017 naar € 1.769
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 149.456 | € 144.915 | -€ 4.541 | -3,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 144.873 | € 141.182 | -€ 3.691 | -2,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 144.873 | € 141.182 | -€ 3.691 | -2,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 144.873 | € 141.182 | -€ 3.691 | -2,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 4.584 | € 3.733 | -€ 851 | -18,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 952 | - | -€ 952 | |
| Handelsvorderingen | 40 | € 952 | - | -€ 952 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.631 | € 3.733 | +€ 101 | +2,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 149.456 | € 144.915 | -€ 4.541 | -3,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 26.620 | -€ 13.383 | +€ 13.237 | +49,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 39.020 | -€ 25.783 | +€ 13.237 | +33,9% |
| Schulden | 17/49 | € 176.076 | € 158.298 | -€ 17.778 | -10,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 65.189 | € 47.124 | -€ 18.065 | -27,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 65.189 | € 47.124 | -€ 18.065 | -27,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 110.887 | € 111.174 | +€ 287 | +0,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 9.157 | +€ 9.157 | |
| Handelsschulden | 44 | € 471 | - | -€ 471 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 471 | - | -€ 471 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 255 | € 1.035 | +€ 779 | +305,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 255 | € 1.035 | +€ 779 | +305,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 110.161 | € 100.982 | -€ 9.179 | -8,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.712 | € 3.691 | -€ 21 | -0,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.593 | € 1.650 | +€ 58 | +3,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 14.234 | € 20.347 | +€ 6.113 | +42,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 8.930 | € 15.006 | +€ 6.076 | +68,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1 | - | -€ 1 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1 | - | -€ 1 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.017 | € 1.769 | -€ 248 | -12,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.017 | € 1.769 | -€ 248 | -12,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 6.913 | € 13.237 | +€ 6.323 | +91,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 6.913 | € 13.237 | +€ 6.323 | +91,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 6.913 | € 13.237 | +€ 6.323 | +91,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.