PROPTIMUM: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PROPTIMUM
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 60.304
daling van € 60.304 (-92,3%), van € 65.311 naar € 5.007
waarvan Handelsvorderingen: -€ 50.734
- Immateriële vaste activa -€ 57.273
daling van € 57.273 (-16,4%), van € 348.682 naar € 291.409
- Materiële vaste activa -€ 21.938
daling van € 21.938 (-5,1%), van € 427.506 naar € 405.568
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 13.651
- Overgedragen winst (verlies) -€ 174.438
daling van € 174.438 (-71,6%), van -€ 243.741 naar -€ 418.179
- Overige schulden +€ 172.676
stijging van € 172.676 (+38,4%), van € 450.098 naar € 622.775
- Handelsschulden -€ 94.296
daling van € 94.296 (-77,1%), van € 122.304 naar € 28.008
- Schulden op meer dan één jaar -€ 43.259
daling van € 43.259 (-12,6%), van € 342.342 naar € 299.083
- Bruto bedrijfsmarge +€ 68.683
stijging van € 68.683 (+85,3%), van € 80.555 naar € 149.239
- Personeelskosten -€ 20.522
daling van € 20.522 (-9,5%), van € 215.809 naar € 195.286
- Andere bedrijfskosten +€ 8.652
stijging van € 8.652 (+90,7%), van € 9.540 naar € 18.192
- Financiële kosten +€ 6.791
stijging van € 6.791 (+34,6%), van € 19.645 naar € 26.436
waarvan Niet-recurrente financiële kosten: +€ 5.993
- Afschrijvingen +€ 1.637
stijging van € 1.637 (+2,1%), van € 78.852 naar € 80.488
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 846.202 | € 707.487 | -€ 138.715 | -16,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 777.750 | € 698.540 | -€ 79.210 | -10,2% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 348.682 | € 291.409 | -€ 57.273 | -16,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 427.506 | € 405.568 | -€ 21.938 | -5,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 388.494 | € 374.843 | -€ 13.651 | -3,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 21.387 | € 20.617 | -€ 770 | -3,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 4.770 | € 10.108 | +€ 5.338 | +112% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 12.855 | - | -€ 12.855 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.563 | € 1.563 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 68.452 | € 8.947 | -€ 59.505 | -86,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 65.311 | € 5.007 | -€ 60.304 | -92,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 54.942 | € 4.208 | -€ 50.734 | -92,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 10.369 | € 799 | -€ 9.570 | -92,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.099 | € 42 | -€ 1.057 | -96,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.042 | € 3.898 | +€ 1.856 | +90,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 846.202 | € 707.487 | -€ 138.715 | -16,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 185.039 | -€ 359.477 | -€ 174.438 | -94,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 52.502 | € 52.502 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 52.502 | € 52.502 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 243.741 | -€ 418.179 | -€ 174.438 | -71,6% |
| Schulden | 17/49 | € 1.031.241 | € 1.066.964 | +€ 35.723 | +3,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 342.342 | € 299.083 | -€ 43.259 | -12,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 342.342 | € 299.083 | -€ 43.259 | -12,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 688.241 | € 767.279 | +€ 79.038 | +11,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 51.308 | € 45.852 | -€ 5.456 | -10,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 43.676 | € 42.372 | -€ 1.304 | -3,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 43.676 | € 42.372 | -€ 1.304 | -3,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 122.304 | € 28.008 | -€ 94.296 | -77,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 122.304 | € 28.008 | -€ 94.296 | -77,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 20.854 | € 28.272 | +€ 7.418 | +35,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 457 | € 10.113 | +€ 9.656 | +2.113% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 20.397 | € 18.159 | -€ 2.238 | -11,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 450.098 | € 622.775 | +€ 172.676 | +38,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 658 | € 602 | -€ 56 | -8,5% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 3.279 | +€ 3.279 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 215.809 | € 195.286 | -€ 20.522 | -9,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 78.852 | € 80.488 | +€ 1.637 | +2,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 9.540 | € 18.192 | +€ 8.652 | +90,7% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 852 | +€ 852 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 80.555 | € 149.239 | +€ 68.683 | +85,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 223.645 | -€ 145.580 | +€ 78.065 | +34,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 6 | € 2 | -€ 3 | -59,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 6 | € 2 | -€ 3 | -59,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 19.645 | € 26.436 | +€ 6.791 | +34,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 19.645 | € 20.443 | +€ 798 | +4,1% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | - | € 5.993 | +€ 5.993 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 243.284 | -€ 172.014 | +€ 71.270 | +29,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 457 | € 1.632 | +€ 1.175 | +257% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 243.741 | -€ 173.646 | +€ 70.095 | +28,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 243.741 | -€ 173.646 | +€ 70.095 | +28,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.