Peak Ops: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Peak Ops
Grootste bewegingen
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 21.834
stijging van € 21.834 (+244,1%), van € 8.944 naar € 30.779
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 18.580
daling van € 18.580 (-3,8%), van € 493.615 naar € 475.035
waarvan Overige vorderingen: -€ 96.164
- Materiële vaste activa -€ 12.828
daling van € 12.828 (-10,5%), van € 122.304 naar € 109.475
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 18.982
- Liquide middelen +€ 8.988
stijging van € 8.988 (+10,5%), van € 85.565 naar € 94.554
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 269.925) en Handelsschulden (+€ 43.655)
- Reserves -€ 46.500
daling van € 46.500 (-96,2%), van € 48.360 naar € 1.860
waarvan Beschikbare reserves: -€ 46.500
- Handelsschulden +€ 43.655
stijging van € 43.655 (+116,6%), van € 37.434 naar € 81.090
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 17.110
stijging van € 17.110 (+32,4%), van € 52.821 naar € 69.932
waarvan Belastingen: +€ 17.530
- Schulden op meer dan één jaar -€ 12.374
daling van € 12.374 (-8,4%), van € 146.526 naar € 134.152
- Bruto bedrijfsmarge -€ 71.195
daling van € 71.195 (-14,4%), van € 495.402 naar € 424.208
- Belastingen -€ 17.188
daling van € 17.188 (-14,3%), van € 119.875 naar € 102.687
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 710.428 | € 709.843 | -€ 585 | -0,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 122.304 | € 109.475 | -€ 12.828 | -10,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 122.304 | € 109.475 | -€ 12.828 | -10,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.243 | € 1.530 | +€ 287 | +23,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 6.705 | +€ 6.705 | |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 117.085 | € 98.103 | -€ 18.982 | -16,2% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 3.976 | € 3.138 | -€ 838 | -21,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 588.124 | € 600.367 | +€ 12.243 | +2,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 493.615 | € 475.035 | -€ 18.580 | -3,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 32.161 | € 109.746 | +€ 77.585 | +241,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 461.454 | € 365.289 | -€ 96.164 | -20,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 85.565 | € 94.554 | +€ 8.988 | +10,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 8.944 | € 30.779 | +€ 21.834 | +244,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 710.428 | € 709.843 | -€ 585 | -0,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 66.960 | € 20.460 | -€ 46.500 | -69,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 48.360 | € 1.860 | -€ 46.500 | -96,2% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 46.500 | € 0 | -€ 46.500 | -100,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 643.468 | € 689.383 | +€ 45.915 | +7,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 146.526 | € 134.152 | -€ 12.374 | -8,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 146.526 | € 134.152 | -€ 12.374 | -8,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 496.942 | € 555.231 | +€ 58.289 | +11,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 12.239 | € 12.374 | +€ 135 | +1,1% |
| Financiële schulden | 43 | € 65.200 | € 66.866 | +€ 1.665 | +2,6% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 65.200 | € 66.866 | +€ 1.665 | +2,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 37.434 | € 81.090 | +€ 43.655 | +116,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 37.434 | € 81.090 | +€ 43.655 | +116,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 52.821 | € 69.932 | +€ 17.110 | +32,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 49.456 | € 66.987 | +€ 17.530 | +35,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 3.365 | € 2.945 | -€ 420 | -12,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 329.247 | € 324.970 | -€ 4.277 | -1,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 19.066 | € 17.335 | -€ 1.730 | -9,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 21.909 | € 21.267 | -€ 642 | -2,9% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 0 | - | = | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.241 | € 2.408 | +€ 167 | +7,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 495.402 | € 424.208 | -€ 71.195 | -14,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 452.187 | € 383.197 | -€ 68.989 | -15,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 39 | € 181 | +€ 142 | +359,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 39 | € 181 | +€ 142 | +359,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 11.738 | € 10.767 | -€ 971 | -8,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 11.738 | € 10.767 | -€ 971 | -8,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 440.488 | € 372.612 | -€ 67.877 | -15,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 119.875 | € 102.687 | -€ 17.188 | -14,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 320.613 | € 269.925 | -€ 50.689 | -15,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 320.613 | € 269.925 | -€ 50.689 | -15,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.