MBI Services: wat veranderde er
MBI Services
Grootste bewegingen
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 1.624
daling van € 1.624 (-20,6%), van € 7.891 naar € 6.268
- Liquide middelen -€ 1.328
daling van € 1.328 (-58,2%), van € 2.283 naar € 955
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 2.380) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 2.043)
- Materiële vaste activa +€ 1.168
stijging van € 1.168 (+77,7%), van € 1.503 naar € 2.671
waarvan Installaties, machines en uitrusting: +€ 664
- Overige schulden +€ 2.100
stijging van € 2.100 (+22,6%), van € 9.281 naar € 11.381
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 2.043
daling van € 2.043 (-61,4%), van € 3.326 naar € 1.284
- Overgedragen winst (verlies) -€ 1.528
daling van € 1.528 (-30,6%), van -€ 5.002 naar -€ 6.530
- Handelsschulden -€ 355
daling van € 355 (-31,9%), van € 1.114 naar € 759
- Bruto bedrijfsmarge +€ 3.396
stijging van € 3.396, van -€ 1.371 naar € 2.025
- Andere bedrijfskosten -€ 1.217
daling van € 1.217 (-47,2%), van € 2.577 naar € 1.360
- Afschrijvingen +€ 951
stijging van € 951 (+365%), van € 261 naar € 1.212
- Financiële kosten +€ 476
stijging van € 476 (+166%), van € 286 naar € 762
- Belastingen +€ 220
nieuw in 2025: € 220
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 11.719 | € 9.893 | -€ 1.825 | -15,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.503 | € 2.671 | +€ 1.168 | +77,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.503 | € 2.671 | +€ 1.168 | +77,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 664 | +€ 664 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.503 | € 2.007 | +€ 504 | +33,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 10.216 | € 7.223 | -€ 2.994 | -29,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 42 | - | -€ 42 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 42 | - | -€ 42 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 2.283 | € 955 | -€ 1.328 | -58,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 7.891 | € 6.268 | -€ 1.624 | -20,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 11.719 | € 9.893 | -€ 1.825 | -15,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 2.502 | -€ 4.030 | -€ 1.528 | -61,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.500 | € 2.500 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 5.002 | -€ 6.530 | -€ 1.528 | -30,6% |
| Schulden | 17/49 | € 14.220 | € 13.923 | -€ 297 | -2,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 13.720 | € 13.423 | -€ 297 | -2,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.114 | € 759 | -€ 355 | -31,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.114 | € 759 | -€ 355 | -31,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.326 | € 1.284 | -€ 2.043 | -61,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.326 | € 1.284 | -€ 2.043 | -61,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.281 | € 11.381 | +€ 2.100 | +22,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 500 | € 500 | = | 0,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 261 | € 1.212 | +€ 951 | +365% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.577 | € 1.360 | -€ 1.217 | -47,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 1.371 | € 2.025 | +€ 3.396 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 4.208 | -€ 546 | +€ 3.662 | +87,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 286 | € 762 | +€ 476 | +166% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 286 | € 762 | +€ 476 | +166% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 4.495 | -€ 1.309 | +€ 3.186 | +70,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 220 | +€ 220 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 4.495 | -€ 1.528 | +€ 2.966 | +66,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 4.495 | -€ 1.528 | +€ 2.966 | +66,0% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 3 november 2026 via checked.be.