M2O: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
M2O
Grootste bewegingen
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 4.611
stijging van € 4.611 (+25,0%), van € 18.457 naar € 23.068
- Reserves +€ 316.325
stijging van € 316.325 (+51.042%), van € 620 naar € 316.945
waarvan Beschikbare reserves: +€ 316.325
- Overgedragen winst (verlies) -€ 313.669
daling van € 313.669, van € 155.108 naar -€ 158.561
- Andere bedrijfskosten +€ 1.119
nieuw in 2025: € 1.119
- Bruto bedrijfsmarge -€ 289
daling van € 289 (-60,7%), van -€ 476 naar -€ 765
- Financiële kosten +€ 70
nieuw in 2025: € 70
- Financiële opbrengsten -€ 13
daling van € 13 (-0,3%), van € 4.624 naar € 4.611
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
De liquide middelen of het resultaat staan niet als afzonderlijke post in beide jaarrekeningen; de kasstroom valt daaruit niet af te leiden.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 169.478 | € 174.089 | +€ 4.611 | +2,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 297 | € 297 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 297 | € 297 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 169.180 | € 173.791 | +€ 4.611 | +2,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 150.724 | € 150.724 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 150.724 | € 150.724 | = | 0,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 18.457 | € 23.068 | +€ 4.611 | +25,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 169.478 | € 174.089 | +€ 4.611 | +2,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 161.925 | € 164.581 | +€ 2.656 | +1,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.197 | € 6.197 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 6.197 | € 6.197 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 12.395 | € 12.395 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 620 | € 316.945 | +€ 316.325 | +51.042% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 620 | € 620 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 620 | € 620 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 316.325 | +€ 316.325 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 155.108 | -€ 158.561 | -€ 313.669 | |
| Schulden | 17/49 | € 7.553 | € 9.507 | +€ 1.955 | +25,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 7.553 | € 9.507 | +€ 1.955 | +25,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 412 | € 700 | +€ 287 | +69,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 412 | € 700 | +€ 287 | +69,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.218 | € 1.218 | = | 0,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.218 | € 1.218 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 5.922 | € 7.589 | +€ 1.667 | +28,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | - | € 1.119 | +€ 1.119 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 476 | -€ 765 | -€ 289 | -60,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 476 | -€ 1.885 | -€ 1.408 | -296% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 4.624 | € 4.611 | -€ 13 | -0,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 4.624 | € 4.611 | -€ 13 | -0,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | - | € 70 | +€ 70 | |
| Recurrente financiële kosten | 65 | - | € 70 | +€ 70 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 4.147 | € 2.656 | -€ 1.491 | -36,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 4.147 | € 2.656 | -€ 1.491 | -36,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 4.147 | € 2.656 | -€ 1.491 | -36,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.