ILLIS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ILLIS
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa -€ 3,0 mln
daling van € 3,0 mln (-16,7%), van € 17,7 mln naar € 14,8 mln
- Schulden op meer dan één jaar -€ 4,4 mln
daling van € 4,4 mln (-58,3%), van € 7,5 mln naar € 3,1 mln
- Overgedragen winst (verlies) +€ 1,6 mln
stijging van € 1,6 mln (+61,2%), van -€ 2,6 mln naar -€ 1,0 mln
- Financiële opbrengsten +€ 2,4 mln
stijging van € 2,4 mln (+59,2%), van € 4,0 mln naar € 6,3 mln
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: +€ 1,7 mln
- Financiële kosten -€ 1,4 mln
daling van € 1,4 mln (-23,2%), van € 6,2 mln naar € 4,7 mln
waarvan Niet-recurrente financiële kosten: -€ 1,1 mln
- Bruto bedrijfsmarge +€ 74.973
stijging van € 74.973 (+49,8%), van € 150.691 naar € 225.665
- Personeelskosten -€ 4.338
daling van € 4.338 (-2,0%), van € 219.972 naar € 215.633
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 18.654.134 | € 15.711.020 | -€ 2,9 mln | -15,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 17.796.817 | € 14.812.199 | -€ 3,0 mln | -16,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 74.043 | € 48.905 | -€ 25.138 | -34,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 16.392 | € 10.054 | -€ 6.338 | -38,7% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 57.650 | € 38.850 | -€ 18.800 | -32,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 17.722.774 | € 14.763.294 | -€ 3,0 mln | -16,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 857.317 | € 898.821 | +€ 41.505 | +4,8% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 546.754 | € 679.156 | +€ 132.402 | +24,2% |
| Overige vorderingen | 291 | € 546.754 | € 679.156 | +€ 132.402 | +24,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 158.565 | € 144.710 | -€ 13.855 | -8,7% |
| Voorraden | 30/36 | € 158.565 | € 144.710 | -€ 13.855 | -8,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 76.793 | € 23.571 | -€ 53.222 | -69,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 73.810 | € 8.785 | -€ 65.025 | -88,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.983 | € 14.787 | +€ 11.804 | +396% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 66.313 | € 45.488 | -€ 20.825 | -31,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 8.891 | € 5.895 | -€ 2.995 | -33,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 18.654.134 | € 15.711.020 | -€ 2,9 mln | -15,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 10.885.464 | € 12.479.846 | +€ 1,6 mln | +14,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 13.282.874 | € 13.282.874 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 13.282.874 | € 13.282.874 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 13.282.874 | € 13.282.874 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 207.843 | € 207.843 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 12.750 | € 12.750 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 12.750 | € 12.750 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 25.093 | € 25.093 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 170.000 | € 170.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 2.605.253 | -€ 1.010.871 | +€ 1,6 mln | +61,2% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 0 | - | = | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 0 | - | = | |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 7.768.670 | € 3.231.174 | -€ 4,5 mln | -58,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 7.491.312 | € 3.125.153 | -€ 4,4 mln | -58,3% |
| Overige schulden | 178/9 | € 7.491.312 | € 3.125.153 | -€ 4,4 mln | -58,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 276.475 | € 97.723 | -€ 178.752 | -64,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 242.964 | € 72.702 | -€ 170.261 | -70,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 242.964 | € 72.702 | -€ 170.261 | -70,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 19.211 | € 18.803 | -€ 408 | -2,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 530 | € 525 | -€ 5 | -0,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 18.681 | € 18.278 | -€ 403 | -2,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.300 | € 6.217 | -€ 8.083 | -56,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 883 | € 8.298 | +€ 7.415 | +840% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 219.972 | € 215.633 | -€ 4.338 | -2,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 30.901 | € 31.382 | +€ 481 | +1,6% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | -€ 1.551 | € 0 | +€ 1.551 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.771 | € 2.856 | -€ 1.915 | -40,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 150.691 | € 225.665 | +€ 74.973 | +49,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 103.401 | -€ 24.207 | +€ 79.195 | +76,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.985.670 | € 6.345.381 | +€ 2,4 mln | +59,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.985.670 | € 4.643.019 | +€ 657.350 | +16,5% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | - | € 1.702.362 | +€ 1,7 mln | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.152.128 | € 4.726.265 | -€ 1,4 mln | -23,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 409.512 | € 64.423 | -€ 345.089 | -84,3% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 5.742.616 | € 4.661.842 | -€ 1,1 mln | -18,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 2.269.859 | € 1.594.910 | +€ 3,9 mln | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 532 | € 528 | -€ 4 | -0,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 2.270.391 | € 1.594.382 | +€ 3,9 mln | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 2.270.391 | € 1.594.382 | +€ 3,9 mln |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.