GLOBAL SUPPORT SERVICES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GLOBAL SUPPORT SERVICES
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 3.853
daling van € 3.853 (-19,4%), van € 19.833 naar € 15.980
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 2.034
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 2.012
daling van € 2.012 (-80,1%), van € 2.511 naar € 499
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 1.811
daling van € 1.811 (-35,8%), van € 5.062 naar € 3.251
waarvan Overige vorderingen: -€ 1.659
- Liquide middelen -€ 992
daling van € 992 (-17,6%), van € 5.649 naar € 4.657
vooral door Handelsschulden (-€ 4.702) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 1.845)
- Voorraden en bestellingen +€ 814
stijging van € 814 (+27,2%), van € 2.998 naar € 3.812
- Handelsschulden -€ 4.702
daling van € 4.702 (-33,3%), van € 14.134 naar € 9.431
- Schulden op meer dan één jaar -€ 1.845
daling van € 1.845 (-92,1%), van € 2.004 naar € 159
- Overige schulden -€ 900
daling van € 900 (-4,6%), van € 19.758 naar € 18.858
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 706
daling van € 706 (-27,7%), van € 2.551 naar € 1.845
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 477
daling van € 477 (-10,1%), van € 4.707 naar € 4.230
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 618
- Bruto bedrijfsmarge +€ 18.669
stijging van € 18.669, van -€ 8.149 naar € 10.521
- Personeelskosten +€ 1.830
stijging van € 1.830 (+669%), van € 274 naar € 2.104
- Andere bedrijfskosten -€ 283
daling van € 283 (-18,8%), van € 1.506 naar € 1.223
- Afschrijvingen +€ 111
stijging van € 111 (+2,0%), van € 5.572 naar € 5.683
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 36.053 | € 28.200 | -€ 7.854 | -21,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 19.833 | € 15.980 | -€ 3.853 | -19,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 19.833 | € 15.980 | -€ 3.853 | -19,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 7.584 | € 5.550 | -€ 2.034 | -26,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.851 | € 5.332 | -€ 519 | -8,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 556 | € 79 | -€ 478 | -85,9% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 5.842 | € 5.020 | -€ 822 | -14,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 16.220 | € 12.219 | -€ 4.001 | -24,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.998 | € 3.812 | +€ 814 | +27,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.998 | € 3.812 | +€ 814 | +27,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 5.062 | € 3.251 | -€ 1.811 | -35,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 2.399 | € 2.247 | -€ 152 | -6,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.663 | € 1.004 | -€ 1.659 | -62,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 5.649 | € 4.657 | -€ 992 | -17,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.511 | € 499 | -€ 2.012 | -80,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 36.053 | € 28.200 | -€ 7.854 | -21,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 7.101 | -€ 6.704 | +€ 397 | +5,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 27.561 | -€ 27.164 | +€ 397 | +1,4% |
| Schulden | 17/49 | € 43.154 | € 34.904 | -€ 8.250 | -19,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 2.004 | € 159 | -€ 1.845 | -92,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 2.004 | € 159 | -€ 1.845 | -92,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 41.150 | € 34.745 | -€ 6.405 | -15,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 2.551 | € 1.845 | -€ 706 | -27,7% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 381 | +€ 381 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 381 | +€ 381 | |
| Handelsschulden | 44 | € 14.134 | € 9.431 | -€ 4.702 | -33,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 14.134 | € 9.431 | -€ 4.702 | -33,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.707 | € 4.230 | -€ 477 | -10,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 182 | € 323 | +€ 141 | +77,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 4.525 | € 3.906 | -€ 618 | -13,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 19.758 | € 18.858 | -€ 900 | -4,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 274 | € 2.104 | +€ 1.830 | +669% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.572 | € 5.683 | +€ 111 | +2,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.506 | € 1.223 | -€ 283 | -18,8% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 450 | +€ 450 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 8.149 | € 10.521 | +€ 18.669 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 15.500 | € 1.061 | +€ 16.561 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 22 | +€ 22 | +21.920% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 22 | +€ 22 | +21.920% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 543 | € 545 | +€ 2 | +0,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 543 | € 545 | +€ 2 | +0,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 16.043 | € 538 | +€ 16.581 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 182 | € 141 | -€ 42 | -22,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 16.226 | € 397 | +€ 16.622 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 16.226 | € 397 | +€ 16.622 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.