GIJCLA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
GIJCLA
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa -€ 1,2 mln
daling van € 1,2 mln (-18,6%), van € 6,3 mln naar € 5,2 mln
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 801.834
stijging van € 801.834 (+111%), van € 721.397 naar € 1,5 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 801.834
- Overige schulden -€ 428.615
daling van € 428.615 (-96,9%), van € 442.267 naar € 13.652
- Financiële kosten +€ 104.209
stijging van € 104.209 (+128%), van € 81.310 naar € 185.519
- Bruto bedrijfsmarge +€ 95.047
stijging van € 95.047 (+114%), van € 83.201 naar € 178.248
- Financiële opbrengsten +€ 64.616
stijging van € 64.616 (+25,1%), van € 257.689 naar € 322.305
- Afschrijvingen +€ 11.030
stijging van € 11.030 (+5,1%), van € 214.702 naar € 225.732
- Andere bedrijfskosten -€ 10.903
daling van € 10.903 (-23,5%), van € 46.472 naar € 35.569
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 15.548.303 | € 15.001.788 | -€ 546.515 | -3,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 10.938.279 | € 9.635.238 | -€ 1,3 mln | -11,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.594.263 | € 4.469.691 | -€ 124.571 | -2,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 4.367.230 | € 4.219.664 | -€ 147.565 | -3,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 26.366 | € 27.519 | +€ 1.153 | +4,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 197.467 | € 219.308 | +€ 21.841 | +11,1% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 3.200 | € 3.200 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 6.344.016 | € 5.165.547 | -€ 1,2 mln | -18,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 4.610.024 | € 5.366.550 | +€ 756.526 | +16,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 721.397 | € 1.523.232 | +€ 801.834 | +111% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 8.390 | € 8.390 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 713.007 | € 1.514.842 | +€ 801.834 | +112% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 3.840.328 | € 3.698.055 | -€ 142.273 | -3,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 29.945 | € 133.114 | +€ 103.170 | +345% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 18.354 | € 12.149 | -€ 6.205 | -33,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 15.548.303 | € 15.001.788 | -€ 546.515 | -3,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 14.038.078 | € 14.090.771 | +€ 52.693 | +0,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.764.511 | € 12.764.511 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.273.568 | € 1.326.260 | +€ 52.693 | +4,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.273.568 | € 1.326.260 | +€ 52.693 | +4,1% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 30.000 | - | -€ 30.000 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 30.000 | - | -€ 30.000 | |
| Pensioenen en soortgelijke verplichtingen | 160 | € 30.000 | - | -€ 30.000 | |
| Schulden | 17/49 | € 1.480.225 | € 911.017 | -€ 569.208 | -38,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 812.911 | € 672.723 | -€ 140.188 | -17,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 812.911 | € 672.723 | -€ 140.188 | -17,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 667.314 | € 236.534 | -€ 430.780 | -64,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 186.422 | € 202.040 | +€ 15.618 | +8,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 32.066 | € 12.427 | -€ 19.639 | -61,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 32.066 | € 12.427 | -€ 19.639 | -61,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.559 | € 8.415 | +€ 1.856 | +28,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.559 | € 8.415 | +€ 1.856 | +28,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 442.267 | € 13.652 | -€ 428.615 | -96,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1.760 | +€ 1.760 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 10.000 | € 30.000 | +€ 20.000 | +200% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 214.702 | € 225.732 | +€ 11.030 | +5,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 46.472 | € 35.569 | -€ 10.903 | -23,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 83.201 | € 178.248 | +€ 95.047 | +114% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 177.973 | -€ 83.053 | +€ 94.920 | +53,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 257.689 | € 322.305 | +€ 64.616 | +25,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 257.689 | € 322.305 | +€ 64.616 | +25,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 81.310 | € 185.519 | +€ 104.209 | +128% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 81.310 | € 185.519 | +€ 104.209 | +128% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 1.594 | € 53.732 | +€ 55.327 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.852 | € 1.040 | -€ 812 | -43,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 3.446 | € 52.693 | +€ 56.139 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 3.446 | € 52.693 | +€ 56.139 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.