Dada: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Dada
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 66.517
daling van € 66.517 (-46,2%), van € 144.019 naar € 77.502
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 24.397) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 20.000)
- Materiële vaste activa -€ 21.079
daling van € 21.079 (-16,0%), van € 131.757 naar € 110.678
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 16.952
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 6.440
stijging van € 6.440 (+64,6%), van € 9.965 naar € 16.405
- Voorraden en bestellingen +€ 4.250
stijging van € 4.250 (+67,2%), van € 6.325 naar € 10.575
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 24.397
daling van € 24.397 (-56,7%), van € 43.062 naar € 18.665
waarvan Belastingen: -€ 24.554
- Reserves -€ 20.000
daling van € 20.000 (-14,3%), van € 140.114 naar € 120.114
- Schulden op meer dan één jaar -€ 15.496
daling van € 15.496 (-24,7%), van € 62.628 naar € 47.133
- Handelsschulden -€ 5.721
daling van € 5.721 (-36,8%), van € 15.561 naar € 9.840
- Overige schulden -€ 5.528
daling van € 5.528 (-79,0%), van € 6.998 naar € 1.469
- Bruto bedrijfsmarge -€ 75.987
daling van € 75.987 (-41,6%), van € 182.793 naar € 106.806
- Afschrijvingen +€ 20.246
stijging van € 20.246 (+140%), van € 14.483 naar € 34.729
- Belastingen -€ 15.305
daling van € 15.305 (-83,8%), van € 18.260 naar € 2.955
- Personeelskosten -€ 14.337
daling van € 14.337 (-19,2%), van € 74.552 naar € 60.215
- Andere bedrijfskosten -€ 7.127
daling van € 7.127 (-56,1%), van € 12.700 naar € 5.573
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 292.387 | € 218.001 | -€ 74.387 | -25,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 131.757 | € 110.678 | -€ 21.079 | -16,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 131.757 | € 110.678 | -€ 21.079 | -16,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 11.879 | € 7.752 | -€ 4.127 | -34,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 119.878 | € 102.926 | -€ 16.952 | -14,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 160.630 | € 107.322 | -€ 53.308 | -33,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 6.325 | € 10.575 | +€ 4.250 | +67,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 6.325 | € 10.575 | +€ 4.250 | +67,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 9.965 | € 16.405 | +€ 6.440 | +64,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 9.965 | € 16.405 | +€ 6.440 | +64,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 144.019 | € 77.502 | -€ 66.517 | -46,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 321 | € 2.840 | +€ 2.519 | +785% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 292.387 | € 218.001 | -€ 74.387 | -25,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 146.114 | € 125.398 | -€ 20.716 | -14,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.000 | € 6.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 140.114 | € 120.114 | -€ 20.000 | -14,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 140.114 | € 120.114 | -€ 20.000 | -14,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | -€ 716 | -€ 716 | |
| Schulden | 17/49 | € 146.273 | € 92.602 | -€ 53.671 | -36,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 62.628 | € 47.133 | -€ 15.496 | -24,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 62.628 | € 47.133 | -€ 15.496 | -24,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 83.645 | € 45.470 | -€ 38.175 | -45,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 18.024 | € 15.496 | -€ 2.528 | -14,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 15.561 | € 9.840 | -€ 5.721 | -36,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 15.561 | € 9.840 | -€ 5.721 | -36,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 43.062 | € 18.665 | -€ 24.397 | -56,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 32.471 | € 7.916 | -€ 24.554 | -75,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 10.591 | € 10.748 | +€ 157 | +1,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 6.998 | € 1.469 | -€ 5.528 | -79,0% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 74.552 | € 60.215 | -€ 14.337 | -19,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 14.483 | € 34.729 | +€ 20.246 | +140% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 12.700 | € 5.573 | -€ 7.127 | -56,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 182.793 | € 106.806 | -€ 75.987 | -41,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 81.059 | € 6.290 | -€ 74.769 | -92,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3 | € 17 | +€ 14 | +542% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3 | € 17 | +€ 14 | +542% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.662 | € 4.067 | +€ 1.405 | +52,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.662 | € 4.067 | +€ 1.405 | +52,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 78.399 | € 2.239 | -€ 76.160 | -97,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 18.260 | € 2.955 | -€ 15.305 | -83,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 60.140 | -€ 716 | -€ 60.855 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 60.140 | -€ 716 | -€ 60.855 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.