CARY8: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CARY8
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 115.528
daling van € 115.528 (-40,7%), van € 283.951 naar € 168.424
waarvan Handelsvorderingen: -€ 121.144
- Liquide middelen +€ 72.237
stijging van € 72.237 (+91,0%), van € 79.378 naar € 151.615
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 115.528) en Vorderingen op meer dan één jaar (+€ 27.000)
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 27.000
daling van € 27.000 (-16,1%), van € 167.250 naar € 140.250
- Handelsschulden -€ 85.822
daling van € 85.822 (-95,9%), van € 89.452 naar € 3.630
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 17.444
daling van € 17.444 (-79,5%), van € 21.944 naar € 4.500
- Reserves +€ 17.323
stijging van € 17.323 (+4,0%), van € 435.954 naar € 453.277
waarvan Beschikbare reserves: +€ 17.323
- Overige schulden +€ 7.725
stijging van € 7.725 (+105.247%), van € 7 naar € 7.732
- Bruto bedrijfsmarge -€ 11.881
daling van € 11.881 (-29,2%), van € 40.751 naar € 28.871
- Afschrijvingen -€ 5.324
daling van € 5.324 (-50,7%), van € 10.496 naar € 5.172
- Belastingen -€ 2.083
daling van € 2.083 (-22,1%), van € 9.418 naar € 7.335
- Andere bedrijfskosten -€ 1.264
daling van € 1.264 (-49,6%), van € 2.549 naar € 1.285
- Financiële opbrengsten -€ 544
daling van € 544 (-18,7%), van € 2.901 naar € 2.358
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 553.556 | € 475.339 | -€ 78.217 | -14,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 20.223 | € 15.051 | -€ 5.172 | -25,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 20.223 | € 15.051 | -€ 5.172 | -25,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 10.173 | € 6.083 | -€ 4.089 | -40,2% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 10.050 | € 8.967 | -€ 1.083 | -10,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 533.334 | € 460.289 | -€ 73.045 | -13,7% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 167.250 | € 140.250 | -€ 27.000 | -16,1% |
| Handelsvorderingen | 290 | € 167.250 | € 140.250 | -€ 27.000 | -16,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 283.951 | € 168.424 | -€ 115.528 | -40,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 283.951 | € 162.807 | -€ 121.144 | -42,7% |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 5.616 | +€ 5.616 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 79.378 | € 151.615 | +€ 72.237 | +91,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.754 | - | -€ 2.754 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 553.556 | € 475.339 | -€ 78.217 | -14,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 442.154 | € 459.477 | +€ 17.323 | +3,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 435.954 | € 453.277 | +€ 17.323 | +4,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 434.094 | € 451.417 | +€ 17.323 | +4,0% |
| Schulden | 17/49 | € 111.403 | € 15.862 | -€ 95.540 | -85,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 111.403 | € 15.862 | -€ 95.540 | -85,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 89.452 | € 3.630 | -€ 85.822 | -95,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 89.452 | € 3.630 | -€ 85.822 | -95,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 21.944 | € 4.500 | -€ 17.444 | -79,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 21.944 | € 4.500 | -€ 17.444 | -79,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 7 | € 7.732 | +€ 7.725 | +105.247% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 10.496 | € 5.172 | -€ 5.324 | -50,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.549 | € 1.285 | -€ 1.264 | -49,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 40.751 | € 28.871 | -€ 11.881 | -29,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 27.706 | € 22.414 | -€ 5.292 | -19,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.901 | € 2.358 | -€ 544 | -18,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.901 | € 2.358 | -€ 544 | -18,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 93 | € 113 | +€ 20 | +21,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 93 | € 113 | +€ 20 | +21,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 30.514 | € 24.658 | -€ 5.856 | -19,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.418 | € 7.335 | -€ 2.083 | -22,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 21.096 | € 17.323 | -€ 3.773 | -17,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 21.096 | € 17.323 | -€ 3.773 | -17,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.