Ga naar inhoud

PEGAS

Actief
BVBAopgericht 199234 jaar actiefWitte Patersstraat 4, 1040 Etterbeek, BelgiëOp dit adres zijn 93 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 0446.792.985
Samenvatting

De berekende faillissementskans van PEGAS over 12 maanden bedraagt 1,6% (gemiddeld). De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 25.400 en een nettoresultaat van -€ 8.933. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 54% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 40% van 5.661 sectorgenoten (NACE 49, boekjaar 2025). De onderneming is actief sinds 1992 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen.

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 te laat neergelegd (28 dagen) Neergelegd op 28 augustus 2026, termijn 31 juli 2026 (7 maanden na afsluiting op 31 december 2025, WVV art. 3:10). Bron: NBB, 2026-00446070.

Eigen vermogen
€ 25.400▼ 26,0%
2024 · € 34.333
Totaal activa
€ 88.015▲ 4,4%
2024 · € 84.268
Nettoresultaat
-€ 8.933
2024 · € 1.831
Werkkapitaal
€ 22.485▲ 113%
2024 · € 10.546
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Het bedrijfsresultaat wordt in 2025 negatief: een verlies van € 7.380 na € 3.399 in 2024, het laagste resultaat in de beschikbare reeks.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Bedrijfsresultaat-€ 7.380 2025 Nettoresultaat-€ 8.933 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 49, Vervoer over land: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA), Personeel (VTE).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 4.834-€ 7.789€ 1.944▼ 75,0%€ 1.406▼ 27,7%€ 8.595▲ 511%€ 27.519▲ 220%€ 3.399▼ 87,6%-€ 7.380
Nettoresultaat-€ 5.475-€ 7.178€ 1.611binnen de middelste helft van de sector▼ 77,6%€ 823binnen de middelste helft van de sector▼ 48,9%€ 8.475binnen de middelste helft van de sector▲ 930%€ 21.987boven de middelste helft van de sector▲ 159%€ 1.831binnen de middelste helft van de sector▼ 91,7%-€ 8.933onder de middelste helft van de sector
Eigen vermogen-€ 7.572--€ 393▲ 94,8%€ 1.217onder de middelste helft van de sector€ 2.040onder de middelste helft van de sector▲ 67,6%€ 10.515onder de middelste helft van de sector▲ 415%€ 32.502binnen de middelste helft van de sector▲ 209%€ 34.333binnen de middelste helft van de sector▲ 5,6%€ 25.400binnen de middelste helft van de sector▼ 26,0%
Totaal activa€ 5.635-€ 1.781▼ 68,4%€ 1.635onder de middelste helft van de sector▼ 8,2%€ 4.771onder de middelste helft van de sector▲ 192%€ 12.329onder de middelste helft van de sector▲ 158%€ 46.835binnen de middelste helft van de sector▲ 280%€ 84.268binnen de middelste helft van de sector▲ 79,9%€ 88.015binnen de middelste helft van de sector▲ 4,4%
Schulden€ 13.207-€ 2.174▼ 83,5%€ 418▼ 80,8%€ 2.731▲ 553%€ 1.814▼ 33,6%€ 14.332▲ 690%€ 49.935▲ 248%€ 62.616▲ 25,4%
Werkkapitaal-€ 7.572--€ 393▲ 94,8%€ 1.217binnen de middelste helft van de sector€ 2.040binnen de middelste helft van de sector▲ 67,6%€ 10.515binnen de middelste helft van de sector▲ 415%€ 6.960binnen de middelste helft van de sector▼ 33,8%€ 10.546binnen de middelste helft van de sector▲ 51,5%€ 22.485binnen de middelste helft van de sector▲ 113%
Solvabiliteit-134,4%-85,3%boven de middelste helft van de sector69,4%boven de middelste helft van de sector▼ 15,9pp40,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 28,7pp28,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 11,9pp
Liquiditeit0,43-6,80boven de middelste helft van de sector1,49binnen de middelste helft van de sector▼ 5,311,56binnen de middelste helft van de sector▲ 0,071,64binnen de middelste helft van de sector▲ 0,08
Rendabiliteit (ROA)-97,2%-68,7%boven de middelste helft van de sector46,9%boven de middelste helft van de sector▼ 21,8pp2,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 44,8pp-10,1%onder de middelste helft van de sector▼ 12,3pp
Personeel (VTE)0,72,4▲ 243%5,7▲ 138%
boven binnen onder de middelste helft van NACE 49, Vervoer over land: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge niet gepubliceerd: het microschema vereist die niet.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 88.015
Vaste activa € 30.367 ▼ 44,6%
Vlottende activa € 57.649 ▲ 95,5%
Passiva € 88.015
Eigen vermogen € 25.400 ▼ 26,0%
Schulden € 62.616 ▲ 25,4%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 59,3% naar 71,1%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 241▼
2024 · € 7.538
Cashflow
-€ 1.313▼
2024 · € 5.970
Schuldgraad
2,47▲
2024 · 1,45
ROE
-35,2%▼
2024 · 5,3%
Rentedekking
0,08▼
2024 · 31,35
Schulden ≤ 1 jaar
€ 35.164▲
2024 · € 18.944
Schulden > 1 jaar
€ 27.452▼
2024 · € 30.991
Personeelskosten
€ 58.106▲
2024 · € 27.820
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 1.221 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 3,8% binnen 24 maanden failliet en bestaat 88,5% nog.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 10 tot 30%
  • verlies van 10% van de balans of meer
3,8% ging failliet
7,5% stopte op een andere manier
88,5% bestaat nog

Van nog 0,2% weten we dat ze stopten, maar niet of dat binnen die 24 maanden was.

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 1,6% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.470 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 1.221 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 45 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 84.268€ 88.015▲
Vaste activa21/28€ 54.778€ 30.367▼
Materiële vaste activa22/27€ 53.472€ 29.061▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 545€ 1.169▲
Meubilair en rollend materieel24€ 52.927€ 27.892▼
Financiële vaste activa28€ 1.306€ 1.306=
Vlottende activa29/58€ 29.490€ 57.649▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 25.174€ 55.927▲
Handelsvorderingen40€ 6.345€ 12.947▲
Overige vorderingen41€ 18.829€ 42.980▲
Liquide middelen54/58€ 4.316€ 1.721▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 84.268€ 88.015▲
Eigen vermogen10/15€ 34.333€ 25.400▼
Inbreng10/11€ 12.592€ 12.592=
Reserves13€ 496€ 496=
Onbeschikbare reserves130/1€ 496€ 496=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 496€ 496=
Overgedragen winst (verlies)14€ 21.245€ 12.312▼
Schulden17/49€ 49.935€ 62.616▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 30.991€ 27.452▼
Financiële schulden170/4€ 30.991€ 27.452▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 18.944€ 35.164▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 3.309€ 3.540▲
Handelsschulden44-€ 8.143
Leveranciers440/4-€ 8.143
Vooruitbetalingen op bestellingen46€ 2.378-
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 13.258€ 23.481▲
Belastingen450/3€ 9.975€ 13.889▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 3.283€ 9.592▲
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 27.820€ 58.106▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.139€ 7.620▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 2.618€ 1.645▼
Niet-recurrente bedrijfskosten66A€ 344€ 17.961▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 38.320€ 77.953▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 3.399-€ 7.380▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 247€ 1.432▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 247€ 1.432▲
Financiële kosten65/66B€ 240€ 2.986▲
Recurrente financiële kosten65€ 240€ 2.986▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 3.405-€ 8.933▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.575-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 1.831-€ 8.933▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 1.831-€ 8.933▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 21.245€ 12.312▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 19.414€ 21.245▲

De toelichting bij deze jaarrekening (9 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62-----€ 13.397€ 27.820€ 58.106▲ 109%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630-----€ 1.705€ 4.139€ 7.620▲ 84,1%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 348€ 931€ 3.063€ 2.618€ 1.645▼ 37,2%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A------€ 344€ 17.961▲ 5.125%
Bruto bedrijfsmarge9900-€ 3.242€ 8.712€ 2.377€ 1.753€ 9.526€ 45.683€ 38.320€ 77.953▲ 103%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 4.834€ 7.789€ 1.944€ 1.406€ 8.595€ 27.519€ 3.399-€ 7.380-
Financiële opbrengsten75/76B-----€ 0€ 247€ 1.432▲ 481%
Recurrente financiële opbrengsten75-----€ 0€ 247€ 1.432▲ 481%
Financiële kosten65/66B---€ 583€ 120€ 131€ 240€ 2.986▲ 1.142%
Recurrente financiële kosten65€ 641€ 611€ 333€ 583€ 120€ 131€ 240€ 2.986▲ 1.142%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 5.475€ 7.178€ 1.611€ 823€ 8.475€ 27.388€ 3.405-€ 8.933-
Belastingen op het resultaat67/77-----€ 5.401€ 1.575--
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 5.475€ 7.178€ 1.611€ 823€ 8.475€ 21.987€ 1.831-€ 8.933-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 5.475€ 7.178€ 1.611€ 823€ 8.475€ 21.987€ 1.831-€ 8.933-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 5.635€ 1.781€ 1.635€ 4.771€ 12.329€ 46.835€ 84.268€ 88.015▲ 4,4%
Vaste activa21/28-----€ 25.542€ 54.778€ 30.367▼ 44,6%
Materiële vaste activa22/27-----€ 24.236€ 53.472€ 29.061▼ 45,7%
Installaties, machines en uitrusting23-----€ 656€ 545€ 1.169▲ 115%
Meubilair en rollend materieel24-----€ 23.580€ 52.927€ 27.892▼ 47,3%
Financiële vaste activa28-----€ 1.306€ 1.306€ 1.306=
Vlottende activa29/58€ 5.635€ 1.781€ 1.635€ 4.771€ 12.329€ 21.293€ 29.490€ 57.649▲ 95,5%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 4.614€ 347€ 952€ 3.301€ 7.323€ 6.569€ 25.174€ 55.927▲ 122%
Handelsvorderingen40---€ 3.188€ 1.109€ 4.345€ 6.345€ 12.947▲ 104%
Overige vorderingen41---€ 112€ 6.213€ 2.224€ 18.829€ 42.980▲ 128%
Liquide middelen54/58€ 630€ 1.029€ 683€ 1.471€ 5.007€ 14.723€ 4.316€ 1.721▼ 60,1%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 5.635€ 1.781€ 1.635€ 4.771€ 12.329€ 46.835€ 84.268€ 88.015▲ 4,4%
Eigen vermogen10/15-€ 7.572-€ 393€ 1.217€ 2.040€ 10.515€ 32.502€ 34.333€ 25.400▼ 26,0%
Inbreng10/11€ 12.592€ 12.592-€ 12.592€ 12.592€ 12.592€ 12.592€ 12.592=
Reserves13€ 496€ 496€ 496€ 496€ 496€ 496€ 496€ 496=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 496€ 496€ 496€ 496€ 496=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 496€ 496€ 496€ 496€ 496=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 20.660-€ 13.481-€ 11.870-€ 11.048-€ 2.573€ 19.414€ 21.245€ 12.312▼ 42,0%
Schulden17/49€ 13.207€ 2.174€ 418€ 2.731€ 1.814€ 14.332€ 49.935€ 62.616▲ 25,4%
Schulden op meer dan één jaar17------€ 30.991€ 27.452▼ 11,4%
Financiële schulden170/4------€ 30.991€ 27.452▼ 11,4%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 13.207€ 2.174€ 418€ 2.731€ 1.814€ 14.332€ 18.944€ 35.164▲ 85,6%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42------€ 3.309€ 3.540▲ 7,0%
Handelsschulden44€ 3.813€ 514€ 185€ 2.402€ 1.077€ 5.070-€ 8.143-
Leveranciers440/4---€ 2.402€ 1.077€ 5.070-€ 8.143-
Vooruitbetalingen op bestellingen46-----€ 2.378€ 2.378--
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 53€ 461€ 6.609€ 13.258€ 23.481▲ 77,1%
Belastingen450/3---€ 53€ 461€ 6.609€ 9.975€ 13.889▲ 39,2%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9------€ 3.283€ 9.592▲ 192%
Overige schulden47/48---€ 276€ 276€ 276---
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 5.475€ 7.178€ 1.611€ 823€ 8.475€ 21.987€ 1.831-€ 8.933-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630-----€ 1.705€ 4.139€ 7.620▲ 84,1%
Kasstroom uit de werking (benadering)-€ 5.475€ 7.178€ 1.611€ 823€ 8.475€ 23.692€ 5.970-€ 1.313-
Investeringen in vaste activa (benadering)-------€ 33.375€ 16.791-
Verandering liquide middelen-€ 399-€ 346€ 787€ 3.536€ 9.717-€ 10.407-€ 2.595▲ 75,1%

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 32 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
31-12-2025 microschema 28-08-2026 2026-00446070
31-12-2024 microschema 12-08-2025 2025-00371078
31-12-2023 microschema 30-08-2024 2024-00404450
31-12-2022 microschema 03-08-2023 2023-00309407
31-12-2021 microschema 20-08-2022 2022-20299289
31-12-2020 microschema 17-05-2021 2021-14300106
31-12-2019 microschema 19-05-2020 2020-12600161
31-12-2018 microschema 16-05-2019 2019-13300436
31-12-2017 microschema 16-05-2018 2018-13000046
31-12-2016 microschema 15-05-2017 2017-12100180

Toon alle 32 neerleggingen

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 6.550 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit diensten voor personenvervoer op aanvraag per voertuig met chauffeur (NACE 49330) zijn de cijfers van 2.292 gekend. 1.982 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.