Ga naar inhoud

MK2B IMMO

Actief
NVopgericht 199234 jaar actiefWinston Churchilllaan 123, 1180 Ukkel, BelgiëKBO/BCE: BE 0446.461.207

Financieel · boekjaar 2024, microschema

Jaarrekening 2025 nog niet neergelegd, termijn verstreken op 31 juli 2026 Het boekjaar sloot af op 31 december 2025. De jaarrekening moet uiterlijk 7 maanden na de afsluiting neergelegd zijn (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, neerleggingen, toestand op 2 november 2026.

Jaarrekening 2024 neergelegd op 31-08-2025 PDF alle 31 neerleggingen

Omzet
≈ € 32.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 21.000 en € 51.000
Totaal activa
€ 150.423▼ 5,2%
2023 · € 158.648
Nettoresultaat
-€ 4.435▲ 75,6%
2023 · -€ 18.158
Werkkapitaal
-€ 26.614▼ 15,8%
2023 · -€ 22.977
Verloop door de jaren

2020 tot 2024, 5 boekjaren 2019 tot 2024, 6 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2024 is een verlies van € 555, kleiner dan het verlies van € 17.212 in 2023.

Bedrijfsresultaat-€ 555 2024 Nettoresultaat-€ 4.435 2024

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Vastgoedactiviteiten (NACE 68). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post201920202021202220232024
Bedrijfsresultaat€ 1.537-€ 10.787▲ 602%€ 9.464▼ 12,3%€ 6.898▼ 27,1%-€ 17.212-€ 555▲ 96,8%
Nettoresultaat€ 1.305-€ 10.499binnen de middelste helft van de sector▲ 705%€ 9.183binnen de middelste helft van de sector▼ 12,5%€ 6.809binnen de middelste helft van de sector▼ 25,8%-€ 18.158onder de middelste helft van de sector-€ 4.435binnen de middelste helft van de sector▲ 75,6%
Eigen vermogen€ 48.667-€ 59.166binnen de middelste helft van de sector▲ 21,6%€ 68.349binnen de middelste helft van de sector▲ 15,5%€ 75.158binnen de middelste helft van de sector▲ 10,0%€ 57.001binnen de middelste helft van de sector▼ 24,2%€ 52.566binnen de middelste helft van de sector▼ 7,8%
Totaal activa€ 171.359-€ 169.273binnen de middelste helft van de sector▼ 1,2%€ 163.410binnen de middelste helft van de sector▼ 3,5%€ 162.428binnen de middelste helft van de sector▼ 0,6%€ 158.648binnen de middelste helft van de sector▼ 2,3%€ 150.423binnen de middelste helft van de sector▼ 5,2%
Schulden€ 122.691-€ 110.107▼ 10,3%€ 95.061▼ 13,7%€ 87.270▼ 8,2%€ 101.647▲ 16,5%€ 97.858▼ 3,7%
Werkkapitaal€ 1.104-€ 7.484binnen de middelste helft van de sector▲ 578%€ 4.982binnen de middelste helft van de sector▼ 33,4%€ 2.720binnen de middelste helft van de sector▼ 45,4%-€ 22.977binnen de middelste helft van de sector-€ 26.614binnen de middelste helft van de sector▼ 15,8%
Solvabiliteit28,4%-35,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,6pp41,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,9pp46,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,4pp35,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 10,3pp34,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,0pp
Liquiditeit1,30-6,01boven de middelste helft van de sector▲ 4,712,31binnen de middelste helft van de sector▼ 3,691,93binnen de middelste helft van de sector▼ 0,380,05onder de middelste helft van de sector▼ 1,880,01onder de middelste helft van de sector▼ 0,04
Rendabiliteit (ROA)0,8%-6,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 5,4pp5,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,6pp4,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,4pp-11,4%onder de middelste helft van de sector▼ 15,6pp-2,9%onder de middelste helft van de sector▲ 8,5pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Vastgoedactiviteiten (NACE 68). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2024 in kleur, 2023 als grijze balk eronder
Activa € 150.423
Vaste activa € 150.108 ▼ 4,7%
Vlottende activa € 315 ▼ 72,2%
Passiva € 150.423
Eigen vermogen € 52.566 ▼ 7,8%
Schulden € 97.858 ▼ 3,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 64,1% naar 65,1%. Het eigen vermogen en de schuld zijn lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2024 · verandering tegenover 2023
EBITDA
€ 6.850▲
2023 · -€ 11.075
Cashflow
€ 2.970▲
2023 · -€ 12.021
Schuldgraad
1,86▲
2023 · 1,78
ROE
-8,4%▲
2023 · -31,9%
Rentedekking
1,77▲
2023 · -11,71
Schulden ≤ 1 jaar
€ 26.929▲
2023 · € 24.111
Schulden > 1 jaar
€ 70.929▼
2023 · € 77.537
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Zekerheden en waarborgen

op eigen activa en voor derden
Post2021202220232024
Hypotheken, ingeschreven bedrag--€ 93.500€ 93.500
Boekwaarde van de met hypotheek bezwaarde activa--€ 157.514€ 150.108

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2024 (staat van de schulden en rechten en verplichtingen buiten de balans)

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post2021202220232024
Materiële vaste activa-€ 8.664€ 6.868-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 5.655€ 6.521€ 6.137€ 7.405

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2024 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als MK2B IMMO: verhuur en exploitatie van eigen of geleased residentieel onroerend goed, exclusief sociale woningen (NACE 68201). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 143.000 en € 176.000, opgericht tussen 1987 en 1995.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeOmzetNettoresultaatBoekjaar
MK2B IMMO Ukkel1992€ 150.423€ 52.566€ 11.814--€ 4.4352024
MASIKINI Ukkel1988€ 155.050€ 151.190€ 11.516€ 57.091-€ 6.0182025
System and Development Watermaal-Bosvoorde1992€ 175.694€ 22.273€ 11.059€ 46.000€ 4192025
MERCONA Nieuwpoort1993€ 148.010€ 147.850€ 10.177--€ 1.2402025
COMPACT COMPANY Leuven1987€ 142.974€ 96.433€ 12.161-€ 3082025
EUROPEAN SAFETY INVEST Ieper1995€ 147.964€ 106.104€ 14.410-€ 13.4552025
ARCOBALENO Overijse1989€ 170.928€ 120.587€ 9.711--€ 17.0892025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 7.230 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 12.322 ondernemingen hetzelfde profiel als MK2B IMMO nu. Twee jaar later was 0,7% failliet en bestond 90,3% nog.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • klein verlies
0,7% ging failliet
8,6% stopte op een andere manier
90,3% bestond nog

Nog 0,5% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van MK2B IMMO zelf is hoger: 1,5% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over MK2B IMMO dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.445 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 12.322 ondernemingen, geen voorspelling voor MK2B IMMO. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2024 tegenover 2023 · 36 posten

Bron: Jaarrekening 2024 (PDF), neergelegd op 31-08-2025.

Balans Code20232024
Activa
Totaal activa20/58€ 158.648€ 150.423▼
Vaste activa21/28€ 157.514€ 150.108▼
Materiële vaste activa22/27€ 157.514€ 150.108▼
Terreinen en gebouwen22€ 143.819€ 138.654▼
Overige materiële vaste activa26€ 13.695€ 11.455▼
Vlottende activa29/58€ 1.134€ 315▼
Liquide middelen54/58€ 1.134€ 315▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 158.648€ 150.423▼
Eigen vermogen10/15€ 57.001€ 52.566▼
Inbreng10/11€ 62.000€ 62.000=
Kapitaal10€ 62.000€ 62.000=
Geplaatst kapitaal100€ 62.000€ 62.000=
Reserves13€ 50.900€ 50.900=
Onbeschikbare reserves130/1€ 3.099€ 3.099=
Wettelijke reserve130€ 3.099€ 3.099=
Beschikbare reserves133€ 47.801€ 47.801=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 55.900-€ 60.335▼
Schulden17/49€ 101.647€ 97.858▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 77.537€ 70.929▼
Financiële schulden170/4€ 77.537€ 70.929▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 24.111€ 26.929▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 6.902€ 6.607▼
Handelsschulden44€ 2.548€ 3.575▲
Leveranciers440/4€ 2.548€ 3.575▲
Overige schulden47/48€ 14.660€ 16.746▲
Resultaat Code20232024
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 6.137€ 7.405▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 4.770€ 4.964▲
Bruto bedrijfsmarge9900-€ 6.305€ 11.814▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 17.212-€ 555▲
Financiële kosten65/66B€ 946€ 3.880▲
Recurrente financiële kosten65€ 946€ 3.880▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 18.158-€ 4.435▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 18.158-€ 4.435▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 18.158-€ 4.435▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 55.900-€ 60.335▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 37.742-€ 55.900▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 6 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Post201920202021202220232024Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 14.709€ 6.301€ 5.655€ 6.521€ 6.137€ 7.405▲ 20,7%
Andere bedrijfskosten640/8--€ 3.406€ 3.482€ 4.770€ 4.964▲ 4,1%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 20.403€ 21.306€ 18.525€ 16.902-€ 6.305€ 11.814-
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 1.537€ 10.787€ 9.464€ 6.898-€ 17.212-€ 555▲ 96,8%
Financiële kosten65/66B--€ 290€ 89€ 946€ 3.880▲ 310%
Recurrente financiële kosten65€ 232€ 288€ 290€ 89€ 946€ 3.880▲ 310%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 1.305€ 10.499€ 9.174€ 6.809-€ 18.158-€ 4.435▲ 75,6%
Belastingen op het resultaat67/77---€ 8----
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 1.305€ 10.499€ 9.183€ 6.809-€ 18.158-€ 4.435▲ 75,6%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 1.305€ 10.499€ 9.183€ 6.809-€ 18.158-€ 4.435▲ 75,6%
Post201920202021202220232024Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 171.359€ 169.273€ 163.410€ 162.428€ 158.648€ 150.423▼ 5,2%
Vaste activa21/28€ 166.595€ 160.294€ 154.639€ 156.782€ 157.514€ 150.108▼ 4,7%
Materiële vaste activa22/27€ 166.595€ 160.294€ 154.639€ 156.782€ 157.514€ 150.108▼ 4,7%
Terreinen en gebouwen22--€ 154.150€ 148.984€ 143.819€ 138.654▼ 3,6%
Overige materiële vaste activa26--€ 490€ 7.798€ 13.695€ 11.455▼ 16,4%
Vlottende activa29/58€ 4.763€ 8.979€ 8.771€ 5.645€ 1.134€ 315▼ 72,2%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 341€ 224€ 186€ 233---
Handelsvorderingen40--€ 186€ 233---
Liquide middelen54/58€ 3.966€ 8.263€ 8.065€ 4.260€ 1.134€ 315▼ 72,2%
Overlopende rekeningen490/1--€ 520€ 1.153---
Passiva
Totaal passiva10/49€ 171.359€ 169.273€ 163.410€ 162.428€ 158.648€ 150.423▼ 5,2%
Eigen vermogen10/15€ 48.667€ 59.166€ 68.349€ 75.158€ 57.001€ 52.566▼ 7,8%
Inbreng10/11€ 62.000€ 62.000€ 62.000€ 62.000€ 62.000€ 62.000=
Kapitaal10--€ 62.000€ 62.000€ 62.000€ 62.000=
Geplaatst kapitaal100--€ 62.000€ 62.000€ 62.000€ 62.000=
Reserves13€ 50.900€ 50.900€ 50.900€ 50.900€ 50.900€ 50.900=
Onbeschikbare reserves130/1--€ 3.099€ 3.099€ 3.099€ 3.099=
Wettelijke reserve130--€ 3.099€ 3.099€ 3.099€ 3.099=
Beschikbare reserves133--€ 47.801€ 47.801€ 47.801€ 47.801=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 64.233-€ 53.734-€ 44.551-€ 37.742-€ 55.900-€ 60.335▼ 7,9%
Schulden17/49€ 122.691€ 110.107€ 95.061€ 87.270€ 101.647€ 97.858▼ 3,7%
Schulden op meer dan één jaar17€ 116.558€ 108.612€ 88.662€ 84.345€ 77.537€ 70.929▼ 8,5%
Financiële schulden170/4--€ 88.662€ 84.345€ 77.537€ 70.929▼ 8,5%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 3.659€ 1.495€ 3.789€ 2.925€ 24.111€ 26.929▲ 11,7%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42----€ 6.902€ 6.607▼ 4,3%
Handelsschulden44€ 3.659€ 1.495€ 3.789€ 2.925€ 2.548€ 3.575▲ 40,3%
Leveranciers440/4--€ 3.789€ 2.925€ 2.548€ 3.575▲ 40,3%
Overige schulden47/48----€ 14.660€ 16.746▲ 14,2%
Overlopende rekeningen492/3--€ 2.610----
Post201920202021202220232024Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 1.305€ 10.499€ 9.183€ 6.809-€ 18.158-€ 4.435▲ 75,6%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 14.709€ 6.301€ 5.655€ 6.521€ 6.137€ 7.405▲ 20,7%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 16.013€ 16.800€ 14.838€ 13.330-€ 12.021€ 2.970-
Investeringen in vaste activa (benadering)-€ 0€ 0-€ 8.664-€ 6.868€ 0-
Verandering liquide middelen-€ 4.297-€ 197-€ 3.805-€ 3.126-€ 819▲ 73,8%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 31 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2024 microschema 31-08-2025 2025-00457561 PDF
31-12-2023 microschema 31-08-2024 2024-00444237 PDF
31-12-2022 microschema 31-08-2023 2023-00426741 PDF
31-12-2021 microschema 30-08-2022 2022-20407435 PDF
31-12-2020 microschema 31-08-2021 2021-60700029 PDF
31-12-2019 microschema 29-10-2020 2020-65500571 PDF
31-12-2017 microschema 17-08-2018 2018-47200388 PDF
31-12-2016 microschema 18-07-2017 2017-32800274 PDF
31-12-2015 volledig schema 20-07-2016 2016-34100106 PDF
31-12-2014 volledig schema 28-08-2015 2015-57700255 PDF

Toon alle 31 neerleggingen

Volgende stappen