Ga naar inhoud

ITHENA

Actief
BVopgericht 200719 jaar actiefBasilieklaan 88A, 3270 Scherpenheuvel-Zichem, BelgiëKBO/BCE: BE 0887.601.963

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 10-07-2026 bij de NBB alle 19 neerleggingen

Omzet
€ 136.375▲ 23,7%
2023 · € 110.206
EBIT-marge
20,0%▲ 17,9pp
2023 · 2,1%
Nettoresultaat
€ 13.755▼ 15,7%
2024 · € 16.311
Werkkapitaal
€ 83.088▲ 8,3%
2024 · € 76.749
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 24% lager dan in 2024.

Omzet€ 136.375 2024 Bedrijfsresultaat€ 20.774 2025 Nettoresultaat€ 13.755 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Omzet€ 110.206€ 136.375▲ 23,7%
Bedrijfsresultaat€ 47.490-€ 15.552▼ 67,3%€ 36.852▲ 137%€ 14.198▼ 61,5%€ 10.308▼ 27,4%€ 2.305▼ 77,6%€ 27.319▲ 12×€ 20.774▼ 24,0%
Nettoresultaat€ 36.694-€ 10.569▼ 71,2%€ 26.227binnen de middelste helft van de sector▲ 148%€ 9.753binnen de middelste helft van de sector▼ 62,8%€ 5.364binnen de middelste helft van de sector▼ 45,0%-€ 824binnen de middelste helft van de sector€ 16.311binnen de middelste helft van de sector€ 13.755binnen de middelste helft van de sector▼ 15,7%
EBIT-marge2,1%20,0%▲ 17,9pp
Eigen vermogen€ 14.260-€ 24.829▲ 74,1%€ 51.056binnen de middelste helft van de sector▲ 106%€ 60.809binnen de middelste helft van de sector▲ 19,1%€ 66.173binnen de middelste helft van de sector▲ 8,8%€ 65.350binnen de middelste helft van de sector▼ 1,2%€ 81.660binnen de middelste helft van de sector▲ 25,0%€ 84.846binnen de middelste helft van de sector▲ 3,9%
Totaal activa€ 101.520-€ 50.235▼ 50,5%€ 76.240onder de middelste helft van de sector▲ 51,8%€ 79.303onder de middelste helft van de sector▲ 4,0%€ 91.419onder de middelste helft van de sector▲ 15,3%€ 78.509onder de middelste helft van de sector▼ 14,1%€ 102.684binnen de middelste helft van de sector▲ 30,8%€ 111.204binnen de middelste helft van de sector▲ 8,3%
Schulden€ 87.260-€ 25.406▼ 70,9%€ 25.184▼ 0,9%€ 18.494▼ 26,6%€ 25.246▲ 36,5%€ 13.159▼ 47,9%€ 21.024▲ 59,8%€ 26.358▲ 25,4%
Werkkapitaal€ 6.075-€ 21.281▲ 250%€ 45.466binnen de middelste helft van de sector▲ 114%€ 56.190binnen de middelste helft van de sector▲ 23,6%€ 56.062binnen de middelste helft van de sector▼ 0,2%€ 58.150binnen de middelste helft van de sector▲ 3,7%€ 76.749binnen de middelste helft van de sector▲ 32,0%€ 83.088binnen de middelste helft van de sector▲ 8,3%
Solvabiliteit14,0%-49,4%▲ 35,4pp67,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 17,5pp76,7%boven de middelste helft van de sector▲ 9,7pp72,4%boven de middelste helft van de sector▼ 4,3pp83,2%boven de middelste helft van de sector▲ 10,9pp79,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,7pp76,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,2pp
Liquiditeit1,07-1,87▲ 0,802,81binnen de middelste helft van de sector▲ 0,944,04boven de middelste helft van de sector▲ 1,233,22binnen de middelste helft van de sector▼ 0,825,42boven de middelste helft van de sector▲ 2,204,79binnen de middelste helft van de sector▼ 0,634,20binnen de middelste helft van de sector▼ 0,59
Rendabiliteit (ROA)36,1%-21,0%▼ 15,1pp34,4%boven de middelste helft van de sector▲ 13,4pp12,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 22,1pp5,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 6,4pp-1,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 6,9pp15,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 16,9pp12,4%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,5pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 111.204
Vaste activa € 2.134 ▼ 62,5%
Vlottende activa € 109.070 ▲ 12,4%
Passiva € 111.204
Eigen vermogen € 84.846 ▲ 3,9%
Schulden € 26.358 ▲ 25,4%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 20,5% naar 23,7%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 24.327▼
2024 · € 32.588
Cashflow
€ 17.307▼
2024 · € 21.580
Schuldgraad
0,31▲
2024 · 0,26
ROE
16,2%▼
2024 · 20,0%
Rentedekking
15,88▲
2024 · 7,90
Schulden ≤ 1 jaar
€ 25.982▲
2024 · € 20.248
Belastingen
€ 5.857▼
2024 · € 7.125
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 1.897€ 10.110€ 1.553€ 3.756-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 2.868€ 4.618€ 4.464€ 5.269€ 3.553

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als ITHENA: activiteiten op het gebied van computerconsultancy en beheer van computerfaciliteiten (NACE 62200). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 92.500 en € 134.000, opgericht tussen 2005 en 2007.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeNettoresultaatBoekjaar
ITHENA Scherpenheuvel-Zichem2007€ 111.204€ 84.846€ 24.726€ 13.7552025
ZERO-ONE De Haan2007€ 106.774€ 45.679€ 23.824€ 2.3612025
AMC27 Namur2007€ 103.834€ 74.077€ 25.750€ 20.2432025
LIGHT-IT Pelt2006€ 120.958€ 104.986€ 28.620€ 8.7802025
MiMo Consult Avelgem2007€ 133.551€ 74.465€ 25.007€ 10.5782025
Mediamash Kalmthout2007€ 92.497€ 41.985€ 24.991€ 12.9102025
LetzGo Heist-op-den-Berg2005€ 97.238€ 56.094€ 27.452€ 6.2722025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 18.968 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 34.693 ondernemingen hetzelfde profiel als ITHENA nu. Twee jaar later was 0,7% failliet en bestond 95,3% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
0,7% ging failliet
3,9% stopte op een andere manier
95,3% bestond nog

Dat past bij de faillissementskans van ITHENA zelf: < 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 34.693 ondernemingen, geen voorspelling voor ITHENA. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 44 posten

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 10-07-2026.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 102.684€ 111.204▲
Vaste activa21/28€ 5.687€ 2.134▼
Materiële vaste activa22/27€ 5.687€ 2.134▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 5.687€ 2.134▼
Vlottende activa29/58€ 96.997€ 109.070▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 12.040€ 11.798▼
Handelsvorderingen40€ 12.040€ 11.798▼
Liquide middelen54/58€ 75.467€ 85.584▲
Overlopende rekeningen490/1€ 9.491€ 11.689▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 102.684€ 111.204▲
Eigen vermogen10/15€ 81.660€ 84.846▲
Inbreng10/11€ 12.400€ 12.400=
Reserves13€ 69.260€ 72.446▲
Beschikbare reserves133€ 69.260€ 72.446▲
Overgedragen winst (verlies)14-€ 0
Schulden17/49€ 21.024€ 26.358▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 20.248€ 25.982▲
Handelsschulden44€ 3.876€ 3.576▼
Leveranciers440/4€ 3.876€ 3.576▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 7.934€ 11.680▲
Belastingen450/3€ 7.934€ 11.680▲
Overige schulden47/48€ 8.437€ 10.726▲
Overlopende rekeningen492/3€ 776€ 376▼
Resultaat Code20242025
Omzet70€ 136.375-
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 0-
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 106.625-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 5.269€ 3.553▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 387€ 400▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 32.976€ 24.726▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 27.319€ 20.774▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 240€ 370▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 240€ 370▲
Financiële kosten65/66B€ 4.123€ 1.532▼
Recurrente financiële kosten65€ 4.123€ 1.532▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 23.436€ 19.612▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 7.125€ 5.857▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 16.311€ 13.755▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 16.311€ 13.755▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 16.311€ 13.755▼
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2-€ 10.569
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 16.311€ 13.755▼
Aan de overige reserves6921€ 16.311€ 13.755▼
Uit te keren winst694/7-€ 10.569
Vergoeding van de inbreng (dividend)694-€ 10.569

De toelichting bij deze jaarrekening telt 4 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Omzet70-----€ 110.206€ 136.375--
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A------€ 0--
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61-----€ 106.328€ 106.625--
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.806€ 4.951€ 3.792€ 2.868€ 4.618€ 4.464€ 5.269€ 3.553▼ 32,6%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 421€ 659€ 469€ 387€ 400▲ 3,2%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 52.713€ 20.923€ 41.064€ 17.486€ 15.585€ 7.239€ 32.976€ 24.726▼ 25,0%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 47.490€ 15.552€ 36.852€ 14.198€ 10.308€ 2.305€ 27.319€ 20.774▼ 24,0%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 0-€ 110€ 240€ 370▲ 53,9%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2€ 0-€ 0-€ 110€ 240€ 370▲ 53,9%
Financiële kosten65/66B----€ 2.056€ 2.834€ 4.123€ 1.532▼ 62,8%
Recurrente financiële kosten65€ 545€ 170€ 30-€ 2.056€ 2.834€ 4.123€ 1.532▼ 62,8%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 46.947€ 15.382€ 36.822€ 14.198€ 8.252-€ 418€ 23.436€ 19.612▼ 16,3%
Belastingen op het resultaat67/77€ 10.253€ 4.814€ 10.595€ 4.445€ 2.888€ 406€ 7.125€ 5.857▼ 17,8%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 36.694€ 10.569€ 26.227€ 9.753€ 5.364-€ 824€ 16.311€ 13.755▼ 15,7%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 36.694€ 10.569€ 26.227€ 9.753€ 5.364-€ 824€ 16.311€ 13.755▼ 15,7%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 101.520€ 50.235€ 76.240€ 79.303€ 91.419€ 78.509€ 102.684€ 111.204▲ 8,3%
Vaste activa21/28€ 8.185€ 4.389€ 5.590€ 4.619€ 10.112€ 7.200€ 5.687€ 2.134▼ 62,5%
Materiële vaste activa22/27€ 8.185€ 4.389€ 5.590€ 4.619€ 10.112€ 7.200€ 5.687€ 2.134▼ 62,5%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 4.619€ 10.112€ 7.200€ 5.687€ 2.134▼ 62,5%
Vlottende activa29/58€ 93.335€ 45.846€ 70.650€ 74.684€ 81.308€ 71.309€ 96.997€ 109.070▲ 12,4%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 22.894€ 31.148€ 14.849€ 28.295€ 35.283€ 25.841€ 12.040€ 11.798▼ 2,0%
Handelsvorderingen40---€ 22.740€ 28.170€ 25.841€ 12.040€ 11.798▼ 2,0%
Overige vorderingen41---€ 5.555€ 7.112----
Liquide middelen54/58€ 70.441€ 14.698€ 55.801€ 46.389€ 46.025€ 45.108€ 75.467€ 85.584▲ 13,4%
Overlopende rekeningen490/1-----€ 360€ 9.491€ 11.689▲ 23,2%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 101.520€ 50.235€ 76.240€ 79.303€ 91.419€ 78.509€ 102.684€ 111.204▲ 8,3%
Eigen vermogen10/15€ 14.260€ 24.829€ 51.056€ 60.809€ 66.173€ 65.350€ 81.660€ 84.846▲ 3,9%
Inbreng10/11€ 12.400€ 12.400-€ 12.400€ 12.400€ 12.400€ 12.400€ 12.400=
Reserves13€ 1.860€ 12.429€ 38.656€ 48.409€ 53.773€ 52.950€ 69.260€ 72.446▲ 4,6%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860----
Beschikbare reserves133---€ 46.549€ 51.913€ 52.950€ 69.260€ 72.446▲ 4,6%
Overgedragen winst (verlies)14-------€ 0-
Schulden17/49€ 87.260€ 25.406€ 25.184€ 18.494€ 25.246€ 13.159€ 21.024€ 26.358▲ 25,4%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 87.260€ 24.565€ 25.184€ 18.494€ 25.246€ 13.159€ 20.248€ 25.982▲ 28,3%
Handelsschulden44€ 3.852€ 968€ 947€ 1.103€ 2.487€ 1.919€ 3.876€ 3.576▼ 7,7%
Leveranciers440/4---€ 1.103€ 2.487€ 1.919€ 3.876€ 3.576▼ 7,7%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 238€ 2.068€ 5.234€ 7.934€ 11.680▲ 47,2%
Belastingen450/3---€ 238€ 2.068€ 5.234€ 7.934€ 11.680▲ 47,2%
Overige schulden47/48---€ 17.153€ 20.691€ 6.006€ 8.437€ 10.726▲ 27,1%
Overlopende rekeningen492/3------€ 776€ 376▼ 51,5%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 36.694€ 10.569€ 26.227€ 9.753€ 5.364-€ 824€ 16.311€ 13.755▼ 15,7%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 4.806€ 4.951€ 3.792€ 2.868€ 4.618€ 4.464€ 5.269€ 3.553▼ 32,6%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 41.500€ 15.520€ 30.019€ 12.621€ 9.982€ 3.641€ 21.580€ 17.307▼ 19,8%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.156-€ 4.993-€ 1.897-€ 10.110-€ 1.553-€ 3.756€ 0-
Verandering liquide middelen--€ 55.743€ 41.103-€ 9.412-€ 364-€ 917€ 30.358€ 10.117▼ 66,7%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 19 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 10-07-2026 2026-00277436 NBB
31-12-2024 microschema 31-07-2025 2025-00342923 PDF
31-12-2023 verkort schema 29-08-2024 2024-00395752 PDF
31-12-2022 verkort schema 25-08-2023 2023-00353281 PDF
31-12-2021 verkort schema 29-07-2022 2022-20243338 PDF
31-12-2020 verkort schema 30-08-2021 2021-57800203 PDF
31-12-2019 verkort schema 28-08-2020 2020-46600177 PDF
31-12-2018 verkort schema 29-08-2019 2019-54700434 PDF
31-12-2017 verkort schema 30-08-2018 2018-59000475 PDF
31-12-2016 verkort schema 31-08-2017 2017-56700086 PDF

Toon alle 19 neerleggingen

Volgende stappen