Ga naar inhoud

ESD

Actief
BVopgericht 200917 jaar actiefRue des Combattants 65, 4624 Fléron, BelgiëKBO/BCE: BE 0818.492.235

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 24-06-2026 bij de NBB alle 16 neerleggingen

Omzet
≈ € 210.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 140.000 en € 340.000
Totaal activa
€ 261.460▼ 4,4%
2024 · € 273.405
Nettoresultaat
-€ 39.646
2024 · € 46.101
Werkkapitaal
€ 190.172▼ 14,5%
2024 · € 222.325
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 61% lager dan in 2024.

Bedrijfsresultaat€ 26.316 2025 Nettoresultaat-€ 39.646 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit, rendabiliteit (ROA) en personeel (VTE).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 35.811-€ 38.985▲ 8,9%€ 112.353▲ 188%€ 117.836▲ 4,9%€ 33.768▼ 71,3%-€ 3.156€ 68.057€ 26.316▼ 61,3%
Nettoresultaat€ 21.807-€ 23.960▲ 9,9%€ 73.563boven de middelste helft van de sector▲ 207%€ 71.119boven de middelste helft van de sector▼ 3,3%-€ 22.319onder de middelste helft van de sector-€ 11.807onder de middelste helft van de sector▲ 47,1%€ 46.101boven de middelste helft van de sector-€ 39.646onder de middelste helft van de sector
Eigen vermogen€ 72.039-€ 95.999▲ 33,3%€ 169.546boven de middelste helft van de sector▲ 76,6%€ 240.665boven de middelste helft van de sector▲ 41,9%€ 218.346boven de middelste helft van de sector▼ 9,3%€ 206.539boven de middelste helft van de sector▼ 5,4%€ 252.640boven de middelste helft van de sector▲ 22,3%€ 212.994boven de middelste helft van de sector▼ 15,7%
Totaal activa€ 114.687-€ 157.175▲ 37,0%€ 259.437binnen de middelste helft van de sector▲ 65,1%€ 302.338boven de middelste helft van de sector▲ 16,5%€ 246.310binnen de middelste helft van de sector▼ 18,5%€ 254.007binnen de middelste helft van de sector▲ 3,1%€ 273.405binnen de middelste helft van de sector▲ 7,6%€ 261.460binnen de middelste helft van de sector▼ 4,4%
Schulden€ 42.649-€ 61.176▲ 43,4%€ 89.891▲ 46,9%€ 61.673▼ 31,4%€ 27.965▼ 54,7%€ 47.468▲ 69,7%€ 20.766▼ 56,3%€ 48.467▲ 133%
Werkkapitaal€ 67.308-€ 92.560▲ 37,5%€ 155.631boven de middelste helft van de sector▲ 68,1%€ 237.215boven de middelste helft van de sector▲ 52,4%€ 213.400boven de middelste helft van de sector▼ 10,0%€ 166.943boven de middelste helft van de sector▼ 21,8%€ 222.325boven de middelste helft van de sector▲ 33,2%€ 190.172boven de middelste helft van de sector▼ 14,5%
Solvabiliteit62,8%-61,1%▼ 1,7pp65,4%boven de middelste helft van de sector▲ 4,3pp79,6%boven de middelste helft van de sector▲ 14,2pp88,6%boven de middelste helft van de sector▲ 9,0pp81,3%boven de middelste helft van de sector▼ 7,3pp92,4%boven de middelste helft van de sector▲ 11,1pp81,5%boven de middelste helft van de sector▼ 10,9pp
Liquiditeit2,58-2,51▼ 0,072,73binnen de middelste helft van de sector▲ 0,224,85boven de middelste helft van de sector▲ 2,128,63boven de middelste helft van de sector▲ 3,784,52boven de middelste helft van de sector▼ 4,1111,71boven de middelste helft van de sector▲ 7,194,92boven de middelste helft van de sector▼ 6,78
Rendabiliteit (ROA)19,0%-15,2%▼ 3,8pp28,4%boven de middelste helft van de sector▲ 13,1pp23,5%boven de middelste helft van de sector▼ 4,8pp-9,1%onder de middelste helft van de sector▼ 32,6pp-4,6%onder de middelste helft van de sector▲ 4,4pp16,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 21,5pp-15,2%onder de middelste helft van de sector▼ 32,0pp
Personeel (VTE)0,6-1,5▲ 150%1,5binnen de middelste helft van de sector=1,5=1,5=1▼ 33,3%1=1=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 261.460
Vaste activa € 22.822 ▼ 24,7%
Vlottende activa € 238.639 ▼ 1,8%
Passiva € 261.460
Eigen vermogen € 212.994 ▼ 15,7%
Schulden € 48.467 ▲ 133%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 7,6% naar 18,5%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 34.962▼
2024 · € 77.338
Cashflow
-€ 31.000▼
2024 · € 55.382
Schuldgraad
0,23▲
2024 · 0,08
ROE
-18,6%▼
2024 · 18,2%
Rentedekking
0,53▼
2024 · 6,21
Schulden ≤ 1 jaar
€ 48.467▲
2024 · € 20.766
Belastingen
€ 304▼
2024 · € 9.514
Personeelskosten
€ 19.671▲
2024 · € 18.072
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum22111
voltijds11---
deeltijds11111
in voltijdse equivalenten1,51,50,50,50,5
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten1,51,50,50,50,5
Met een vast contract22111
In dienst gekomen--0--
Uit dienst gegaan--1--

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 2.173€ 3.692€ 65.139-€ 8.371
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 1.743€ 2.195€ 3.342€ 9.281€ 8.646

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als ESD: algemene elektrotechnische installatiewerken (NACE 43211). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 253.000 en € 277.000, opgericht tussen 2009 en 2010.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeNettoresultaatBoekjaar
ESD Fléron2009€ 261.460€ 212.994€ 56.895-€ 39.6462025
TAETS D. Brugge2009€ 253.036€ 154.185€ 56.961€ 24.4512025
SGS TECH Heusden-Zolder2010€ 258.191€ 228.079€ 56.926€ 26.1032025
DELTRONICS Ieper2010€ 256.336€ 143.541€ 53.472-€ 48.4982025
DERYCKE EDDY Ieper2009€ 276.899€ 82.781€ 60.252€ 21.1912025
Eternagy Sint-Katelijne-Waver2009€ 260.387€ 142.248€ 51.533€ 26.3092025
K.T.L. SOLUTIONS Sint-Agatha-Berchem2009€ 259.037€ 231.938€ 64.355€ 59.5102025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 10.239 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 4.805 ondernemingen hetzelfde profiel als ESD nu. Twee jaar later was 2,0% failliet en bestond 88,1% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • verlies van 10% van de balans of meer
2,0% ging failliet
9,8% stopte op een andere manier
88,1% bestond nog

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van ESD zelf is lager: 0,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over ESD dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 4.805 ondernemingen, geen voorspelling voor ESD. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 45 posten

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 24-06-2026.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 273.405€ 261.460▼
Vaste activa21/28€ 30.315€ 22.822▼
Materiële vaste activa22/27€ 30.315€ 22.822▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 760€ 1.047▲
Meubilair en rollend materieel24€ 29.556€ 21.774▼
Vlottende activa29/58€ 243.090€ 238.639▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 66.093€ 74.759▲
Handelsvorderingen40€ 18.140€ 67.679▲
Overige vorderingen41€ 47.952€ 7.080▼
Liquide middelen54/58€ 176.975€ 163.880▼
Overlopende rekeningen490/1€ 22€ 0▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 273.405€ 261.460▼
Eigen vermogen10/15€ 252.640€ 212.994▼
Inbreng10/11€ 6.184€ 6.184=
Reserves13€ 167.760€ 167.760=
Onbeschikbare reserves130/1€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133€ 165.900€ 165.900=
Overgedragen winst (verlies)14€ 78.695€ 39.049▼
Schulden17/49€ 20.766€ 48.467▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 20.766€ 48.467▲
Handelsschulden44€ 5.561€ 19.798▲
Leveranciers440/4€ 5.561€ 19.798▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 15.205€ 16.717▲
Belastingen450/3€ 8.642€ 10.248▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 6.563€ 6.468▼
Overige schulden47/48-€ 11.952
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 0€ 12.781▲
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 18.072€ 19.671▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 9.281€ 8.646▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.169€ 2.261▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 96.580€ 56.895▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 68.057€ 26.316▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 17€ 53▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 17€ 53▲
Financiële kosten65/66B€ 12.459€ 65.711▲
Recurrente financiële kosten65€ 12.459€ 65.711▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 55.615-€ 39.342▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 9.514€ 304▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 46.101-€ 39.646▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 46.101-€ 39.646▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 124.595€ 39.049▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 78.494€ 78.695▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 45.900€ 0▼
Aan de overige reserves6921€ 45.900€ 0▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 6 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-----€ 24.352€ 0€ 12.781-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 53.684€ 55.792€ 36.088€ 18.072€ 19.671▲ 8,8%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 3.091€ 2.928€ 4.499€ 1.743€ 2.195€ 3.342€ 9.281€ 8.646▼ 6,8%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 4.544€ 2.143€ 6.193€ 1.169€ 2.261▲ 93,4%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A---€ 2.246€ 0----
Bruto bedrijfsmarge9900€ 66.427€ 91.878€ 176.412€ 180.053€ 93.898€ 42.467€ 96.580€ 56.895▼ 41,1%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 35.811€ 38.985€ 112.353€ 117.836€ 33.768-€ 3.156€ 68.057€ 26.316▼ 61,3%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 4€ 55€ 5€ 17€ 53▲ 204%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 37€ 2€ 241€ 4€ 55€ 5€ 17€ 53▲ 204%
Financiële kosten65/66B---€ 18.869€ 55.972€ 8.419€ 12.459€ 65.711▲ 427%
Recurrente financiële kosten65€ 8.538€ 8.201€ 12.348€ 18.869€ 55.972€ 8.419€ 12.459€ 65.711▲ 427%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 27.310€ 30.786€ 100.246€ 98.971-€ 22.149-€ 11.570€ 55.615-€ 39.342-
Belastingen op het resultaat67/77€ 5.503€ 6.826€ 26.683€ 27.852€ 170€ 238€ 9.514€ 304▼ 96,8%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 21.807€ 23.960€ 73.563€ 71.119-€ 22.319-€ 11.807€ 46.101-€ 39.646-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 21.807€ 23.960€ 73.563€ 71.119-€ 22.319-€ 11.807€ 46.101-€ 39.646-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 114.687€ 157.175€ 259.437€ 302.338€ 246.310€ 254.007€ 273.405€ 261.460▼ 4,4%
Vaste activa21/28€ 4.731€ 3.439€ 13.915€ 3.450€ 4.946€ 39.596€ 30.315€ 22.822▼ 24,7%
Materiële vaste activa22/27€ 4.546€ 3.439€ 13.915€ 3.450€ 4.946€ 39.596€ 30.315€ 22.822▼ 24,7%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 1.541€ 2.704€ 1.801€ 760€ 1.047▲ 37,9%
Meubilair en rollend materieel24---€ 1.908€ 2.242€ 37.795€ 29.556€ 21.774▼ 26,3%
Financiële vaste activa28€ 184--------
Vlottende activa29/58€ 109.957€ 153.736€ 245.522€ 298.888€ 241.364€ 214.411€ 243.090€ 238.639▼ 1,8%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 68.838€ 121.179€ 83.881€ 143.976€ 28.483€ 63.530€ 66.093€ 74.759▲ 13,1%
Handelsvorderingen40---€ 50.265-€ 21.863€ 18.140€ 67.679▲ 273%
Overige vorderingen41---€ 93.711€ 28.483€ 41.666€ 47.952€ 7.080▼ 85,2%
Liquide middelen54/58€ 39.131€ 29.594€ 158.204€ 154.789€ 212.395€ 150.881€ 176.975€ 163.880▼ 7,4%
Overlopende rekeningen490/1---€ 123€ 486€ 0€ 22€ 0▼ 100%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 114.687€ 157.175€ 259.437€ 302.338€ 246.310€ 254.007€ 273.405€ 261.460▼ 4,4%
Eigen vermogen10/15€ 72.039€ 95.999€ 169.546€ 240.665€ 218.346€ 206.539€ 252.640€ 212.994▼ 15,7%
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200-€ 6.184€ 6.184€ 6.184€ 6.184€ 6.184=
Reserves13€ 1.860€ 1.860€ 51.860€ 121.860€ 121.860€ 121.860€ 167.760€ 167.760=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133---€ 120.000€ 120.000€ 120.000€ 165.900€ 165.900=
Overgedragen winst (verlies)14€ 63.979€ 87.939€ 111.501€ 112.620€ 90.301€ 78.494€ 78.695€ 39.049▼ 50,4%
Schulden17/49€ 42.649€ 61.176€ 89.891€ 61.673€ 27.965€ 47.468€ 20.766€ 48.467▲ 133%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 42.649€ 61.176€ 89.891€ 61.673€ 27.965€ 47.468€ 20.766€ 48.467▲ 133%
Handelsschulden44€ 24.379€ 24.833€ 32.968€ 21.351€ 2.172€ 39.159€ 5.561€ 19.798▲ 256%
Leveranciers440/4---€ 21.351€ 2.172€ 39.159€ 5.561€ 19.798▲ 256%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 40.322€ 25.793€ 8.309€ 15.205€ 16.717▲ 9,9%
Belastingen450/3---€ 29.257€ 11.765€ 938€ 8.642€ 10.248▲ 18,6%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 11.065€ 14.028€ 7.372€ 6.563€ 6.468▼ 1,4%
Overige schulden47/48-------€ 11.952-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 21.807€ 23.960€ 73.563€ 71.119-€ 22.319-€ 11.807€ 46.101-€ 39.646-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 3.091€ 2.928€ 4.499€ 1.743€ 2.195€ 3.342€ 9.281€ 8.646▼ 6,8%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 24.898€ 26.888€ 78.062€ 72.862-€ 20.124-€ 8.466€ 55.382-€ 31.000-
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.637-€ 14.975€ 8.722-€ 3.692-€ 37.991€ 0-€ 1.153-
Verandering liquide middelen--€ 9.537€ 128.611-€ 3.415€ 57.605-€ 61.513€ 26.094-€ 13.095-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 16 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 24-06-2026 2026-00205843 NBB
31-12-2024 microschema 19-06-2025 2025-00159099 PDF
31-12-2023 microschema 02-07-2024 2024-00207573 PDF
31-12-2022 microschema 13-07-2023 2023-00241730 PDF
31-12-2021 microschema 29-06-2022 2022-20130673 PDF
31-12-2020 microschema 28-06-2021 2021-29100074 PDF
31-12-2019 microschema 30-06-2020 2020-23900534 PDF
31-12-2018 microschema 04-07-2019 2019-29600306 PDF
31-12-2017 microschema 26-07-2018 2018-38600283 PDF
31-12-2016 microschema 26-05-2017 2017-14600524 PDF

Toon alle 16 neerleggingen

Volgende stappen