Ga naar inhoud

AE CONCEPT

Actief
BVopgericht 20197 jaar actiefDiksmuidelaan 100, 2600 Antwerpen, BelgiëKBO/BCE: BE 0728.466.040

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Jaarrekening 2025 neergelegd, 76 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 15 oktober 2026. De termijn liep af op 31 juli 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 december 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00559519.

Jaarrekening 2025 neergelegd op 15-10-2026 bij de NBB alle 6 neerleggingen

Omzet
€ 1,1 mln▲ 26,1%
2023 · € 879.121
EBIT-marge
6,7%▼ 6,5pp
2023 · 13,2%
Nettoresultaat
€ 17.993▼ 62,6%
2024 · € 48.090
Werkkapitaal
€ 311.141▲ 11,2%
2024 · € 279.740
Meerjarenoverzicht
2020 tot 2025, 6 boekjaren
Omzet
geen cijfer
2025
20202025
Bedrijfsresultaat
€ 35.642
▼ 51,9% 2025
20202025
Nettoresultaat
€ 17.993
▼ 62,6% 2025
middelste helft van de sector
20202025
EBIT-marge
geen cijfer
2025
20202025
Eigen vermogen
€ 327.774
▲ 5,8% 2025
hoogste kwart van de sector
20202025
Totaal activa
€ 448.269
▼ 22,7% 2025
middelste helft van de sector
20202025
Schulden
€ 120.495
▼ 55,4% 2025
20202025
Werkkapitaal
€ 311.141
▲ 11,2% 2025
hoogste kwart van de sector
20202025
Solvabiliteit
73,1%
▲ 19,7pp 2025
hoogste kwart van de sector
20202025
Liquiditeit
3,66
▲ 1,57 2025
hoogste kwart van de sector
20202025
Rendabiliteit (ROA)
4,0%
▼ 4,3pp 2025
middelste helft van de sector
20202025
Personeel (VTE)
11,1
▲ 26,1% 2025
middelste helft van de sector
20202025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post202020212022202320242025
Omzet€ 0,5 mln-€ 0,5 mln▲ 1,5%€ 0,7 mln▲ 44,2%€ 0,9 mln▲ 21,6%€ 1,1 mln▲ 26,1%
Bedrijfsresultaat€ 0,08 mln-€ 0,08 mln▲ 8,8%€ 0,06 mln▼ 30,1%€ 0,1 mln▲ 95,4%€ 0,07 mln▼ 36,1%€ 0,04 mln▼ 51,9%
Nettoresultaat€ 0,06 mlnboven de middelste helft van de sector-€ 0,06 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 6,8%€ 0,04 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 40,6%€ 0,08 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 120%€ 0,05 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 41,6%€ 0,02 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 62,6%
EBIT-marge15,8%-16,9%▲ 1,1pp8,2%▼ 8,7pp13,2%▲ 5,0pp6,7%▼ 6,5pp
Eigen vermogen€ 0,08 mlnboven de middelste helft van de sector-€ 0,1 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 79,7%€ 0,2 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 26,3%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 45,9%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 18,4%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 5,8%
Totaal activa€ 0,2 mlnbinnen de middelste helft van de sector-€ 0,2 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 29,5%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 54,4%€ 0,7 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 98,3%€ 0,6 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 11,4%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 22,7%
Schulden€ 0,09 mln-€ 0,07 mln▼ 16,5%€ 0,2 mln▲ 110%€ 0,4 mln▲ 160%€ 0,3 mln▼ 31,3%€ 0,1 mln▼ 55,4%
Werkkapitaal€ 0,01 mlnbinnen de middelste helft van de sector-€ 0,09 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 663%€ 0,1 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 44,3%€ 0,2 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 80,9%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 25,0%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 11,2%
Solvabiliteit47,8%binnen de middelste helft van de sector-66,4%boven de middelste helft van de sector▲ 18,5pp54,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 12,1pp40,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 14,3pp53,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 13,4pp73,1%boven de middelste helft van de sector▲ 19,7pp
Liquiditeit1,14binnen de middelste helft van de sector-2,19binnen de middelste helft van de sector▲ 1,051,82binnen de middelste helft van de sector▼ 0,371,60binnen de middelste helft van de sector▼ 0,212,09binnen de middelste helft van de sector▲ 0,483,66boven de middelste helft van de sector▲ 1,57
Rendabiliteit (ROA)35,7%boven de middelste helft van de sector-29,4%boven de middelste helft van de sector▼ 6,3pp11,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 18,1pp12,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,3pp8,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,3pp4,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,3pp
Personeel (VTE)5,6boven de middelste helft van de sector-6,8▲ 21,4%6,8=9,1▲ 33,8%8,8▼ 3,3%11,1binnen de middelste helft van de sector▲ 26,1%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Eet- en drankgelegenheden (NACE 56). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 52% lager dan in 2024 en het laagste sinds 2021. Dat is de tweede daling op rij.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 448.269
Vaste activa € 20.080 ▼ 53,9%
Vlottende activa € 428.188 ▼ 20,2%
Passiva € 448.269
Eigen vermogen € 327.774 ▲ 5,8%
Schulden € 120.495 ▼ 55,4%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 46,6% naar 26,9%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 63.956▼
2024 · € 107.016
Cashflow
€ 46.306▼
2024 · € 80.987
Snelle liquiditeit
3,50▲
2024 · 2,03
Schuldgraad
0,37▼
2024 · 0,87
ROE
5,5%▼
2024 · 15,5%
Rentedekking
5,23▼
2024 · 12,97
Schulden ≤ 1 jaar
€ 117.047▼
2024 · € 256.749
Schulden > 1 jaar
€ 3.448▼
2024 · € 13.521
Belastingen
€ 5.424▼
2024 · € 17.775
Leverancierskrediet
23 dagen▼
2024 · 82 dagen
Personeelskosten
€ 217.151▲
2024 · € 80.655
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum51081418
voltijds---49
deeltijds5108109
in voltijdse equivalenten1,84,33,18,613,8
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten2,62,73,56,611,1
Met een vast contract4861013
In dienst gekomen7169924
Uit dienst gegaan101111320

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 9.529-€ 47.498€ 15.384€ 4.832
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 25.242€ 29.418€ 42.045€ 32.898€ 28.313

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 46 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 0,6 mln€ 0,4 mln▼
Vaste activa21/28€ 0,04 mln€ 0,02 mln▼
Materiële vaste activa22/27€ 0,04 mln€ 0,02 mln▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,005 mln€ 0,007 mln▲
Meubilair en rollend materieel24€ 0,04 mln€ 0,01 mln▼
Overige materiële vaste activa26€ 0,003 mln€ 0,003 mln▼
Vlottende activa29/58€ 0,5 mln€ 0,4 mln▼
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲
Voorraden30/36€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼
Handelsvorderingen40€ 0,2 mln€ 0,07 mln▼
Overige vorderingen41€ 0,04 mln€ 0,2 mln▲
Liquide middelen54/58€ 0,3 mln€ 0,2 mln▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 0,6 mln€ 0,4 mln▼
Eigen vermogen10/15€ 0,3 mln€ 0,3 mln▲
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Buiten kapitaal11€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Andere1109/19€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,3 mln€ 0,3 mln▲
Schulden17/49€ 0,3 mln€ 0,1 mln▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,01 mln€ 0,003 mln▼
Financiële schulden170/4€ 0,01 mln€ 0,003 mln▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,3 mln€ 0,1 mln▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 0,01 mln€ 0,01 mln▼
Handelsschulden44€ 0,2 mln€ 0,07 mln▼
Leveranciers440/4€ 0,2 mln€ 0,07 mln▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼
Overige schulden47/48€ 0,008 mln-
Resultaat Code20242025
Omzet70€ 1,1 mln-
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 0,9 mln€ 1,0 mln▲
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 0,08 mln€ 0,2 mln▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,05 mln€ 0,07 mln▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,2 mln€ 0,3 mln▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,07 mln€ 0,04 mln▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 0€ 0▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0€ 0▲
Financiële kosten65/66B€ 0,008 mln€ 0,01 mln▲
Recurrente financiële kosten65€ 0,008 mln€ 0,01 mln▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,07 mln€ 0,02 mln▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,02 mln€ 0,005 mln▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,05 mln€ 0,02 mln▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,05 mln€ 0,02 mln▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,3 mln€ 0,3 mln▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 0,2 mln€ 0,3 mln▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 5 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 15-10-2026.

Post202020212022202320242025Verschil
Omzet70€ 0,5 mln€ 0,5 mln€ 0,7 mln€ 0,9 mln€ 1,1 mln--
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61-€ 0,3 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,9 mln€ 1,0 mln▲ 20,7%
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62-€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,08 mln€ 0,2 mln▲ 169%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,01 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼ 13,9%
Andere bedrijfskosten640/8-€ 0,02 mln€ 0,008 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,07 mln▲ 25,7%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln▲ 44,3%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,08 mln€ 0,08 mln€ 0,06 mln€ 0,1 mln€ 0,07 mln€ 0,04 mln▼ 51,9%
Financiële opbrengsten75/76B--€ 0-€ 0€ 0▲ 27,3%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2-€ 0-€ 0€ 0▲ 27,3%
Financiële kosten65/66B-€ 0,005 mln€ 0,008 mln€ 0,01 mln€ 0,008 mln€ 0,01 mln▲ 48,1%
Recurrente financiële kosten65€ 0,006 mln€ 0,005 mln€ 0,008 mln€ 0,01 mln€ 0,008 mln€ 0,01 mln▲ 48,1%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,07 mln€ 0,08 mln€ 0,05 mln€ 0,1 mln€ 0,07 mln€ 0,02 mln▼ 64,4%
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,01 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,005 mln▼ 69,5%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,05 mln€ 0,02 mln▼ 62,6%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,05 mln€ 0,02 mln▼ 62,6%
Post202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 165.158€ 213.911€ 330.326€ 654.882€ 580.051€ 448.269▼ 22,7%
Vaste activa21/28€ 71.905€ 56.192€ 55.623€ 61.076€ 43.561€ 20.080▼ 53,9%
Materiële vaste activa22/27€ 71.905€ 56.192€ 55.623€ 61.076€ 43.561€ 20.080▼ 53,9%
Installaties, machines en uitrusting23-€ 9.265€ 9.711€ 5.334€ 4.815€ 6.715▲ 39,5%
Meubilair en rollend materieel24-€ 31.912€ 35.227€ 49.387€ 35.742€ 10.842▼ 69,7%
Leasing en soortgelijke rechten25-€ 9.470€ 6.020€ 2.571---
Overige materiële vaste activa26-€ 5.546€ 4.665€ 3.784€ 3.005€ 2.523▼ 16,0%
Vlottende activa29/58€ 93.252€ 157.719€ 274.703€ 593.807€ 536.489€ 428.188▼ 20,2%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3---€ 15.000€ 15.000€ 19.014▲ 26,8%
Voorraden30/36---€ 15.000€ 15.000€ 19.014▲ 26,8%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 68.888€ 50.043€ 174.407€ 419.795€ 223.899€ 221.717▼ 1,0%
Handelsvorderingen40-€ 34.582€ 102.861€ 329.780€ 185.608€ 65.443▼ 64,7%
Overige vorderingen41-€ 15.461€ 71.546€ 90.015€ 38.291€ 156.274▲ 308%
Liquide middelen54/58€ 22.380€ 107.676€ 100.297€ 157.739€ 297.591€ 187.458▼ 37,0%
Overlopende rekeningen490/1---€ 1.273---
Passiva
Totaal passiva10/49€ 165.158€ 213.911€ 330.326€ 654.882€ 580.051€ 448.269▼ 22,7%
Eigen vermogen10/15€ 78.975€ 141.948€ 179.337€ 261.691€ 309.781€ 327.774▲ 5,8%
Inbreng10/11-€ 20.000€ 20.000€ 20.000€ 20.000€ 20.000=
Buiten kapitaal11-€ 20.000€ 20.000€ 20.000€ 20.000€ 20.000=
Andere1109/19-€ 20.000€ 20.000€ 20.000€ 20.000€ 20.000=
Overgedragen winst (verlies)14€ 58.975€ 121.948€ 159.337€ 241.691€ 289.781€ 307.774▲ 6,2%
Schulden17/49€ 86.183€ 71.963€ 150.989€ 393.191€ 270.270€ 120.495▼ 55,4%
Schulden op meer dan één jaar17€ 4.172--€ 23.200€ 13.521€ 3.448▼ 74,5%
Financiële schulden170/4---€ 23.200€ 13.521€ 3.448▼ 74,5%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 82.011€ 71.963€ 150.989€ 369.991€ 256.749€ 117.047▼ 54,4%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42-€ 2.333€ 2.333€ 13.874€ 14.254€ 13.454▼ 5,6%
Handelsschulden44€ 57.638€ 31.178€ 95.496€ 328.138€ 195.712€ 65.867▼ 66,3%
Leveranciers440/4-€ 31.178€ 95.496€ 328.138€ 195.712€ 65.867▼ 66,3%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45-€ 31.293€ 42.547€ 9.326€ 38.975€ 37.725▼ 3,2%
Belastingen450/3-€ 29.873€ 30.875€ 5.879---
Bezoldigingen en sociale lasten454/9-€ 1.420€ 11.673€ 3.447€ 38.975€ 37.725▼ 3,2%
Overige schulden47/48-€ 7.159€ 10.613€ 18.653€ 7.808--
Post202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 58.975€ 62.974€ 37.389€ 82.354€ 48.090€ 17.993▼ 62,6%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 14.124€ 25.242€ 29.418€ 42.045€ 32.898€ 28.313▼ 13,9%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 73.099€ 88.216€ 66.807€ 124.399€ 80.987€ 46.306▼ 42,8%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 9.529-€ 28.848-€ 47.498-€ 15.384-€ 4.832▲ 68,6%
Verandering liquide middelen-€ 85.296-€ 7.379€ 57.442€ 139.852-€ 110.133-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 1.639 ondernemingen hetzelfde profiel als AE CONCEPT nu. Twee jaar later bestond 95,5% nog en was 0,5% failliet.

  • Klein
  • 5 tot 10 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
95,5% bestond nog
3,7% stopte op een andere manier
0,5% ging failliet

Nog 0,2% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van AE CONCEPT zelf is hoger: 1,0% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over AE CONCEPT dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 1.639 ondernemingen, geen voorspelling voor AE CONCEPT. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Neerleggingen bij de Nationale Bank (6)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 verkort schema 15-10-2026 2026-00559519 PDF
31-12-2024 microschema 18-09-2025 2025-00494942 PDF
31-12-2023 microschema 07-10-2024 2024-00500514 PDF
31-12-2022 microschema 06-08-2023 2023-00320200 PDF
31-12-2021 microschema 20-07-2022 2022-20246303 PDF
31-12-2020 microschema 23-07-2021 2021-39700018 PDF

Volgende stappen