YPRACAMP: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
YPRACAMP
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 265.855
daling van € 265.855 (-74,7%), van € 355.959 naar € 90.104
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 48.415
stijging van € 48.415 (+42,1%), van € 114.947 naar € 163.362
waarvan Handelsvorderingen: +€ 44.982
- Liquide middelen +€ 15.665
stijging van € 15.665 (+10,8%), van € 145.557 naar € 161.222
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 241.969) en Overige schulden (+€ 100.000)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 167.636
nieuw in 2025: -€ 167.636
- Reserves -€ 100.000
daling van € 100.000 (-23,2%), van € 431.317 naar € 331.317
- Overige schulden +€ 100.000
stijging van € 100.000 (+3.067%), van € 3.260 naar € 103.260
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 43.217
stijging van € 43.217 (+63,8%), van € 67.731 naar € 110.948
- Handelsschulden -€ 37.904
daling van € 37.904 (-70,6%), van € 53.659 naar € 15.755
- Bruto bedrijfsmarge -€ 377.587
daling van € 377.587 (-83,2%), van € 454.072 naar € 76.485
- Personeelskosten -€ 207.346
daling van € 207.346 (-92,1%), van € 225.224 naar € 17.878
- Andere bedrijfskosten +€ 171.284
stijging van € 171.284 (+1.108%), van € 15.461 naar € 186.745
- Afschrijvingen -€ 56.098
daling van € 56.098 (-68,9%), van € 81.437 naar € 25.339
- Belastingen -€ 40.748
daling van € 40.748 (-99,3%), van € 41.051 naar € 303
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 670.868 | € 467.847 | -€ 203.021 | -30,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 358.042 | € 90.734 | -€ 267.308 | -74,7% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 2.083 | € 629 | -€ 1.453 | -69,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 355.959 | € 90.104 | -€ 265.855 | -74,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 166.458 | € 43.711 | -€ 122.747 | -73,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 141.060 | € 15.568 | -€ 125.492 | -89,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 48.441 | € 30.826 | -€ 17.615 | -36,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 312.826 | € 377.113 | +€ 64.286 | +20,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 0 | - | = | |
| Voorraden | 30/36 | € 0 | - | = | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 114.947 | € 163.362 | +€ 48.415 | +42,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 80.956 | € 125.938 | +€ 44.982 | +55,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 33.992 | € 37.425 | +€ 3.433 | +10,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 50.000 | € 50.000 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 145.557 | € 161.222 | +€ 15.665 | +10,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.322 | € 2.529 | +€ 207 | +8,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 670.868 | € 467.847 | -€ 203.021 | -30,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 476.317 | € 208.681 | -€ 267.636 | -56,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 45.000 | € 45.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 431.317 | € 331.317 | -€ 100.000 | -23,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 431.317 | € 331.317 | -€ 100.000 | -23,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | -€ 167.636 | -€ 167.636 | |
| Schulden | 17/49 | € 194.551 | € 259.166 | +€ 64.615 | +33,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 25.724 | € 11.454 | -€ 14.270 | -55,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 25.724 | € 11.454 | -€ 14.270 | -55,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 101.096 | € 136.763 | +€ 35.667 | +35,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 29.985 | € 14.270 | -€ 15.715 | -52,4% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 74 | +€ 74 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 74 | +€ 74 | |
| Handelsschulden | 44 | € 53.659 | € 15.755 | -€ 37.904 | -70,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 53.659 | € 15.755 | -€ 37.904 | -70,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 14.192 | € 3.405 | -€ 10.787 | -76,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 892 | € 2.673 | +€ 1.781 | +200% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 13.301 | € 732 | -€ 12.568 | -94,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.260 | € 103.260 | +€ 100.000 | +3.067% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 67.731 | € 110.948 | +€ 43.217 | +63,8% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 119.049 | +€ 119.049 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 225.224 | € 17.878 | -€ 207.346 | -92,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 81.437 | € 25.339 | -€ 56.098 | -68,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 15.461 | € 186.745 | +€ 171.284 | +1.108% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 111 | € 12.873 | +€ 12.762 | +11.460% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 454.072 | € 76.485 | -€ 377.587 | -83,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 131.839 | -€ 166.351 | -€ 298.189 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.022 | € 2.092 | +€ 70 | +3,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.022 | € 2.092 | +€ 70 | +3,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.317 | € 3.075 | -€ 2.241 | -42,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.317 | € 3.075 | -€ 2.241 | -42,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 128.544 | -€ 167.334 | -€ 295.878 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 41.051 | € 303 | -€ 40.748 | -99,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 87.494 | -€ 167.636 | -€ 255.130 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 87.494 | -€ 167.636 | -€ 255.130 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.