YOUR COBAR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
YOUR COBAR
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 23.021
daling van € 23.021 (-19,5%), van € 118.234 naar € 95.213
waarvan Overige materiële vaste activa: -€ 117.359
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.865
daling van € 4.865 (-28,0%), van € 17.386 naar € 12.521
waarvan Handelsvorderingen: -€ 4.307
- Voorraden en bestellingen +€ 2.215
stijging van € 2.215 (+30,5%), van € 7.260 naar € 9.475
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 1.775
daling van € 1.775 (-73,4%), van € 2.418 naar € 643
- Handelsschulden -€ 31.419
daling van € 31.419 (-59,5%), van € 52.792 naar € 21.373
- Overgedragen winst (verlies) +€ 29.429
stijging van € 29.429 (+36,4%), van -€ 80.943 naar -€ 51.514
- Schulden op meer dan één jaar -€ 16.311
daling van € 16.311 (-100%), van € 16.311 naar € 0
- Kapitaalsubsidies -€ 5.716
daling van € 5.716 (-36,4%), van € 15.719 naar € 10.003
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 4.087
daling van € 4.087 (-35,5%), van € 11.500 naar € 7.413
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 4.407
- Bruto bedrijfsmarge +€ 23.950
stijging van € 23.950 (+29,8%), van € 80.465 naar € 104.415
- Personeelskosten -€ 15.849
daling van € 15.849 (-25,0%), van € 63.312 naar € 47.463
- Afschrijvingen -€ 3.399
daling van € 3.399 (-12,9%), van € 26.420 naar € 23.021
- Financiële kosten -€ 2.030
daling van € 2.030 (-31,6%), van € 6.431 naar € 4.401
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 156.610 | € 128.791 | -€ 27.820 | -17,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 118.234 | € 95.213 | -€ 23.021 | -19,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 118.234 | € 95.213 | -€ 23.021 | -19,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 94.728 | +€ 94.728 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 875 | € 485 | -€ 390 | -44,6% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 117.359 | - | -€ 117.359 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 38.376 | € 33.577 | -€ 4.799 | -12,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 7.260 | € 9.475 | +€ 2.215 | +30,5% |
| Voorraden | 30/36 | € 7.260 | € 9.475 | +€ 2.215 | +30,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 17.386 | € 12.521 | -€ 4.865 | -28,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 16.244 | € 11.936 | -€ 4.307 | -26,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.142 | € 585 | -€ 558 | -48,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 11.312 | € 10.938 | -€ 374 | -3,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.418 | € 643 | -€ 1.775 | -73,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 156.610 | € 128.791 | -€ 27.820 | -17,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 34.796 | € 58.509 | +€ 23.713 | +68,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 100.020 | € 100.020 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 80.943 | -€ 51.514 | +€ 29.429 | +36,4% |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 15.719 | € 10.003 | -€ 5.716 | -36,4% |
| Schulden | 17/49 | € 121.815 | € 70.281 | -€ 51.533 | -42,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 16.311 | € 0 | -€ 16.311 | -100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 16.311 | € 0 | -€ 16.311 | -100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 80.161 | € 45.096 | -€ 35.065 | -43,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 15.869 | € 16.311 | +€ 442 | +2,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 52.792 | € 21.373 | -€ 31.419 | -59,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 52.792 | € 21.373 | -€ 31.419 | -59,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 11.500 | € 7.413 | -€ 4.087 | -35,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 48 | € 368 | +€ 320 | +669% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 11.452 | € 7.045 | -€ 4.407 | -38,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 25.342 | € 25.185 | -€ 157 | -0,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 63.312 | € 47.463 | -€ 15.849 | -25,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 26.420 | € 23.021 | -€ 3.399 | -12,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 526 | € 100 | -€ 426 | -81,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 80.465 | € 104.415 | +€ 23.950 | +29,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 9.793 | € 33.831 | +€ 43.624 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.431 | € 4.401 | -€ 2.030 | -31,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.431 | € 4.401 | -€ 2.030 | -31,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 16.224 | € 29.429 | +€ 45.653 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 16.224 | € 29.429 | +€ 45.653 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 16.224 | € 29.429 | +€ 45.653 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.