YASA PROJECTS: wat veranderde er
YASA PROJECTS
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 19.866
daling van € 19.866 (-99,7%), van € 19.932 naar € 67
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 14.588) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 9.480)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 9.480
stijging van € 9.480 (+7,5%), van € 127.108 naar € 136.587
waarvan Handelsvorderingen: +€ 9.257
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 14.588
daling van € 14.588 (-59,7%), van € 24.440 naar € 9.852
- Handelsschulden +€ 7.696
stijging van € 7.696 (+463%), van € 1.662 naar € 9.358
- Schulden op meer dan één jaar -€ 6.488
daling van € 6.488 (-22,8%), van € 28.509 naar € 22.022
- Overgedragen winst (verlies) +€ 1.921
stijging van € 1.921 (+7,1%), van -€ 27.204 naar -€ 25.283
- Bruto bedrijfsmarge +€ 20.543
stijging van € 20.543, van -€ 20.313 naar € 230
- Personeelskosten -€ 5.412
niet meer vermeld in 2024 (was € 5.412)
- Financiële kosten -€ 2.508
daling van € 2.508 (-44,4%), van € 5.651 naar € 3.143
- Financiële opbrengsten +€ 1.134
stijging van € 1.134 (+20,6%), van € 5.514 naar € 6.647
- Andere bedrijfskosten +€ 302
stijging van € 302 (+42,7%), van € 708 naar € 1.010
Evolutie van het resultaat, 2023 tot 2024
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 152.710 | € 141.728 | -€ 10.982 | -7,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.225 | € 696 | -€ 528 | -43,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.225 | € 696 | -€ 528 | -43,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.225 | € 696 | -€ 528 | -43,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 151.485 | € 141.032 | -€ 10.454 | -6,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.420 | € 2.258 | -€ 162 | -6,7% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.420 | € 2.258 | -€ 162 | -6,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 127.108 | € 136.587 | +€ 9.480 | +7,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 17.625 | € 26.882 | +€ 9.257 | +52,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 109.483 | € 109.706 | +€ 223 | +0,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 19.932 | € 67 | -€ 19.866 | -99,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.025 | € 2.119 | +€ 94 | +4,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 152.710 | € 141.728 | -€ 10.982 | -7,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 92.088 | € 94.009 | +€ 1.921 | +2,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 100.692 | € 100.692 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 98.832 | € 98.832 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 27.204 | -€ 25.283 | +€ 1.921 | +7,1% |
| Schulden | 17/49 | € 60.622 | € 47.719 | -€ 12.903 | -21,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 28.509 | € 22.022 | -€ 6.488 | -22,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 28.509 | € 22.022 | -€ 6.488 | -22,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 32.112 | € 25.698 | -€ 6.415 | -20,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.010 | € 6.488 | +€ 478 | +8,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.662 | € 9.358 | +€ 7.696 | +463% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.662 | € 9.358 | +€ 7.696 | +463% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 24.440 | € 9.852 | -€ 14.588 | -59,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 24.440 | € 9.852 | -€ 14.588 | -59,7% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 12.500 | - | -€ 12.500 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 5.412 | - | -€ 5.412 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 360 | € 528 | +€ 168 | +46,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 708 | € 1.010 | +€ 302 | +42,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 20.313 | € 230 | +€ 20.543 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 26.793 | -€ 1.309 | +€ 25.484 | +95,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 5.514 | € 6.647 | +€ 1.134 | +20,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 5.514 | € 6.647 | +€ 1.134 | +20,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.651 | € 3.143 | -€ 2.508 | -44,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.651 | € 3.143 | -€ 2.508 | -44,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 26.931 | € 2.196 | +€ 29.126 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 273 | € 275 | +€ 2 | +0,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 27.204 | € 1.921 | +€ 29.124 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 27.204 | € 1.921 | +€ 29.124 |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.