YARU DAKE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
YARU DAKE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 12.628
stijging van € 12.628 (+262%), van € 4.828 naar € 17.456
vooral door Overige schulden (+€ 20.061) en Afschrijvingen (+€ 7.531)
- Materiële vaste activa +€ 9.122
nieuw in 2025: € 9.122
- Oprichtingskosten -€ 3.136
daling van € 3.136 (-100%), van € 3.136 naar € 0
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 326
daling van € 326 (-48,7%), van € 669 naar € 343
- Overige schulden +€ 20.061
nieuw in 2025: € 20.061
- Handelsschulden -€ 2.844
daling van € 2.844 (-67,5%), van € 4.211 naar € 1.367
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 1.651
nieuw in 2025: € 1.651
- Overgedragen winst (verlies) -€ 861
daling van € 861 (-149%), van -€ 577 naar -€ 1.438
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 313
nieuw in 2025: € 313
- Bruto bedrijfsmarge +€ 8.677
stijging van € 8.677, van -€ 517 naar € 8.160
- Afschrijvingen +€ 7.470
stijging van € 7.470 (+12.360%), van € 60 naar € 7.531
- Andere bedrijfskosten +€ 653
nieuw in 2025: € 653
- Financiële kosten +€ 443
nieuw in 2025: € 443
- Belastingen +€ 394
nieuw in 2025: € 394
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 8.634 | € 26.955 | +€ 18.321 | +212% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 3.136 | € 0 | -€ 3.136 | -100% |
| Vaste activa | 21/28 | - | € 9.122 | +€ 9.122 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | - | € 9.122 | +€ 9.122 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 9.122 | +€ 9.122 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 5.497 | € 17.833 | +€ 12.336 | +224% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 669 | € 343 | -€ 326 | -48,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 669 | € 343 | -€ 326 | -48,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.828 | € 17.456 | +€ 12.628 | +262% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 34 | +€ 34 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 8.634 | € 26.955 | +€ 18.321 | +212% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 4.423 | € 3.562 | -€ 861 | -19,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 577 | -€ 1.438 | -€ 861 | -149% |
| Schulden | 17/49 | € 4.211 | € 23.393 | +€ 19.182 | +456% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 4.211 | € 23.080 | +€ 18.869 | +448% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.211 | € 1.367 | -€ 2.844 | -67,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.211 | € 1.367 | -€ 2.844 | -67,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 1.651 | +€ 1.651 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 1.651 | +€ 1.651 | |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 20.061 | +€ 20.061 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 313 | +€ 313 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 60 | € 7.531 | +€ 7.470 | +12.360% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | - | € 653 | +€ 653 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 517 | € 8.160 | +€ 8.677 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 577 | -€ 23 | +€ 554 | +96,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | - | € 443 | +€ 443 | |
| Recurrente financiële kosten | 65 | - | € 443 | +€ 443 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 577 | -€ 467 | +€ 111 | +19,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 394 | +€ 394 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 577 | -€ 861 | -€ 283 | -49,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 577 | -€ 861 | -€ 283 | -49,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.