Windowdesign: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Windowdesign
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 34.778
stijging van € 34.778 (+33,6%), van € 103.487 naar € 138.265
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 55.676) en Afschrijvingen (+€ 35.767)
- Materiële vaste activa -€ 27.715
daling van € 27.715 (-18,6%), van € 148.941 naar € 121.226
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 36.261
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 14.760
nieuw in 2025: € 14.760
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 12.424
daling van € 12.424 (-26,8%), van € 46.335 naar € 33.911
waarvan Handelsvorderingen: -€ 16.029
- Overgedragen winst (verlies) +€ 28.892
stijging van € 28.892 (+36,2%), van € 79.916 naar € 108.807
- Schulden op meer dan één jaar -€ 22.631
daling van € 22.631 (-29,4%), van € 77.055 naar € 54.424
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 9.562
stijging van € 9.562 (+243%), van € 3.934 naar € 13.496
waarvan Belastingen: +€ 7.562
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 5.236
daling van € 5.236 (-32,0%), van € 16.351 naar € 11.115
- Inbreng -€ 3.216
daling van € 3.216 (-24,3%), van € 13.240 naar € 10.024
- Bruto bedrijfsmarge -€ 27.373
daling van € 27.373 (-20,0%), van € 136.780 naar € 109.407
- Afschrijvingen -€ 9.131
daling van € 9.131 (-20,3%), van € 44.898 naar € 35.767
- Belastingen -€ 3.631
daling van € 3.631 (-20,4%), van € 17.843 naar € 14.212
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 298.763 | € 308.162 | +€ 9.399 | +3,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 148.941 | € 121.226 | -€ 27.715 | -18,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 148.941 | € 121.226 | -€ 27.715 | -18,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 62.049 | € 56.455 | -€ 5.594 | -9,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 22.379 | € 13.164 | -€ 9.215 | -41,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 0 | € 23.355 | +€ 23.355 | |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 64.514 | € 28.252 | -€ 36.261 | -56,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 149.822 | € 186.936 | +€ 37.114 | +24,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 46.335 | € 33.911 | -€ 12.424 | -26,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 39.152 | € 23.123 | -€ 16.029 | -40,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 7.184 | € 10.788 | +€ 3.605 | +50,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 103.487 | € 138.265 | +€ 34.778 | +33,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 14.760 | +€ 14.760 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 298.763 | € 308.162 | +€ 9.399 | +3,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 198.536 | € 223.803 | +€ 25.267 | +12,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 13.240 | € 10.024 | -€ 3.216 | -24,3% |
| Reserves | 13 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 79.916 | € 108.807 | +€ 28.892 | +36,2% |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 5.381 | € 4.972 | -€ 409 | -7,6% |
| Schulden | 17/49 | € 100.227 | € 84.358 | -€ 15.868 | -15,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 77.055 | € 54.424 | -€ 22.631 | -29,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 77.055 | € 54.424 | -€ 22.631 | -29,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.171 | € 29.934 | +€ 6.763 | +29,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 16.351 | € 11.115 | -€ 5.236 | -32,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.876 | € 5.054 | +€ 2.177 | +75,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.876 | € 5.054 | +€ 2.177 | +75,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.934 | € 13.496 | +€ 9.562 | +243% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.934 | € 11.496 | +€ 7.562 | +192% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 0 | € 2.000 | +€ 2.000 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 10 | € 270 | +€ 260 | +2.572% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 20.956 | - | -€ 20.956 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 44.898 | € 35.767 | -€ 9.131 | -20,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 820 | € 824 | +€ 4 | +0,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 136.780 | € 109.407 | -€ 27.373 | -20,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 91.061 | € 72.816 | -€ 18.245 | -20,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 719 | € 409 | -€ 310 | -43,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 719 | € 409 | -€ 310 | -43,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.283 | € 3.338 | -€ 945 | -22,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.283 | € 3.338 | -€ 945 | -22,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 87.498 | € 69.887 | -€ 17.610 | -20,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 17.843 | € 14.212 | -€ 3.631 | -20,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 69.655 | € 55.676 | -€ 13.979 | -20,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 69.655 | € 55.676 | -€ 13.979 | -20,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.