WILAN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
WILAN
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen -€ 1,5 mln
niet meer vermeld in 2025 (was € 1,5 mln)
- Liquide middelen +€ 1,4 mln
stijging van € 1,4 mln (+576%), van € 250.320 naar € 1,7 mln
vooral door Geldbeleggingen (+€ 1,5 mln) en Afschrijvingen (+€ 45.923)
- Materiële vaste activa -€ 43.723
daling van € 43.723 (-8,7%), van € 504.442 naar € 460.719
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 34.890
- Overgedragen winst (verlies) -€ 74.617
daling van € 74.617 (-7,0%), van € 1,1 mln naar € 994.184
- Financiële opbrengsten -€ 66.185
daling van € 66.185 (-78,6%), van € 84.221 naar € 18.036
- Belastingen +€ 30.477
stijging van € 30.477 (+131%), van € 23.266 naar € 53.743
- Afschrijvingen -€ 22.854
daling van € 22.854 (-33,2%), van € 68.777 naar € 45.923
- Andere bedrijfskosten +€ 1.426
stijging van € 1.426 (+12,1%), van € 11.822 naar € 13.248
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.116
stijging van € 1.116 (+5,4%), van € 20.486 naar € 21.602
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.287.745 | € 2.197.157 | -€ 90.588 | -4,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 506.442 | € 462.719 | -€ 43.723 | -8,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 504.442 | € 460.719 | -€ 43.723 | -8,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 494.297 | € 459.407 | -€ 34.890 | -7,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.620 | € 829 | -€ 790 | -48,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 8.526 | € 483 | -€ 8.043 | -94,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.781.303 | € 1.734.438 | -€ 46.865 | -2,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 30.983 | € 39.878 | +€ 8.895 | +28,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 30.983 | € 39.878 | +€ 8.895 | +28,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.500.000 | - | -€ 1,5 mln | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 250.320 | € 1.692.475 | +€ 1,4 mln | +576% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 2.085 | +€ 2.085 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.287.745 | € 2.197.157 | -€ 90.588 | -4,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.238.547 | € 2.163.929 | -€ 74.617 | -3,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 173.525 | € 173.525 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 173.525 | € 173.525 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 173.525 | € 173.525 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 996.220 | € 996.220 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 161.552 | € 161.552 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 161.552 | € 161.552 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 834.668 | € 834.668 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 1.068.801 | € 994.184 | -€ 74.617 | -7,0% |
| Schulden | 17/49 | € 49.199 | € 33.228 | -€ 15.971 | -32,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 33.145 | € 17.278 | -€ 15.867 | -47,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 26.578 | € 10.710 | -€ 15.867 | -59,7% |
| Overige schulden | 178/9 | € 6.567 | € 6.567 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 16.054 | € 15.950 | -€ 103 | -0,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 15.633 | € 15.867 | +€ 235 | +1,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 421 | € 83 | -€ 338 | -80,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 421 | € 83 | -€ 338 | -80,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 68.777 | € 45.923 | -€ 22.854 | -33,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.822 | € 13.248 | +€ 1.426 | +12,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 20.486 | € 21.602 | +€ 1.116 | +5,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 60.113 | -€ 37.569 | +€ 22.545 | +37,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 84.221 | € 18.036 | -€ 66.185 | -78,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 84.221 | € 18.036 | -€ 66.185 | -78,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.586 | € 1.342 | -€ 244 | -15,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.586 | € 1.342 | -€ 244 | -15,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 22.521 | -€ 20.875 | -€ 43.396 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 23.266 | € 53.743 | +€ 30.477 | +131% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 745 | -€ 74.617 | -€ 73.872 | -9.916% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 745 | -€ 74.617 | -€ 73.872 | -9.916% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.