WESTVACO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
WESTVACO
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 671.043
stijging van € 671.043 (+13.909%), van € 4.824 naar € 675.867
- Liquide middelen -€ 378.833
niet meer vermeld in 2025 (was € 378.833)
- Reserves +€ 266.119
stijging van € 266.119 (+10,0%), van € 2,6 mln naar € 2,9 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 139.819
- Bruto bedrijfsmarge +€ 260.824
stijging van € 260.824 (+109%), van € 239.739 naar € 500.563
- Andere bedrijfskosten +€ 80.271
stijging van € 80.271 (+118%), van € 68.300 naar € 148.571
- Belastingen +€ 43.377
stijging van € 43.377 (+100%), van € 43.230 naar € 86.607
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Een kasstroombrug vraagt twee opeenvolgende boekjaren: het resultaat en de afschrijvingen van één jaar verklaren geen verschil over meerdere jaren. Kies twee boekjaren die op elkaar volgen.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.748.767 | € 3.044.886 | +€ 296.119 | +10,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.365.110 | € 2.365.110 | = | 0,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.365.110 | € 2.365.110 | = | 0,0% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 2.365.110 | € 2.365.110 | = | 0,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 0 | = | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 383.657 | € 679.776 | +€ 296.119 | +77,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.824 | € 675.867 | +€ 671.043 | +13.909% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.824 | € 675.867 | +€ 671.043 | +13.909% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 378.833 | - | -€ 378.833 | |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 3.909 | +€ 3.909 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.748.767 | € 3.044.886 | +€ 296.119 | +10,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.748.767 | € 3.014.886 | +€ 266.119 | +9,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 2.648.767 | € 2.914.886 | +€ 266.119 | +10,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 87.438 | € 87.438 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 87.438 | € 87.438 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | - | € 126.300 | +€ 126.300 | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 2.561.329 | € 2.701.149 | +€ 139.819 | +5,5% |
| Schulden | 17/49 | - | € 30.000 | +€ 30.000 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | - | € 30.000 | +€ 30.000 | |
| Handelsschulden | 44 | - | € 0 | = | |
| Leveranciers | 440/4 | - | € 0 | = | |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 30.000 | +€ 30.000 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 68.300 | € 148.571 | +€ 80.271 | +118% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 239.739 | € 500.563 | +€ 260.824 | +109% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 171.439 | € 351.992 | +€ 180.553 | +105% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.513 | € 856 | -€ 658 | -43,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.513 | € 856 | -€ 658 | -43,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 34 | € 122 | +€ 88 | +257% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 34 | € 122 | +€ 88 | +257% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 172.919 | € 352.726 | +€ 179.807 | +104% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 43.230 | € 86.607 | +€ 43.377 | +100% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 129.689 | € 266.119 | +€ 136.431 | +105% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | - | € 126.300 | +€ 126.300 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 129.689 | € 139.819 | +€ 10.131 | +7,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.