VY-US: wat veranderde er
VY-US
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 69.541
stijging van € 69.541 (+81,4%), van € 85.399 naar € 154.940
waarvan Handelsvorderingen: +€ 71.981
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 54.269
daling van € 54.269 (-78,7%), van € 68.921 naar € 14.653
- Materiële vaste activa -€ 46.389
daling van € 46.389 (-9,5%), van € 487.438 naar € 441.049
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 37.420
- Geldbeleggingen -€ 39.684
daling van € 39.684 (-39,7%), van € 100.056 naar € 60.372
- Immateriële vaste activa +€ 8.240
nieuw in 2025: € 8.240
- Overige schulden -€ 48.525
daling van € 48.525 (-29,4%), van € 164.839 naar € 116.314
- Schulden op meer dan één jaar -€ 47.540
daling van € 47.540 (-12,2%), van € 390.836 naar € 343.296
- Reserves +€ 43.612
stijging van € 43.612 (+41,2%), van € 105.757 naar € 149.369
- Handelsschulden -€ 18.875
daling van € 18.875 (-67,7%), van € 27.893 naar € 9.018
- Bruto bedrijfsmarge +€ 36.663
stijging van € 36.663 (+10,7%), van € 342.720 naar € 379.383
- Waardeverminderingen -€ 13.698
daling van € 13.698, van € 7.877 naar -€ 5.822
- Belastingen +€ 13.603
stijging van € 13.603 (+45,5%), van € 29.895 naar € 43.498
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 787.325 | € 717.062 | -€ 70.263 | -8,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 487.438 | € 449.289 | -€ 38.149 | -7,8% |
| Immateriële vaste activa | 21 | - | € 8.240 | +€ 8.240 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 487.438 | € 441.049 | -€ 46.389 | -9,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 467.334 | € 429.914 | -€ 37.420 | -8,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 4.356 | € 7.287 | +€ 2.932 | +67,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 15.748 | € 3.847 | -€ 11.901 | -75,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 299.888 | € 267.773 | -€ 32.115 | -10,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 85.399 | € 154.940 | +€ 69.541 | +81,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 61.607 | € 133.588 | +€ 71.981 | +117% |
| Overige vorderingen | 41 | € 23.791 | € 21.352 | -€ 2.439 | -10,3% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 100.056 | € 60.372 | -€ 39.684 | -39,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 45.512 | € 37.808 | -€ 7.704 | -16,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 68.921 | € 14.653 | -€ 54.269 | -78,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 787.325 | € 717.062 | -€ 70.263 | -8,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 124.307 | € 167.919 | +€ 43.612 | +35,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.550 | € 18.550 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 105.757 | € 149.369 | +€ 43.612 | +41,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 105.757 | € 149.369 | +€ 43.612 | +41,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 663.018 | € 549.143 | -€ 113.875 | -17,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 390.836 | € 343.296 | -€ 47.540 | -12,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 390.836 | € 343.296 | -€ 47.540 | -12,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 272.182 | € 205.847 | -€ 66.335 | -24,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 51.843 | € 47.540 | -€ 4.303 | -8,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 27.893 | € 9.018 | -€ 18.875 | -67,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 27.893 | € 9.018 | -€ 18.875 | -67,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 27.607 | € 32.975 | +€ 5.368 | +19,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 20.019 | € 18.854 | -€ 1.165 | -5,8% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 7.588 | € 14.121 | +€ 6.533 | +86,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 164.839 | € 116.314 | -€ 48.525 | -29,4% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 55.735 | € 0 | -€ 55.735 | -100% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 94.989 | € 97.693 | +€ 2.703 | +2,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 53.197 | € 51.973 | -€ 1.224 | -2,3% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 7.877 | -€ 5.822 | -€ 13.698 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 3.001 | € 0 | -€ 3.001 | -100% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.268 | € 9.180 | +€ 1.912 | +26,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 342.720 | € 379.383 | +€ 36.663 | +10,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 176.389 | € 226.360 | +€ 49.971 | +28,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 301 | € 3.425 | +€ 3.124 | +1.036% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 301 | € 3.425 | +€ 3.124 | +1.036% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 17.895 | € 15.815 | -€ 2.080 | -11,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 17.895 | € 15.815 | -€ 2.080 | -11,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 158.795 | € 213.970 | +€ 55.175 | +34,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 29.895 | € 43.498 | +€ 13.603 | +45,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 128.900 | € 170.472 | +€ 41.572 | +32,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 128.900 | € 170.472 | +€ 41.572 | +32,3% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 3 november 2026 via checked.be.