VOLUME 15: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VOLUME 15
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 3.771
daling van € 3.771 (-9,2%), van € 41.109 naar € 37.338
- Overgedragen winst (verlies) -€ 14.103
daling van € 14.103 (-17,9%), van € 78.587 naar € 64.484
- Overige schulden +€ 8.266
stijging van € 8.266 (+7,7%), van € 107.582 naar € 115.848
- Financiële opbrengsten -€ 353
niet meer vermeld in 2025 (was € 353)
- Andere bedrijfskosten +€ 294
stijging van € 294 (+3,4%), van € 8.589 naar € 8.883
- Bruto bedrijfsmarge +€ 13
stijging van € 13 (+1,0%), van -€ 1.271 naar -€ 1.258
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 356.669 | € 350.833 | -€ 5.836 | -1,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 41.109 | € 37.338 | -€ 3.771 | -9,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 41.109 | € 37.338 | -€ 3.771 | -9,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 41.109 | € 37.338 | -€ 3.771 | -9,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 315.560 | € 313.495 | -€ 2.065 | -0,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 313.383 | € 313.383 | = | 0,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 313.383 | € 313.383 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.845 | - | -€ 1.845 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.845 | - | -€ 1.845 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 332 | € 112 | -€ 220 | -66,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 356.669 | € 350.833 | -€ 5.836 | -1,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 249.087 | € 234.984 | -€ 14.103 | -5,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 155.000 | € 155.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 155.000 | € 155.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 155.000 | € 155.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 15.500 | € 15.500 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 15.500 | € 15.500 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 15.500 | € 15.500 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 78.587 | € 64.484 | -€ 14.103 | -17,9% |
| Schulden | 17/49 | € 107.582 | € 115.849 | +€ 8.267 | +7,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 107.582 | € 115.848 | +€ 8.266 | +7,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 107.582 | € 115.848 | +€ 8.266 | +7,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1 | +€ 1 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.772 | € 3.772 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 8.589 | € 8.883 | +€ 294 | +3,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 1.271 | -€ 1.258 | +€ 13 | +1,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 13.632 | -€ 13.913 | -€ 281 | -2,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 353 | - | -€ 353 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 353 | - | -€ 353 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 190 | € 190 | = | 0,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 190 | € 190 | = | 0,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 13.469 | -€ 14.103 | -€ 634 | -4,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 13.469 | -€ 14.103 | -€ 634 | -4,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 13.469 | -€ 14.103 | -€ 634 | -4,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.