VLAVAN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VLAVAN
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 114.372
stijging van € 114.372 (+145%), van € 78.917 naar € 193.290
vooral door Overige schulden (+€ 118.009) en Resultaat van het boekjaar (+€ 108.593)
- Geldbeleggingen -€ 50.000
niet meer vermeld in 2025 (was € 50.000)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 19.122
stijging van € 19.122 (+73,3%), van € 26.070 naar € 45.192
waarvan Handelsvorderingen: +€ 21.838
- Materiële vaste activa -€ 8.541
daling van € 8.541 (-5,9%), van € 145.312 naar € 136.771
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 6.180
stijging van € 6.180 (+82,6%), van € 7.486 naar € 13.666
- Overige schulden +€ 118.009
stijging van € 118.009 (+92,8%), van € 127.202 naar € 245.211
- Reserves -€ 40.000
daling van € 40.000 (-25,4%), van € 157.520 naar € 117.520
- Afschrijvingen +€ 14.145
stijging van € 14.145 (+77,3%), van € 18.303 naar € 32.448
- Bruto bedrijfsmarge +€ 12.275
stijging van € 12.275 (+7,4%), van € 166.539 naar € 178.814
- Financiële kosten +€ 3.707
stijging van € 3.707 (+349%), van € 1.063 naar € 4.771
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 320.285 | € 401.419 | +€ 81.133 | +25,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 157.812 | € 149.271 | -€ 8.541 | -5,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 145.312 | € 136.771 | -€ 8.541 | -5,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 34.456 | € 30.398 | -€ 4.058 | -11,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 648 | € 475 | -€ 173 | -26,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 106.707 | € 103.503 | -€ 3.204 | -3,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 3.501 | € 2.395 | -€ 1.106 | -31,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 12.500 | € 12.500 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 162.473 | € 252.147 | +€ 89.674 | +55,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 26.070 | € 45.192 | +€ 19.122 | +73,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 23.214 | € 45.052 | +€ 21.838 | +94,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.856 | € 140 | -€ 2.716 | -95,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 50.000 | - | -€ 50.000 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 78.917 | € 193.290 | +€ 114.372 | +145% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 7.486 | € 13.666 | +€ 6.180 | +82,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 320.285 | € 401.419 | +€ 81.133 | +25,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 176.120 | € 136.120 | -€ 40.000 | -22,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 157.520 | € 117.520 | -€ 40.000 | -25,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 157.520 | € 117.520 | -€ 40.000 | -25,4% |
| Schulden | 17/49 | € 144.165 | € 265.299 | +€ 121.133 | +84,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 142.373 | € 260.600 | +€ 118.227 | +83,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 583 | € 1.118 | +€ 536 | +91,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 583 | € 1.118 | +€ 536 | +91,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 14.589 | € 14.271 | -€ 318 | -2,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 12.812 | € 14.271 | +€ 1.459 | +11,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.777 | - | -€ 1.777 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 127.202 | € 245.211 | +€ 118.009 | +92,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.792 | € 4.699 | +€ 2.907 | +162% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 6.173 | +€ 6.173 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 18.303 | € 32.448 | +€ 14.145 | +77,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.494 | € 1.728 | +€ 234 | +15,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 166.539 | € 178.814 | +€ 12.275 | +7,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 146.742 | € 144.638 | -€ 2.103 | -1,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 66 | € 1.550 | +€ 1.484 | +2.232% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 66 | € 1.550 | +€ 1.484 | +2.232% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.063 | € 4.771 | +€ 3.707 | +349% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.063 | € 4.771 | +€ 3.707 | +349% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 145.745 | € 141.418 | -€ 4.327 | -3,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 34.144 | € 32.825 | -€ 1.319 | -3,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 111.601 | € 108.593 | -€ 3.008 | -2,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 111.601 | € 108.593 | -€ 3.008 | -2,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.