VISUAL SAFETY: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VISUAL SAFETY
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa +€ 269.435
stijging van € 269.435 (+103%), van € 260.518 naar € 529.953
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 136.876
daling van € 136.876 (-49,2%), van € 277.983 naar € 141.107
waarvan Handelsvorderingen: -€ 145.448
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 14.378
stijging van € 14.378 (+7.087%), van € 203 naar € 14.581
- Reserves +€ 56.071
stijging van € 56.071 (+12,6%), van € 443.598 naar € 499.669
waarvan Beschikbare reserves: +€ 56.071
- Handelsschulden +€ 44.334
stijging van € 44.334 (+411%), van € 10.799 naar € 55.133
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 42.689
stijging van € 42.689 (+46,3%), van € 92.173 naar € 134.861
waarvan Belastingen: +€ 45.943
- Bruto bedrijfsmarge -€ 32.046
daling van € 32.046 (-28,5%), van € 112.622 naar € 80.576
- Financiële kosten -€ 10.924
daling van € 10.924 (-86,4%), van € 12.650 naar € 1.726
- Andere bedrijfskosten -€ 1.682
daling van € 1.682 (-90,9%), van € 1.850 naar € 168
- Belastingen -€ 1.364
daling van € 1.364 (-5,6%), van € 24.487 naar € 23.124
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 552.769 | € 695.863 | +€ 143.093 | +25,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 265.293 | € 536.442 | +€ 271.150 | +102% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.775 | € 6.489 | +€ 1.714 | +35,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 4.775 | € 6.489 | +€ 1.714 | +35,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 260.518 | € 529.953 | +€ 269.435 | +103% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 287.477 | € 159.420 | -€ 128.057 | -44,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 277.983 | € 141.107 | -€ 136.876 | -49,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 196.985 | € 51.536 | -€ 145.448 | -73,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 80.998 | € 89.571 | +€ 8.572 | +10,6% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 3.353 | € 3.353 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 5.938 | € 379 | -€ 5.559 | -93,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 203 | € 14.581 | +€ 14.378 | +7.087% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 552.769 | € 695.863 | +€ 143.093 | +25,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 449.798 | € 505.869 | +€ 56.071 | +12,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 443.598 | € 499.669 | +€ 56.071 | +12,6% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 441.738 | € 497.809 | +€ 56.071 | +12,7% |
| Schulden | 17/49 | € 102.972 | € 189.994 | +€ 87.022 | +84,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 102.972 | € 189.994 | +€ 87.022 | +84,5% |
| Financiële schulden | 43 | € 0 | - | = | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 0 | - | = | |
| Handelsschulden | 44 | € 10.799 | € 55.133 | +€ 44.334 | +411% |
| Leveranciers | 440/4 | € 10.799 | € 55.133 | +€ 44.334 | +411% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 92.173 | € 134.861 | +€ 42.689 | +46,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 88.918 | € 134.861 | +€ 45.943 | +51,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 3.255 | € 0 | -€ 3.255 | -100% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.720 | € 2.390 | +€ 670 | +38,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.850 | € 168 | -€ 1.682 | -90,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 112.622 | € 80.576 | -€ 32.046 | -28,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 109.052 | € 78.018 | -€ 31.034 | -28,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.536 | € 2.903 | +€ 367 | +14,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.536 | € 2.903 | +€ 367 | +14,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 12.650 | € 1.726 | -€ 10.924 | -86,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 12.650 | € 1.726 | -€ 10.924 | -86,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 98.938 | € 79.195 | -€ 19.743 | -20,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 24.487 | € 23.124 | -€ 1.364 | -5,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 74.451 | € 56.071 | -€ 18.379 | -24,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 74.451 | € 56.071 | -€ 18.379 | -24,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.