VERPOEST CONSULT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VERPOEST CONSULT
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 576.295
daling van € 576.295 (-81,2%), van € 709.622 naar € 133.327
vooral door Overige schulden (-€ 877.648) en Geldbeleggingen (-€ 300.011)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 498.778
daling van € 498.778 (-48,4%), van € 1,0 mln naar € 531.159
- Geldbeleggingen +€ 300.011
stijging van € 300.011 (+18,2%), van € 1,7 mln naar € 2,0 mln
- Overige schulden -€ 877.648
daling van € 877.648 (-100%), van € 877.648 naar € 0
- Reserves +€ 56.820
stijging van € 56.820 (+2,5%), van € 2,3 mln naar € 2,3 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 136.720
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 38.799
nieuw in 2025: € 38.799
- Financiële opbrengsten +€ 33.448
stijging van € 33.448 (+33,1%), van € 100.958 naar € 134.405
- Belastingen +€ 29.736
stijging van € 29.736 (+261%), van € 11.376 naar € 41.111
- Afschrijvingen -€ 6.198
daling van € 6.198 (-23,5%), van € 26.401 naar € 20.204
- Andere bedrijfskosten -€ 4.071
daling van € 4.071 (-47,5%), van € 8.577 naar € 4.506
- Bruto bedrijfsmarge +€ 577
stijging van € 577 (+11,1%), van -€ 5.218 naar -€ 4.641
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 3.568.117 | € 2.780.122 | -€ 787.996 | -22,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 174.380 | € 161.367 | -€ 13.013 | -7,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 173.420 | € 160.407 | -€ 13.013 | -7,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 142.607 | € 135.021 | -€ 7.586 | -5,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 30.813 | € 22.086 | -€ 8.727 | -28,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | - | € 3.300 | +€ 3.300 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 960 | € 960 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 3.393.737 | € 2.618.754 | -€ 774.983 | -22,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.029.937 | € 531.159 | -€ 498.778 | -48,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.029.937 | € 531.159 | -€ 498.778 | -48,4% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.651.890 | € 1.951.901 | +€ 300.011 | +18,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 709.622 | € 133.327 | -€ 576.295 | -81,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.288 | € 2.367 | +€ 79 | +3,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 3.568.117 | € 2.780.122 | -€ 787.996 | -22,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.680.846 | € 2.737.666 | +€ 56.820 | +2,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 396.600 | € 396.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 2.284.246 | € 2.341.066 | +€ 56.820 | +2,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 39.660 | € 1.860 | -€ 37.800 | -95,3% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 39.660 | € 1.860 | -€ 37.800 | -95,3% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 42.100 | € 0 | -€ 42.100 | -100% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 2.202.486 | € 2.339.206 | +€ 136.720 | +6,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 887.271 | € 42.456 | -€ 844.815 | -95,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 887.271 | € 42.456 | -€ 844.815 | -95,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 9.623 | € 3.656 | -€ 5.967 | -62,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 9.623 | € 3.656 | -€ 5.967 | -62,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 38.799 | +€ 38.799 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 38.799 | +€ 38.799 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 877.648 | € 0 | -€ 877.648 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 26.401 | € 20.204 | -€ 6.198 | -23,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 8.577 | € 4.506 | -€ 4.071 | -47,5% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 13.610 | € 0 | -€ 13.610 | -100% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 5.218 | -€ 4.641 | +€ 577 | +11,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 53.805 | -€ 29.350 | +€ 24.455 | +45,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 100.958 | € 134.405 | +€ 33.448 | +33,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 100.958 | € 134.405 | +€ 33.448 | +33,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.897 | € 7.124 | +€ 226 | +3,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.897 | € 7.124 | +€ 226 | +3,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 40.255 | € 97.931 | +€ 57.676 | +143% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 11.376 | € 41.111 | +€ 29.736 | +261% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 28.880 | € 56.820 | +€ 27.940 | +96,7% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 50.520 | € 42.100 | -€ 8.420 | -16,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 79.400 | € 98.920 | +€ 19.520 | +24,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.