VERPO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VERPO
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 1,4 mln
daling van € 1,4 mln (-3,9%), van € 36,5 mln naar € 35,1 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 1,4 mln
- Schulden op meer dan één jaar -€ 1,6 mln
daling van € 1,6 mln (-12,2%), van € 13,2 mln naar € 11,6 mln
- Reserves +€ 657.387
stijging van € 657.387 (+29,6%), van € 2,2 mln naar € 2,9 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 712.413
- Inbreng -€ 548.400
daling van € 548.400 (-2,7%), van € 20,0 mln naar € 19,4 mln
- Overige schulden +€ 512.734
stijging van € 512.734 (+313%), van € 163.974 naar € 676.708
- Bruto bedrijfsmarge +€ 757.611
stijging van € 757.611 (+48,1%), van € 1,6 mln naar € 2,3 mln
- Afschrijvingen +€ 337.457
stijging van € 337.457 (+38,6%), van € 874.761 naar € 1,2 mln
- Financiële opbrengsten +€ 134.530
stijging van € 134.530 (+188%), van € 71.635 naar € 206.166
- Belastingen +€ 81.000
stijging van € 81.000 (+8.104%), van € 1.000 naar € 82.000
- Financiële kosten +€ 42.098
stijging van € 42.098 (+9,7%), van € 433.670 naar € 475.768
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 37.088.217 | € 36.143.207 | -€ 945.010 | -2,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 36.782.064 | € 35.374.248 | -€ 1,4 mln | -3,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 36.497.958 | € 35.090.142 | -€ 1,4 mln | -3,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 36.316.928 | € 34.955.157 | -€ 1,4 mln | -3,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 4.435 | € 7.183 | +€ 2.749 | +62,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 176.595 | € 127.802 | -€ 48.793 | -27,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 284.106 | € 284.106 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 306.153 | € 768.959 | +€ 462.806 | +151% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 222.745 | € 452.395 | +€ 229.650 | +103% |
| Voorraden | 30/36 | € 222.745 | € 452.395 | +€ 229.650 | +103% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 18.507 | € 248.167 | +€ 229.660 | +1.241% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 10.207 | € 8.139 | -€ 2.068 | -20,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 8.300 | € 240.028 | +€ 231.728 | +2.792% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 56.538 | € 60.249 | +€ 3.710 | +6,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 8.363 | € 8.149 | -€ 214 | -2,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 37.088.217 | € 36.143.207 | -€ 945.010 | -2,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 22.189.589 | € 22.298.575 | +€ 108.987 | +0,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 19.970.595 | € 19.422.195 | -€ 548.400 | -2,7% |
| Reserves | 13 | € 2.218.993 | € 2.876.380 | +€ 657.387 | +29,6% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 803.019 | € 747.992 | -€ 55.027 | -6,9% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.415.974 | € 2.128.387 | +€ 712.413 | +50,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 267.673 | € 249.331 | -€ 18.342 | -6,9% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 267.673 | € 249.331 | -€ 18.342 | -6,9% |
| Schulden | 17/49 | € 14.630.955 | € 13.595.301 | -€ 1,0 mln | -7,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 13.171.986 | € 11.571.380 | -€ 1,6 mln | -12,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 13.171.986 | € 11.571.380 | -€ 1,6 mln | -12,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.429.872 | € 1.938.922 | +€ 509.049 | +35,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 1.182.680 | € 1.166.579 | -€ 16.101 | -1,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 81.899 | € 11.813 | -€ 70.086 | -85,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 81.899 | € 11.813 | -€ 70.086 | -85,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.320 | € 83.822 | +€ 82.502 | +6.250% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.320 | € 82.000 | +€ 80.680 | +6.112% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 0 | € 1.822 | +€ 1.822 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 163.974 | € 676.708 | +€ 512.734 | +313% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 29.097 | € 85.000 | +€ 55.903 | +192% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 704.719 | +€ 704.719 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 874.761 | € 1.212.217 | +€ 337.457 | +38,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 72.467 | € 78.076 | +€ 5.609 | +7,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.574.928 | € 2.332.539 | +€ 757.611 | +48,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 627.701 | € 1.042.246 | +€ 414.546 | +66,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 71.635 | € 206.166 | +€ 134.530 | +188% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 71.635 | € 206.166 | +€ 134.530 | +188% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 433.670 | € 475.768 | +€ 42.098 | +9,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 433.670 | € 475.768 | +€ 42.098 | +9,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 265.666 | € 772.644 | +€ 506.978 | +191% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 18.342 | € 18.342 | = | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.000 | € 82.000 | +€ 81.000 | +8.104% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 283.009 | € 708.987 | +€ 425.978 | +151% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 55.027 | € 55.027 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 338.035 | € 764.013 | +€ 425.978 | +126% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.