VDB&CO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VDB&CO
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 145.126
stijging van € 145.126 (+15,9%), van € 913.431 naar € 1,1 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 138.029
- Liquide middelen +€ 140.628
stijging van € 140.628 (+132%), van € 106.620 naar € 247.249
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 174.892) en Voorraden en bestellingen (+€ 86.537)
- Voorraden en bestellingen -€ 86.537
daling van € 86.537 (-14,2%), van € 609.537 naar € 523.000
- Overgedragen winst (verlies) +€ 174.892
stijging van € 174.892 (+19,8%), van € 885.382 naar € 1,1 mln
- Schulden op meer dan één jaar +€ 78.782
stijging van € 78.782 (+8,2%), van € 960.762 naar € 1,0 mln
- Reserves -€ 44.673
daling van € 44.673 (-9,4%), van € 472.994 naar € 428.320
- Financiële opbrengsten -€ 118.686
daling van € 118.686 (-50,8%), van € 233.741 naar € 115.055
- Bruto bedrijfsmarge -€ 87.724
daling van € 87.724 (-26,7%), van € 328.998 naar € 241.273
- Belastingen -€ 24.067
daling van € 24.067 (-47,2%), van € 51.005 naar € 26.938
- Personeelskosten +€ 20.388
stijging van € 20.388 (+29,1%), van € 70.167 naar € 90.555
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.536.678 | € 2.706.424 | +€ 169.745 | +6,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.463.900 | € 1.608.557 | +€ 144.657 | +9,9% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 469 | € 0 | -€ 469 | -100% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 913.431 | € 1.058.557 | +€ 145.126 | +15,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 905.105 | € 1.043.134 | +€ 138.029 | +15,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.749 | € 15.423 | +€ 9.675 | +168% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 2.578 | € 0 | -€ 2.578 | -100% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 550.000 | € 550.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.072.778 | € 1.097.867 | +€ 25.089 | +2,3% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 288.026 | € 270.261 | -€ 17.766 | -6,2% |
| Overige vorderingen | 291 | € 288.026 | € 270.261 | -€ 17.766 | -6,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 609.537 | € 523.000 | -€ 86.537 | -14,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 609.537 | € 523.000 | -€ 86.537 | -14,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 57.502 | € 38.187 | -€ 19.315 | -33,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 17.037 | € 14.522 | -€ 2.515 | -14,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 40.465 | € 23.665 | -€ 16.800 | -41,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 106.620 | € 247.249 | +€ 140.628 | +132% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 11.093 | € 19.171 | +€ 8.078 | +72,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.536.678 | € 2.706.424 | +€ 169.745 | +6,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.358.475 | € 1.488.695 | +€ 130.219 | +9,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 100 | € 100 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 472.994 | € 428.320 | -€ 44.673 | -9,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 472.994 | € 428.320 | -€ 44.673 | -9,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 885.382 | € 1.060.274 | +€ 174.892 | +19,8% |
| Schulden | 17/49 | € 1.178.203 | € 1.217.729 | +€ 39.526 | +3,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 960.762 | € 1.039.544 | +€ 78.782 | +8,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 960.762 | € 1.039.544 | +€ 78.782 | +8,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 216.507 | € 176.352 | -€ 40.155 | -18,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 109.778 | € 105.631 | -€ 4.147 | -3,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 62.704 | € 36.166 | -€ 26.538 | -42,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 62.704 | € 36.166 | -€ 26.538 | -42,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 44.026 | € 34.336 | -€ 9.689 | -22,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 35.148 | € 25.521 | -€ 9.628 | -27,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 8.877 | € 8.816 | -€ 62 | -0,7% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 218 | +€ 218 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 934 | € 1.834 | +€ 900 | +96,4% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 70.167 | € 90.555 | +€ 20.388 | +29,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 43.391 | € 41.209 | -€ 2.181 | -5,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.826 | € 4.860 | +€ 1.034 | +27,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 328.998 | € 241.273 | -€ 87.724 | -26,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 211.614 | € 104.649 | -€ 106.965 | -50,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 233.741 | € 115.055 | -€ 118.686 | -50,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 233.741 | € 115.055 | -€ 118.686 | -50,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 16.143 | € 17.874 | +€ 1.731 | +10,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 16.143 | € 17.874 | +€ 1.731 | +10,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 429.211 | € 201.831 | -€ 227.381 | -53,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 51.005 | € 26.938 | -€ 24.067 | -47,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 378.207 | € 174.892 | -€ 203.314 | -53,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 378.207 | € 174.892 | -€ 203.314 | -53,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.