VASTGOEDPROJECTONTWIKKELING: wat veranderde er
VASTGOEDPROJECTONTWIKKELING
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 412.359
stijging van € 412.359 (+41,4%), van € 995.998 naar € 1,4 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 420.257
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 45.063
stijging van € 45.063 (+1.272%), van € 3.543 naar € 48.605
- Materiële vaste activa -€ 37.669
daling van € 37.669 (-2,4%), van € 1,6 mln naar € 1,5 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 37.654
- Schulden op meer dan één jaar +€ 401.961
stijging van € 401.961 (+3.138%), van € 12.811 naar € 414.772
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 76.439
daling van € 76.439 (-76,4%), van € 100.116 naar € 23.677
- Overgedragen winst (verlies) +€ 75.957
stijging van € 75.957 (+7,6%), van € 1,0 mln naar € 1,1 mln
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 57.537
stijging van € 57.537 (+67,0%), van € 85.866 naar € 143.403
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 49.975
daling van € 49.975 (-12,2%), van € 408.129 naar € 358.154
- Bruto bedrijfsmarge -€ 604.582
daling van € 604.582 (-79,0%), van € 765.074 naar € 160.492
- Afschrijvingen -€ 16.999
daling van € 16.999 (-31,1%), van € 54.668 naar € 37.669
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.591.159 | € 3.015.459 | +€ 424.300 | +16,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.580.641 | € 1.542.972 | -€ 37.669 | -2,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.580.641 | € 1.542.972 | -€ 37.669 | -2,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.580.439 | € 1.542.784 | -€ 37.654 | -2,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 203 | € 188 | -€ 15 | -7,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.010.518 | € 1.472.487 | +€ 461.969 | +45,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 995.998 | € 1.408.358 | +€ 412.359 | +41,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 11.357 | € 3.460 | -€ 7.897 | -69,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 984.641 | € 1.404.898 | +€ 420.257 | +42,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 10.977 | € 15.524 | +€ 4.547 | +41,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.543 | € 48.605 | +€ 45.063 | +1.272% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.591.159 | € 3.015.459 | +€ 424.300 | +16,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.810.832 | € 1.886.789 | +€ 75.957 | +4,2% |
| Reserves | 13 | € 810.003 | € 810.003 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 486.046 | € 486.046 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 323.957 | € 323.957 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 1.000.828 | € 1.076.785 | +€ 75.957 | +7,6% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 149.515 | € 149.515 | = | 0,0% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 149.515 | € 149.515 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 630.812 | € 979.155 | +€ 348.343 | +55,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 12.811 | € 414.772 | +€ 401.961 | +3.138% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 12.811 | € 414.772 | +€ 401.961 | +3.138% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 209.872 | € 206.229 | -€ 3.643 | -1,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 85.866 | € 143.403 | +€ 57.537 | +67,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 23.891 | € 39.149 | +€ 15.259 | +63,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 23.891 | € 39.149 | +€ 15.259 | +63,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 100.116 | € 23.677 | -€ 76.439 | -76,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 100.116 | € 23.677 | -€ 76.439 | -76,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 408.129 | € 358.154 | -€ 49.975 | -12,2% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 598.062 | - | -€ 598.062 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 5.344 | € 34 | -€ 5.310 | -99,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 54.668 | € 37.669 | -€ 16.999 | -31,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 40.175 | € 39.008 | -€ 1.167 | -2,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 765.074 | € 160.492 | -€ 604.582 | -79,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 664.886 | € 83.781 | -€ 581.105 | -87,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 24.163 | € 28.645 | +€ 4.482 | +18,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 24.163 | € 28.645 | +€ 4.482 | +18,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 10.721 | € 12.792 | +€ 2.071 | +19,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 10.721 | € 12.792 | +€ 2.071 | +19,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 678.328 | € 99.634 | -€ 578.695 | -85,3% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | € 149.515 | - | -€ 149.515 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 21.434 | € 23.677 | +€ 2.243 | +10,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 507.379 | € 75.957 | -€ 431.422 | -85,0% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 448.546 | - | -€ 448.546 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 58.833 | € 75.957 | +€ 17.124 | +29,1% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 7 november 2026 via checked.be.