Varesco: wat veranderde er
Varesco
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 305.823
stijging van € 305.823 (+26,3%), van € 1,2 mln naar € 1,5 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 311.608
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 95.028
daling van € 95.028 (-20,1%), van € 472.515 naar € 377.487
waarvan Overige vorderingen: -€ 94.914
- Liquide middelen -€ 83.828
daling van € 83.828 (-65,6%), van € 127.708 naar € 43.881
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 385.060) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 40.000)
- Overgedragen winst (verlies) +€ 172.556
stijging van € 172.556 (+55,7%), van € 309.584 naar € 482.140
- Schulden op meer dan één jaar -€ 40.000
daling van € 40.000 (-7,0%), van € 573.333 naar € 533.333
- Bruto bedrijfsmarge +€ 348.740
stijging van € 348.740, van -€ 84.652 naar € 264.087
- Afschrijvingen +€ 53.321
stijging van € 53.321 (+206%), van € 25.916 naar € 79.237
- Financiële kosten +€ 15.387
stijging van € 15.387 (+123%), van € 12.547 naar € 27.934
- Belastingen -€ 3.446
daling van € 3.446 (-95,2%), van € 3.619 naar € 174
Evolutie van het resultaat, 2023 tot 2024
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.027.508 | € 2.143.890 | +€ 116.382 | +5,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.161.574 | € 1.467.397 | +€ 305.823 | +26,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.161.574 | € 1.467.397 | +€ 305.823 | +26,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.148.960 | € 1.460.567 | +€ 311.608 | +27,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.947 | € 2.771 | -€ 1.176 | -29,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 8.668 | € 4.059 | -€ 4.609 | -53,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 865.934 | € 676.493 | -€ 189.441 | -21,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 472.515 | € 377.487 | -€ 95.028 | -20,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 114 | - | -€ 114 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 472.401 | € 377.487 | -€ 94.914 | -20,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 155.882 | € 155.882 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 127.708 | € 43.881 | -€ 83.828 | -65,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 109.829 | € 99.243 | -€ 10.586 | -9,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.027.508 | € 2.143.890 | +€ 116.382 | +5,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.376.115 | € 1.533.561 | +€ 157.446 | +11,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 803.126 | € 803.126 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 803.126 | € 803.126 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 803.126 | € 803.126 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 263.404 | € 248.295 | -€ 15.109 | -5,7% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 50.000 | € 50.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 50.000 | € 50.000 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 206.493 | € 191.384 | -€ 15.109 | -7,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 6.911 | € 6.911 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 309.584 | € 482.140 | +€ 172.556 | +55,7% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 68.831 | € 63.795 | -€ 5.036 | -7,3% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 68.831 | € 63.795 | -€ 5.036 | -7,3% |
| Schulden | 17/49 | € 582.563 | € 546.535 | -€ 36.028 | -6,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 573.333 | € 533.333 | -€ 40.000 | -7,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 573.333 | € 533.333 | -€ 40.000 | -7,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 8.630 | € 7.651 | -€ 978 | -11,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.322 | € 1.948 | -€ 1.373 | -41,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.322 | € 1.948 | -€ 1.373 | -41,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 592 | € 987 | +€ 395 | +66,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 182 | € 356 | +€ 174 | +95,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 410 | € 632 | +€ 221 | +54,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.716 | € 4.716 | = | 0,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 600 | € 5.550 | +€ 4.950 | +825% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 320.000 | +€ 320.000 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 6.731 | € 5.491 | -€ 1.240 | -18,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 25.916 | € 79.237 | +€ 53.321 | +206% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.548 | € 1.601 | +€ 53 | +3,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 84.652 | € 264.087 | +€ 348.740 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 118.847 | € 177.759 | +€ 296.606 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.037 | € 2.759 | +€ 722 | +35,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.037 | € 2.759 | +€ 722 | +35,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 12.547 | € 27.934 | +€ 15.387 | +123% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 12.547 | € 27.934 | +€ 15.387 | +123% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 129.357 | € 152.584 | +€ 281.940 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 1.974 | € 5.036 | +€ 3.063 | +155% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.619 | € 174 | -€ 3.446 | -95,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 131.002 | € 157.446 | +€ 288.448 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 5.922 | € 15.109 | +€ 9.188 | +155% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 125.080 | € 172.556 | +€ 297.636 |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2023 en 30 juni 2024. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.