VANDERBECQ: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VANDERBECQ
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 14.401
daling van € 14.401 (-22,8%), van € 63.094 naar € 48.693
vooral door Schulden op meer dan één jaar (-€ 13.460) en Geldbeleggingen (-€ 10.011)
- Geldbeleggingen +€ 10.011
stijging van € 10.011 (+64,5%), van € 15.513 naar € 25.524
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 9.456
stijging van € 9.456 (+3885,3%), van € 243 naar € 9.700
waarvan Handelsvorderingen: +€ 8.870
- Materiële vaste activa -€ 8.449
daling van € 8.449 (-10,1%), van € 83.716 naar € 75.267
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 13.015
- Schulden op meer dan één jaar -€ 13.460
daling van € 13.460 (-15,9%), van € 84.647 naar € 71.188
- Reserves -€ 8.591
daling van € 8.591 (-30,1%), van € 28.533 naar € 19.942
waarvan Belastingvrije reserves: -€ 8.591
- Overige schulden +€ 8.500
stijging van € 8.500 (+203,9%), van € 4.169 naar € 12.670
- Overgedragen winst (verlies) +€ 7.787
stijging van € 7.787 (+13,4%), van -€ 57.907 naar -€ 50.120
- Handelsschulden +€ 6.581
stijging van € 6.581 (+1865,4%), van € 353 naar € 6.934
- Financiële kosten -€ 9.731
daling van € 9.731, van € 4.864 naar -€ 4.867
- Bruto bedrijfsmarge -€ 7.712
daling van € 7.712 (-69,7%), van € 11.062 naar € 3.350
- Belastingen -€ 1.866
daling van € 1.866 (-86,5%), van € 2.157 naar € 290
- Financiële opbrengsten +€ 1.814
stijging van € 1.814 (+163,4%), van € 1.110 naar € 2.924
- Andere bedrijfskosten -€ 1.107
daling van € 1.107 (-39,2%), van € 2.821 naar € 1.714
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 163.252 | € 160.208 | -€ 3.044 | -1,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 83.716 | € 75.267 | -€ 8.449 | -10,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 83.716 | € 75.267 | -€ 8.449 | -10,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 78.088 | € 65.074 | -€ 13.015 | -16,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 909 | € 553 | -€ 356 | -39,2% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 4.718 | € 9.640 | +€ 4.922 | +104,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 79.536 | € 84.941 | +€ 5.405 | +6,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 243 | € 9.700 | +€ 9.456 | +3885,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 8.870 | +€ 8.870 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 243 | € 830 | +€ 587 | +241,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 15.513 | € 25.524 | +€ 10.011 | +64,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 63.094 | € 48.693 | -€ 14.401 | -22,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 686 | € 1.024 | +€ 339 | +49,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 163.252 | € 160.208 | -€ 3.044 | -1,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 32.599 | € 31.795 | -€ 804 | -2,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 61.973 | € 61.973 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 61.973 | € 61.973 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 61.973 | € 61.973 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 28.533 | € 19.942 | -€ 8.591 | -30,1% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 520 | € 520 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 520 | € 520 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 28.012 | € 19.421 | -€ 8.591 | -30,7% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 57.907 | -€ 50.120 | +€ 7.787 | +13,4% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 14.624 | € 10.201 | -€ 4.424 | -30,2% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 14.624 | € 10.201 | -€ 4.424 | -30,2% |
| Schulden | 17/49 | € 116.029 | € 118.212 | +€ 2.183 | +1,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 84.647 | € 71.188 | -€ 13.460 | -15,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 84.647 | € 71.188 | -€ 13.460 | -15,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 31.382 | € 47.025 | +€ 15.643 | +49,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 12.885 | € 13.460 | +€ 574 | +4,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 353 | € 6.934 | +€ 6.581 | +1865,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 353 | € 6.934 | +€ 6.581 | +1865,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 13.974 | € 13.961 | -€ 13 | -0,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 7.974 | € 7.961 | -€ 13 | -0,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 6.000 | € 6.000 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.169 | € 12.670 | +€ 8.500 | +203,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 14.700 | € 14.364 | -€ 336 | -2,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.821 | € 1.714 | -€ 1.107 | -39,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 11.062 | € 3.350 | -€ 7.712 | -69,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 6.459 | -€ 12.728 | -€ 6.269 | -97,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.110 | € 2.924 | +€ 1.814 | +163,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.110 | € 2.924 | +€ 1.814 | +163,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.864 | -€ 4.867 | -€ 9.731 | |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.864 | -€ 4.867 | -€ 9.731 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 10.214 | -€ 4.937 | +€ 5.276 | +51,7% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 4.424 | € 4.424 | = | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.157 | € 290 | -€ 1.866 | -86,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 7.947 | -€ 804 | +€ 7.143 | +89,9% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 8.591 | € 8.591 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 644 | € 7.787 | +€ 7.143 | +1108,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.