VALR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VALR
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 30.000
stijging van € 30.000 (+100%), van € 30.000 naar € 60.000
- Liquide middelen +€ 21.450
stijging van € 21.450 (+54,7%), van € 39.243 naar € 60.693
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 30.663) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 14.333)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 14.333
daling van € 14.333 (-86,4%), van € 16.591 naar € 2.258
waarvan Handelsvorderingen: -€ 14.117
- Materiële vaste activa -€ 4.110
daling van € 4.110 (-25,8%), van € 15.910 naar € 11.800
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 2.932
- Overgedragen winst (verlies) +€ 30.663
stijging van € 30.663 (+35,4%), van € 86.579 naar € 117.242
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 5.636
stijging van € 5.636 (+102%), van € 5.505 naar € 11.141
waarvan Belastingen: +€ 3.298
- Handelsschulden -€ 1.854
daling van € 1.854 (-48,3%), van € 3.837 naar € 1.983
- Overige schulden -€ 1.792
daling van € 1.792 (-20,8%), van € 8.632 naar € 6.840
- Bruto bedrijfsmarge -€ 4.482
daling van € 4.482 (-7,7%), van € 58.329 naar € 53.847
- Belastingen +€ 3.007
stijging van € 3.007 (+28,6%), van € 10.523 naar € 13.530
- Andere bedrijfskosten -€ 2.571
daling van € 2.571 (-47,0%), van € 5.468 naar € 2.898
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 106.053 | € 138.705 | +€ 32.652 | +30,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 15.910 | € 11.800 | -€ 4.110 | -25,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 15.910 | € 11.800 | -€ 4.110 | -25,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.657 | € 3.238 | -€ 419 | -11,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 11.009 | € 8.077 | -€ 2.932 | -26,6% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 1.244 | € 485 | -€ 759 | -61,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 90.143 | € 126.906 | +€ 36.763 | +40,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 16.591 | € 2.258 | -€ 14.333 | -86,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 14.117 | - | -€ 14.117 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.474 | € 2.258 | -€ 216 | -8,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 30.000 | € 60.000 | +€ 30.000 | +100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 39.243 | € 60.693 | +€ 21.450 | +54,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.310 | € 3.955 | -€ 355 | -8,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 106.053 | € 138.705 | +€ 32.652 | +30,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 88.079 | € 118.742 | +€ 30.663 | +34,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.500 | € 1.500 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 86.579 | € 117.242 | +€ 30.663 | +35,4% |
| Schulden | 17/49 | € 17.974 | € 19.964 | +€ 1.990 | +11,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 17.974 | € 19.964 | +€ 1.990 | +11,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.837 | € 1.983 | -€ 1.854 | -48,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.837 | € 1.983 | -€ 1.854 | -48,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 5.505 | € 11.141 | +€ 5.636 | +102% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.065 | € 5.363 | +€ 3.298 | +160% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 3.440 | € 5.778 | +€ 2.338 | +68,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 8.632 | € 6.840 | -€ 1.792 | -20,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.835 | € 4.110 | +€ 275 | +7,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.468 | € 2.898 | -€ 2.571 | -47,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 58.329 | € 53.847 | -€ 4.482 | -7,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 49.025 | € 46.839 | -€ 2.187 | -4,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.187 | € 2.646 | -€ 541 | -17,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.187 | € 2.646 | -€ 541 | -17,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 45.838 | € 44.192 | -€ 1.646 | -3,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 10.523 | € 13.530 | +€ 3.007 | +28,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 35.315 | € 30.663 | -€ 4.653 | -13,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 35.315 | € 30.663 | -€ 4.653 | -13,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.