VALIER: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
VALIER
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 17.568
stijging van € 17.568 (+57,4%), van € 30.597 naar € 48.165
waarvan Overige vorderingen: +€ 9.483
- Liquide middelen -€ 16.379
daling van € 16.379 (-88,9%), van € 18.415 naar € 2.036
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 17.568) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 7.713)
- Materiële vaste activa +€ 6.752
stijging van € 6.752 (+383%), van € 1.762 naar € 8.514
- Reserves +€ 9.851
stijging van € 9.851 (+21,5%), van € 45.722 naar € 55.573
waarvan Beschikbare reserves: +€ 9.851
- Handelsschulden -€ 1.838
daling van € 1.838 (-11,0%), van € 16.679 naar € 14.841
- Bruto bedrijfsmarge -€ 8.714
daling van € 8.714 (-29,6%), van € 29.485 naar € 20.771
- Financiële opbrengsten +€ 854
stijging van € 854 (+66,7%), van € 1.281 naar € 2.135
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 60.793 | € 68.964 | +€ 8.171 | +13,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.762 | € 8.514 | +€ 6.752 | +383% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.762 | € 8.514 | +€ 6.752 | +383% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.762 | € 8.514 | +€ 6.752 | +383% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 59.031 | € 60.450 | +€ 1.419 | +2,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 10.019 | € 10.249 | +€ 231 | +2,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 10.019 | € 10.249 | +€ 231 | +2,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 30.597 | € 48.165 | +€ 17.568 | +57,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 8.085 | +€ 8.085 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 30.597 | € 40.080 | +€ 9.483 | +31,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 18.415 | € 2.036 | -€ 16.379 | -88,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 60.793 | € 68.964 | +€ 8.171 | +13,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 40.352 | € 50.204 | +€ 9.851 | +24,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 45.722 | € 55.573 | +€ 9.851 | +21,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 43.862 | € 53.713 | +€ 9.851 | +22,5% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 11.570 | -€ 11.570 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 20.440 | € 18.760 | -€ 1.680 | -8,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 20.440 | € 18.760 | -€ 1.680 | -8,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 16.679 | € 14.841 | -€ 1.838 | -11,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 16.679 | € 14.841 | -€ 1.838 | -11,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.761 | € 3.919 | +€ 158 | +4,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.761 | € 3.919 | +€ 158 | +4,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.067 | € 961 | -€ 106 | -9,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 345 | € 390 | +€ 46 | +13,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 29.485 | € 20.771 | -€ 8.714 | -29,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 28.073 | € 19.420 | -€ 8.653 | -30,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.281 | € 2.135 | +€ 854 | +66,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.281 | € 2.135 | +€ 854 | +66,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.273 | € 3.995 | -€ 278 | -6,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.273 | € 3.995 | -€ 278 | -6,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 25.081 | € 17.560 | -€ 7.521 | -30,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.522 | € 6.709 | +€ 187 | +2,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 18.559 | € 10.851 | -€ 7.708 | -41,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 18.559 | € 10.851 | -€ 7.708 | -41,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.