V. IDE. OR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
V. IDE. OR
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 15.904
daling van € 15.904 (-36,8%), van € 43.234 naar € 27.330
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 16.091
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 6.929
stijging van € 6.929 (+278%), van € 2.494 naar € 9.423
waarvan Handelsvorderingen: +€ 8.495
- Geldbeleggingen +€ 6.019
stijging van € 6.019 (+1,8%), van € 343.864 naar € 349.883
Geen passiefpost bewoog meer dan 1% van het balanstotaal.
- Bruto bedrijfsmarge -€ 11.718
daling van € 11.718 (-33,0%), van € 35.473 naar € 23.755
- Financiële kosten -€ 2.535
daling van € 2.535 (-98,0%), van € 2.587 naar € 53
- Belastingen -€ 2.163
daling van € 2.163 (-29,6%), van € 7.299 naar € 5.136
- Financiële opbrengsten -€ 690
daling van € 690 (-17,9%), van € 3.847 naar € 3.157
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 447.132 | € 447.989 | +€ 858 | +0,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 43.234 | € 27.330 | -€ 15.904 | -36,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 43.234 | € 27.330 | -€ 15.904 | -36,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 42.308 | € 26.218 | -€ 16.091 | -38,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 926 | € 1.113 | +€ 187 | +20,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 403.897 | € 420.659 | +€ 16.762 | +4,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.494 | € 9.423 | +€ 6.929 | +278% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 8.495 | +€ 8.495 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.494 | € 928 | -€ 1.567 | -62,8% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 343.864 | € 349.883 | +€ 6.019 | +1,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 57.540 | € 61.353 | +€ 3.813 | +6,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 447.132 | € 447.989 | +€ 858 | +0,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 434.323 | € 438.449 | +€ 4.126 | +1,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.405 | € 12.405 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 12.405 | € 12.405 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 24.800 | € 24.800 | = | 0,0% |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 12.395 | € 12.395 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 421.918 | € 426.044 | +€ 4.126 | +1,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 55.660 | € 55.660 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 55.660 | € 55.660 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 366.258 | € 370.384 | +€ 4.126 | +1,1% |
| Schulden | 17/49 | € 12.809 | € 9.540 | -€ 3.269 | -25,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 10.861 | € 7.126 | -€ 3.735 | -34,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.652 | € 78 | -€ 3.574 | -97,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.652 | € 78 | -€ 3.574 | -97,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.466 | € 1.861 | -€ 605 | -24,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.466 | € 1.861 | -€ 605 | -24,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.743 | € 5.187 | +€ 444 | +9,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.947 | € 2.414 | +€ 466 | +23,9% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 2.326 | +€ 2.326 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 16.792 | € 16.555 | -€ 237 | -1,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 571 | € 590 | +€ 19 | +3,4% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 315 | € 452 | +€ 137 | +43,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 35.473 | € 23.755 | -€ 11.718 | -33,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 17.795 | € 6.158 | -€ 11.637 | -65,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.847 | € 3.157 | -€ 690 | -17,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.847 | € 3.157 | -€ 690 | -17,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.587 | € 53 | -€ 2.535 | -98,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.587 | € 53 | -€ 2.535 | -98,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 19.054 | € 9.262 | -€ 9.792 | -51,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 7.299 | € 5.136 | -€ 2.163 | -29,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 11.755 | € 4.126 | -€ 7.629 | -64,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 11.755 | € 4.126 | -€ 7.629 | -64,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.