TRANSYLVANIA: wat veranderde er
TRANSYLVANIA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 2.309
daling van € 2.309 (-91,8%), van € 2.515 naar € 206
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 1.554) en Voorraden en bestellingen (-€ 1.192)
- Voorraden en bestellingen +€ 1.192
stijging van € 1.192 (+40,1%), van € 2.974 naar € 4.167
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 233
niet meer vermeld in 2025 (was € 233)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 1.554
daling van € 1.554 (-6,4%), van -€ 24.187 naar -€ 25.741
- Handelsschulden +€ 312
stijging van € 312 (+46,6%), van € 670 naar € 982
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 107
daling van € 107 (-14,3%), van € 752 naar € 644
- Bruto bedrijfsmarge +€ 958
stijging van € 958 (+184%), van € 519 naar € 1.478
- Financiële kosten -€ 287
daling van € 287 (-58,6%), van € 490 naar € 203
- Andere bedrijfskosten +€ 96
stijging van € 96 (+3,5%), van € 2.785 naar € 2.881
- Financiële opbrengsten +€ 53
nieuw in 2025: € 53
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 5.835 | € 4.486 | -€ 1.349 | -23,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 113 | € 113 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 113 | € 113 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 5.722 | € 4.373 | -€ 1.349 | -23,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.974 | € 4.167 | +€ 1.192 | +40,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.974 | € 4.167 | +€ 1.192 | +40,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 233 | - | -€ 233 | |
| Handelsvorderingen | 40 | € 233 | - | -€ 233 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 2.515 | € 206 | -€ 2.309 | -91,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 5.835 | € 4.486 | -€ 1.349 | -23,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 4.587 | -€ 6.141 | -€ 1.554 | -33,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 19.600 | € 19.600 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 24.187 | -€ 25.741 | -€ 1.554 | -6,4% |
| Schulden | 17/49 | € 10.423 | € 10.627 | +€ 204 | +2,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 10.423 | € 10.627 | +€ 204 | +2,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 670 | € 982 | +€ 312 | +46,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 670 | € 982 | +€ 312 | +46,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 752 | € 644 | -€ 107 | -14,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 752 | € 644 | -€ 107 | -14,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.001 | € 9.001 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.785 | € 2.881 | +€ 96 | +3,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 519 | € 1.478 | +€ 958 | +184% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 2.265 | -€ 1.403 | +€ 862 | +38,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 53 | +€ 53 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 53 | +€ 53 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 490 | € 203 | -€ 287 | -58,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 490 | € 203 | -€ 287 | -58,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 2.755 | -€ 1.554 | +€ 1.202 | +43,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 2.755 | -€ 1.554 | +€ 1.202 | +43,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 2.755 | -€ 1.554 | +€ 1.202 | +43,6% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 5 november 2026 via checked.be.