TRANSURB: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
TRANSURB
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 2,2 mln
daling van € 2,2 mln (-17,0%), van € 13,2 mln naar € 11,0 mln
waarvan Handelsvorderingen: -€ 2,2 mln
- Liquide middelen +€ 962.456
stijging van € 962.456 (+28,5%), van € 3,4 mln naar € 4,3 mln
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 2,2 mln) en Handelsschulden (+€ 799.098)
- Voorraden en bestellingen +€ 245.087
stijging van € 245.087 (+167%), van € 147.078 naar € 392.165
waarvan Bestellingen in uitvoering: +€ 244.824
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 1,4 mln
daling van € 1,4 mln (-18,6%), van € 7,4 mln naar € 6,0 mln
- Handelsschulden +€ 799.098
stijging van € 799.098 (+49,0%), van € 1,6 mln naar € 2,4 mln
- Overgedragen winst (verlies) -€ 527.220
daling van € 527.220 (-133%), van -€ 395.028 naar -€ 922.248
- Omzet +€ 3,1 mln
stijging van € 3,1 mln (+26,4%), van € 11,8 mln naar € 14,9 mln
- Handelsgoederen en grondstoffen +€ 2,7 mln
stijging van € 2,7 mln (+60,3%), van € 4,4 mln naar € 7,1 mln
waarvan Aankopen: +€ 2,7 mln
- Personeelskosten +€ 325.549
stijging van € 325.549 (+6,4%), van € 5,1 mln naar € 5,4 mln
- Waardeverminderingen -€ 293.609
daling van € 293.609, van € 220.088 naar -€ 73.522
- Andere bedrijfsopbrengsten -€ 235.957
daling van € 235.957 (-35,9%), van € 656.645 naar € 420.689
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 17.294.322 | € 16.188.031 | -€ 1,1 mln | -6,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 355.030 | € 310.199 | -€ 44.831 | -12,6% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 17.139 | € 11.473 | -€ 5.666 | -33,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 319.367 | € 271.988 | -€ 47.379 | -14,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 132.540 | € 72.104 | -€ 60.435 | -45,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 68.653 | € 53.259 | -€ 15.394 | -22,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 118.174 | € 146.625 | +€ 28.450 | +24,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 18.524 | € 26.738 | +€ 8.214 | +44,3% |
| Verbonden ondernemingen | 280/1 | € 8.152 | € 8.152 | = | 0,0% |
| Deelnemingen | 280 | € 8.152 | € 8.152 | = | 0,0% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 10.373 | € 18.587 | +€ 8.214 | +79,2% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 10.373 | € 18.587 | +€ 8.214 | +79,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 16.939.291 | € 15.877.832 | -€ 1,1 mln | -6,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 147.078 | € 392.165 | +€ 245.087 | +167% |
| Voorraden | 30/36 | € 935 | € 1.198 | +€ 262 | +28,1% |
| Handelsgoederen | 34 | € 935 | € 1.198 | +€ 262 | +28,1% |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 146.143 | € 390.967 | +€ 244.824 | +168% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 13.208.694 | € 10.966.639 | -€ 2,2 mln | -17,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 13.175.879 | € 10.930.244 | -€ 2,2 mln | -17,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 32.816 | € 36.395 | +€ 3.580 | +10,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.378.858 | € 4.341.314 | +€ 962.456 | +28,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 204.662 | € 177.714 | -€ 26.948 | -13,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 17.294.322 | € 16.188.031 | -€ 1,1 mln | -6,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 6.446.987 | € 5.919.766 | -€ 527.220 | -8,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200.000 | € 6.200.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 6.200.000 | € 6.200.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 6.200.000 | € 6.200.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 642.015 | € 642.015 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 621.192 | € 621.192 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 620.000 | € 620.000 | = | 0,0% |
| Overige | 1319 | € 1.192 | € 1.192 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 20.823 | € 20.823 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 395.028 | -€ 922.248 | -€ 527.220 | -133% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 488.924 | € 606.438 | +€ 117.514 | +24,0% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 488.924 | € 606.438 | +€ 117.514 | +24,0% |
| Pensioenen en soortgelijke verplichtingen | 160 | € 26.461 | € 40.821 | +€ 14.360 | +54,3% |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 462.464 | € 565.617 | +€ 103.154 | +22,3% |
| Schulden | 17/49 | € 10.358.411 | € 9.661.827 | -€ 696.584 | -6,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 9.977.532 | € 9.421.460 | -€ 556.072 | -5,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.631.439 | € 2.430.536 | +€ 799.098 | +49,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.631.439 | € 2.430.536 | +€ 799.098 | +49,0% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 7.363.177 | € 5.994.080 | -€ 1,4 mln | -18,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 972.313 | € 975.794 | +€ 3.480 | +0,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 189.668 | € 123.301 | -€ 66.367 | -35,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 782.645 | € 852.493 | +€ 69.848 | +8,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 10.603 | € 21.049 | +€ 10.446 | +98,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 380.879 | € 240.367 | -€ 140.512 | -36,9% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 12.400.835 | € 15.540.414 | +€ 3,1 mln | +25,3% |
| Omzet | 70 | € 11.770.427 | € 14.874.902 | +€ 3,1 mln | +26,4% |
| Voorraad goederen in bewerking en gereed product en bestellingen in uitvoering: toename (afname) | 71 | -€ 26.237 | € 244.824 | +€ 271.061 | |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 656.645 | € 420.689 | -€ 235.957 | -35,9% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 12.671.131 | € 15.847.933 | +€ 3,2 mln | +25,1% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 4.422.113 | € 7.088.593 | +€ 2,7 mln | +60,3% |
| Aankopen | 600/8 | € 4.422.517 | € 7.088.856 | +€ 2,7 mln | +60,3% |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | -€ 404 | -€ 262 | +€ 142 | +35,0% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 2.075.004 | € 2.289.073 | +€ 214.069 | +10,3% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 5.101.880 | € 5.427.430 | +€ 325.549 | +6,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 130.912 | € 145.727 | +€ 14.815 | +11,3% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 220.088 | -€ 73.522 | -€ 293.609 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 48.726 | € 117.514 | +€ 68.788 | +141% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 672.352 | € 849.301 | +€ 176.949 | +26,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 56 | € 3.817 | +€ 3.761 | +6.753% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 270.295 | -€ 307.519 | -€ 37.223 | -13,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 76.560 | € 27.891 | -€ 48.669 | -63,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 76.560 | € 27.891 | -€ 48.669 | -63,6% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 76.560 | € 27.891 | -€ 48.669 | -63,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 176.830 | € 220.237 | +€ 43.407 | +24,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 176.830 | € 220.237 | +€ 43.407 | +24,5% |
| Kosten van schulden | 650 | € 313 | € 346 | +€ 33 | +10,6% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 176.517 | € 219.891 | +€ 43.374 | +24,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 370.565 | -€ 499.865 | -€ 129.300 | -34,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 72.734 | € 27.355 | -€ 45.379 | -62,4% |
| Belastingen | 670/3 | € 72.734 | € 27.355 | -€ 45.379 | -62,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 443.299 | -€ 527.220 | -€ 83.921 | -18,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 443.299 | -€ 527.220 | -€ 83.921 | -18,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.