TRACTUS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
TRACTUS
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 36.397
stijging van € 36.397 (+67,1%), van € 54.242 naar € 90.639
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 72.262) en Overige schulden (+€ 45.854)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 7.413
stijging van € 7.413 (+12,6%), van € 58.905 naar € 66.317
waarvan Overige vorderingen: +€ 17.885
- Materiële vaste activa -€ 5.186
daling van € 5.186 (-12,7%), van € 40.796 naar € 35.610
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 6.529
- Overige schulden +€ 45.854
stijging van € 45.854 (+244,4%), van € 18.759 naar € 64.613
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 25.047
daling van € 25.047 (-42,5%), van € 58.889 naar € 33.842
waarvan Belastingen: -€ 21.597
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 18.281
stijging van € 18.281 (+2079,8%), van € 879 naar € 19.160
- Schulden op meer dan één jaar -€ 6.095
daling van € 6.095 (-28,0%), van € 21.804 naar € 15.708
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 5.073
nieuw in 2025: € 5.073
- Bruto bedrijfsmarge +€ 64.548
stijging van € 64.548 (+45,1%), van € 143.204 naar € 207.752
- Personeelskosten +€ 40.226
stijging van € 40.226 (+51,5%), van € 78.133 naar € 118.359
- Belastingen -€ 9.185
daling van € 9.185 (-71,5%), van € 12.849 naar € 3.664
- Afschrijvingen +€ 4.358
stijging van € 4.358 (+81,9%), van € 5.322 naar € 9.680
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 153.943 | € 192.925 | +€ 38.982 | +25,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 40.796 | € 35.610 | -€ 5.186 | -12,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 40.796 | € 35.610 | -€ 5.186 | -12,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 9.851 | € 11.194 | +€ 1.343 | +13,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 30.945 | € 24.416 | -€ 6.529 | -21,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 113.147 | € 157.315 | +€ 44.169 | +39,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 58.905 | € 66.317 | +€ 7.413 | +12,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 57.788 | € 47.316 | -€ 10.472 | -18,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.117 | € 19.001 | +€ 17.885 | +1601,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 54.242 | € 90.639 | +€ 36.397 | +67,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 359 | +€ 359 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 153.943 | € 192.925 | +€ 38.982 | +25,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 45.083 | € 47.345 | +€ 2.262 | +5,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Andere | 1109/19 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 42.083 | € 42.083 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 42.083 | € 42.083 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 2.262 | +€ 2.262 | |
| Schulden | 17/49 | € 108.859 | € 145.580 | +€ 36.721 | +33,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 21.804 | € 15.708 | -€ 6.095 | -28,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 21.804 | € 15.708 | -€ 6.095 | -28,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 86.177 | € 110.711 | +€ 24.535 | +28,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.351 | € 6.593 | +€ 242 | +3,8% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 5.073 | +€ 5.073 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 5.073 | +€ 5.073 | |
| Handelsschulden | 44 | € 869 | € 590 | -€ 279 | -32,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 869 | € 590 | -€ 279 | -32,1% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 1.309 | - | -€ 1.309 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 58.889 | € 33.842 | -€ 25.047 | -42,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 44.693 | € 23.096 | -€ 21.597 | -48,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 14.196 | € 10.746 | -€ 3.450 | -24,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 18.759 | € 64.613 | +€ 45.854 | +244,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 879 | € 19.160 | +€ 18.281 | +2079,8% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 78.133 | € 118.359 | +€ 40.226 | +51,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.322 | € 9.680 | +€ 4.358 | +81,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 225 | € 304 | +€ 79 | +35,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 143.204 | € 207.752 | +€ 64.548 | +45,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 59.524 | € 79.410 | +€ 19.886 | +33,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 10 | € 52 | +€ 42 | +419,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 10 | € 52 | +€ 42 | +419,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.801 | € 3.537 | +€ 735 | +26,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.801 | € 3.537 | +€ 735 | +26,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 56.732 | € 75.925 | +€ 19.193 | +33,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 12.849 | € 3.664 | -€ 9.185 | -71,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 43.883 | € 72.262 | +€ 28.378 | +64,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 43.883 | € 72.262 | +€ 28.378 | +64,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.