TOTES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
TOTES
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 47.234
stijging van € 47.234 (+14,2%), van € 333.359 naar € 380.593
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 48.040) en Afschrijvingen (+€ 1.839)
- Reserves +€ 47.207
stijging van € 47.207 (+14,1%), van € 334.426 naar € 381.633
- Bruto bedrijfsmarge -€ 14.956
daling van € 14.956 (-16,6%), van € 90.302 naar € 75.346
- Belastingen -€ 5.385
daling van € 5.385 (-18,6%), van € 28.971 naar € 23.586
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 366.032 | € 410.552 | +€ 44.520 | +12,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 4.673 | € 3.318 | -€ 1.355 | -29,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.633 | € 3.278 | -€ 1.355 | -29,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.099 | € 2.151 | -€ 948 | -30,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 773 | € 795 | +€ 22 | +2,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 761 | € 332 | -€ 428 | -56,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 40 | € 40 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 361.359 | € 407.234 | +€ 45.875 | +12,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.237 | € 0 | -€ 1.237 | -100% |
| Voorraden | 30/36 | € 1.237 | € 0 | -€ 1.237 | -100% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 22.599 | € 22.432 | -€ 168 | -0,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 22.215 | € 22.413 | +€ 197 | +0,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 384 | € 19 | -€ 365 | -95,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 333.359 | € 380.593 | +€ 47.234 | +14,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.163 | € 4.209 | +€ 46 | +1,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 366.032 | € 410.552 | +€ 44.520 | +12,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 353.026 | € 400.233 | +€ 47.207 | +13,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 334.426 | € 381.633 | +€ 47.207 | +14,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 334.426 | € 381.633 | +€ 47.207 | +14,1% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 13.006 | € 10.319 | -€ 2.687 | -20,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 12.862 | € 10.319 | -€ 2.543 | -19,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 69 | € 439 | +€ 369 | +533% |
| Leveranciers | 440/4 | € 69 | € 439 | +€ 369 | +533% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.527 | € 7.318 | -€ 208 | -2,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.967 | € 7.318 | +€ 352 | +5,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 560 | € 0 | -€ 560 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 5.266 | € 2.562 | -€ 2.704 | -51,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 144 | € 0 | -€ 144 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 2.111 | € 1.839 | -€ 272 | -12,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.374 | € 1.138 | -€ 237 | -17,2% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 612 | +€ 612 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 90.302 | € 75.346 | -€ 14.956 | -16,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 86.817 | € 71.757 | -€ 15.060 | -17,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 0 | -€ 0 | -77,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 0 | -€ 0 | -77,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 117 | € 131 | +€ 14 | +11,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 117 | € 131 | +€ 14 | +11,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 86.700 | € 71.626 | -€ 15.074 | -17,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 28.971 | € 23.586 | -€ 5.385 | -18,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 57.729 | € 48.040 | -€ 9.689 | -16,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 57.729 | € 48.040 | -€ 9.689 | -16,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.