TIKRA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
TIKRA
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 73.744
stijging van € 73.744 (+10,4%), van € 707.012 naar € 780.756
- Voorraden en bestellingen +€ 34.800
nieuw in 2024: € 34.800
- Overgedragen winst (verlies) +€ 83.723
stijging van € 83.723 (+90,2%), van € 92.818 naar € 176.542
- Schulden op meer dan één jaar -€ 72.000
daling van € 72.000 (-13,1%), van € 551.234 naar € 479.234
- Handelsschulden +€ 64.888
stijging van € 64.888 (+193%), van € 33.671 naar € 98.559
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 63.361
stijging van € 63.361 (+102%), van € 62.130 naar € 125.491
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 20.711
daling van € 20.711 (-21,5%), van € 96.186 naar € 75.475
- Bruto bedrijfsmarge +€ 57.122
stijging van € 57.122 (+28,0%), van € 204.108 naar € 261.229
- Waardeverminderingen -€ 30.816
daling van € 30.816 (-100%), van € 30.816 naar € 0
- Belastingen -€ 9.895
daling van € 9.895 (-31,2%), van € 31.690 naar € 21.795
- Afschrijvingen +€ 5.840
stijging van € 5.840 (+29,0%), van € 20.111 naar € 25.951
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 911.450 | € 1.029.237 | +€ 117.786 | +12,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 707.719 | € 781.227 | +€ 73.508 | +10,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 706 | € 471 | -€ 235 | -33,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 707.012 | € 780.756 | +€ 73.744 | +10,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 691.718 | € 717.519 | +€ 25.801 | +3,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 7.030 | € 31.843 | +€ 24.813 | +353% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 8.264 | € 31.394 | +€ 23.130 | +280% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 203.732 | € 248.010 | +€ 44.278 | +21,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | - | € 34.800 | +€ 34.800 | |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | - | € 34.800 | +€ 34.800 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 203.643 | € 211.991 | +€ 8.348 | +4,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 143.822 | € 211.991 | +€ 68.169 | +47,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 59.821 | € 0 | -€ 59.821 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 13 | € 1.219 | +€ 1.206 | +9.121% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 76 | € 0 | -€ 76 | -100% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 911.450 | € 1.029.237 | +€ 117.786 | +12,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 93.818 | € 177.542 | +€ 83.723 | +89,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 92.818 | € 176.542 | +€ 83.723 | +90,2% |
| Schulden | 17/49 | € 817.632 | € 851.695 | +€ 34.063 | +4,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 551.234 | € 479.234 | -€ 72.000 | -13,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 551.234 | € 479.234 | -€ 72.000 | -13,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 266.398 | € 372.461 | +€ 106.063 | +39,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 96.186 | € 75.475 | -€ 20.711 | -21,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 33.671 | € 98.559 | +€ 64.888 | +193% |
| Leveranciers | 440/4 | € 33.671 | € 98.559 | +€ 64.888 | +193% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 62.130 | € 125.491 | +€ 63.361 | +102% |
| Belastingen | 450/3 | € 62.130 | € 125.491 | +€ 63.361 | +102% |
| Overige schulden | 47/48 | € 74.411 | € 72.936 | -€ 1.475 | -2,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 20.111 | € 25.951 | +€ 5.840 | +29,0% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 30.816 | € 0 | -€ 30.816 | -100% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.960 | € 3.891 | -€ 1.069 | -21,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 204.108 | € 261.229 | +€ 57.122 | +28,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 148.221 | € 231.387 | +€ 83.166 | +56,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 1 | +€ 1 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 1 | +€ 1 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 838 | € 545 | -€ 293 | -34,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 838 | € 545 | -€ 293 | -34,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 147.382 | € 230.842 | +€ 83.460 | +56,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 31.690 | € 21.795 | -€ 9.895 | -31,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 115.692 | € 209.047 | +€ 93.355 | +80,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 115.692 | € 209.047 | +€ 93.355 | +80,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.