THIBROTEC: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
THIBROTEC
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 18.199
stijging van € 18.199 (+84,9%), van € 21.430 naar € 39.630
waarvan Handelsvorderingen: +€ 22.164
- Liquide middelen +€ 12.203
stijging van € 12.203 (+51,1%), van € 23.867 naar € 36.071
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 23.738) en Afschrijvingen (+€ 9.743)
- Materiële vaste activa +€ 2.969
stijging van € 2.969 (+12,6%), van € 23.472 naar € 26.441
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 6.051
- Reserves +€ 23.735
stijging van € 23.735 (+31,0%), van € 76.489 naar € 100.224
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 8.381
stijging van € 8.381 (+77,5%), van € 10.817 naar € 19.199
waarvan Belastingen: +€ 6.552
- Bruto bedrijfsmarge +€ 29.163
stijging van € 29.163 (+66,7%), van € 43.745 naar € 72.908
- Afschrijvingen +€ 5.032
stijging van € 5.032 (+107%), van € 4.711 naar € 9.743
- Belastingen +€ 3.492
stijging van € 3.492 (+47,4%), van € 7.369 naar € 10.860
- Personeelskosten +€ 1.343
stijging van € 1.343 (+5,3%), van € 25.523 naar € 26.866
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 121.781 | € 154.455 | +€ 32.674 | +26,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 68.472 | € 71.441 | +€ 2.969 | +4,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 23.472 | € 26.441 | +€ 2.969 | +12,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 732 | € 154 | -€ 579 | -79,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.599 | € 268 | -€ 1.331 | -83,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 13.343 | € 19.394 | +€ 6.051 | +45,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 7.798 | € 6.626 | -€ 1.173 | -15,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 45.000 | € 45.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 53.309 | € 83.013 | +€ 29.705 | +55,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 6.848 | € 6.848 | = | 0,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 6.848 | € 6.848 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 21.430 | € 39.630 | +€ 18.199 | +84,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 17.044 | € 39.208 | +€ 22.164 | +130% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.386 | € 421 | -€ 3.965 | -90,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 23.867 | € 36.071 | +€ 12.203 | +51,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.163 | € 465 | -€ 698 | -60,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 121.781 | € 154.455 | +€ 32.674 | +26,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 106.559 | € 130.297 | +€ 23.738 | +22,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 30.000 | € 30.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 76.489 | € 100.224 | +€ 23.735 | +31,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 76.489 | € 100.224 | +€ 23.735 | +31,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 71 | € 73 | +€ 3 | +3,8% |
| Schulden | 17/49 | € 15.222 | € 24.158 | +€ 8.936 | +58,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 15.222 | € 24.158 | +€ 8.936 | +58,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 698 | - | -€ 698 | |
| Handelsschulden | 44 | € 3.707 | € 3.701 | -€ 6 | -0,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.707 | € 3.701 | -€ 6 | -0,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 10.817 | € 19.199 | +€ 8.381 | +77,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.292 | € 11.845 | +€ 6.552 | +124% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 5.525 | € 7.354 | +€ 1.829 | +33,1% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 1.258 | +€ 1.258 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 25.523 | € 26.866 | +€ 1.343 | +5,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 4.711 | € 9.743 | +€ 5.032 | +107% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.626 | € 1.431 | -€ 195 | -12,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 43.745 | € 72.908 | +€ 29.163 | +66,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 11.885 | € 34.867 | +€ 22.982 | +193% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 187 | +€ 187 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 187 | +€ 187 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 572 | € 456 | -€ 116 | -20,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 572 | € 456 | -€ 116 | -20,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 11.314 | € 34.598 | +€ 23.284 | +206% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 7.369 | € 10.860 | +€ 3.492 | +47,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 3.945 | € 23.738 | +€ 19.793 | +502% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 3.945 | € 23.738 | +€ 19.793 | +502% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.