The Light Tech: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
The Light Tech
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 25.902
stijging van € 25.902 (+62,5%), van € 41.472 naar € 67.374
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: +€ 43.453
- Liquide middelen +€ 10.478
stijging van € 10.478 (+115%), van € 9.111 naar € 19.589
vooral door Schulden op meer dan één jaar (+€ 31.900) en Afschrijvingen (+€ 14.295)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 5.399
daling van € 5.399 (-46,4%), van € 11.626 naar € 6.228
waarvan Handelsvorderingen: -€ 6.039
- Schulden op meer dan één jaar +€ 31.900
nieuw in 2025: € 31.900
- Overgedragen winst (verlies) -€ 12.514
daling van € 12.514 (-100%), van € 12.514 naar € 0
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 8.131
nieuw in 2025: € 8.131
- Reserves +€ 6.638
nieuw in 2025: € 6.638
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 4.568
daling van € 4.568 (-96,7%), van € 4.725 naar € 157
waarvan Belastingen: -€ 2.468
- Afschrijvingen +€ 6.432
stijging van € 6.432 (+81,8%), van € 7.863 naar € 14.295
- Bruto bedrijfsmarge -€ 3.727
daling van € 3.727 (-21,9%), van € 17.018 naar € 13.291
- Andere bedrijfskosten +€ 2.646
stijging van € 2.646 (+375%), van € 706 naar € 3.352
- Belastingen -€ 2.348
daling van € 2.348 (-98,0%), van € 2.395 naar € 47
- Financiële kosten +€ 1.498
stijging van € 1.498 (+2.560%), van € 59 naar € 1.556
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 62.925 | € 93.546 | +€ 30.621 | +48,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 41.472 | € 67.374 | +€ 25.902 | +62,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 41.472 | € 67.374 | +€ 25.902 | +62,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 27.409 | € 21.689 | -€ 5.720 | -20,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 14.063 | € 2.233 | -€ 11.830 | -84,1% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | - | € 43.453 | +€ 43.453 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 21.453 | € 26.171 | +€ 4.718 | +22,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 11.626 | € 6.228 | -€ 5.399 | -46,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 7.773 | € 1.735 | -€ 6.039 | -77,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.853 | € 4.493 | +€ 640 | +16,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 9.111 | € 19.589 | +€ 10.478 | +115% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 715 | € 354 | -€ 361 | -50,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 62.925 | € 93.546 | +€ 30.621 | +48,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 15.014 | € 9.138 | -€ 5.876 | -39,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.500 | € 2.500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | - | € 6.638 | +€ 6.638 | |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 6.638 | +€ 6.638 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 12.514 | € 0 | -€ 12.514 | -100% |
| Schulden | 17/49 | € 47.911 | € 84.408 | +€ 36.497 | +76,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 31.900 | +€ 31.900 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 31.900 | +€ 31.900 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 47.911 | € 52.508 | +€ 4.597 | +9,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 8.131 | +€ 8.131 | |
| Handelsschulden | 44 | € 729 | € 1.937 | +€ 1.208 | +166% |
| Leveranciers | 440/4 | € 729 | € 1.937 | +€ 1.208 | +166% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.725 | € 157 | -€ 4.568 | -96,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.625 | € 157 | -€ 2.468 | -94,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.100 | € 0 | -€ 2.100 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 42.457 | € 42.283 | -€ 174 | -0,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.863 | € 14.295 | +€ 6.432 | +81,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 706 | € 3.352 | +€ 2.646 | +375% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 17.018 | € 13.291 | -€ 3.727 | -21,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 8.449 | -€ 4.356 | -€ 12.805 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 83 | +€ 83 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 83 | +€ 83 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 59 | € 1.556 | +€ 1.498 | +2.560% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 59 | € 1.556 | +€ 1.498 | +2.560% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 8.391 | -€ 5.829 | -€ 14.220 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.395 | € 47 | -€ 2.348 | -98,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 5.996 | -€ 5.876 | -€ 11.872 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 5.996 | -€ 5.876 | -€ 11.872 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.