TEAM BIKES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
TEAM BIKES
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 83.193
stijging van € 83.193 (+24,0%), van € 346.440 naar € 429.633
- Liquide middelen +€ 57.012
stijging van € 57.012 (+3.774%), van € 1.511 naar € 58.523
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 80.860) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 28.230)
- Materiële vaste activa -€ 10.600
daling van € 10.600 (-24,6%), van € 43.035 naar € 32.435
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 11.665
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 6.841
stijging van € 6.841 (+63,5%), van € 10.771 naar € 17.612
waarvan Handelsvorderingen: +€ 6.847
- Reserves +€ 80.860
stijging van € 80.860 (+173%), van € 46.702 naar € 127.563
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 28.230
stijging van € 28.230 (+251%), van € 11.262 naar € 39.491
waarvan Belastingen: +€ 30.446
- Overige schulden +€ 19.861
stijging van € 19.861 (+5,9%), van € 334.006 naar € 353.868
- Handelsschulden +€ 7.956
stijging van € 7.956 (+124%), van € 6.437 naar € 14.393
- Bruto bedrijfsmarge +€ 77.171
stijging van € 77.171 (+189%), van € 40.879 naar € 118.050
- Belastingen +€ 17.579
stijging van € 17.579 (+607%), van € 2.897 naar € 20.475
- Personeelskosten -€ 14.203
daling van € 14.203 (-72,4%), van € 19.607 naar € 5.404
- Financiële opbrengsten -€ 1.452
daling van € 1.452 (-28,7%), van € 5.059 naar € 3.607
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 403.407 | € 540.347 | +€ 136.939 | +33,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 43.035 | € 32.435 | -€ 10.600 | -24,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 43.035 | € 32.435 | -€ 10.600 | -24,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.521 | € 2.785 | -€ 737 | -20,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 36.320 | € 24.655 | -€ 11.665 | -32,1% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 3.194 | € 4.995 | +€ 1.801 | +56,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 360.372 | € 507.912 | +€ 147.539 | +40,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 346.440 | € 429.633 | +€ 83.193 | +24,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 346.440 | € 429.633 | +€ 83.193 | +24,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 10.771 | € 17.612 | +€ 6.841 | +63,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 10.764 | € 17.611 | +€ 6.847 | +63,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 7 | € 1 | -€ 6 | -86,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.511 | € 58.523 | +€ 57.012 | +3.774% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.650 | € 2.143 | +€ 492 | +29,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 403.407 | € 540.347 | +€ 136.939 | +33,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 51.702 | € 132.563 | +€ 80.860 | +156% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 46.702 | € 127.563 | +€ 80.860 | +173% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 46.702 | € 127.563 | +€ 80.860 | +173% |
| Schulden | 17/49 | € 351.705 | € 407.784 | +€ 56.079 | +15,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 351.705 | € 407.752 | +€ 56.047 | +15,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.437 | € 14.393 | +€ 7.956 | +124% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.437 | € 14.393 | +€ 7.956 | +124% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 11.262 | € 39.491 | +€ 28.230 | +251% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.800 | € 39.247 | +€ 30.446 | +346% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.461 | € 245 | -€ 2.216 | -90,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 334.006 | € 353.868 | +€ 19.861 | +5,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 32 | +€ 32 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 19.607 | € 5.404 | -€ 14.203 | -72,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 13.321 | € 13.315 | -€ 6 | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.026 | € 1.350 | +€ 324 | +31,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 40.879 | € 118.050 | +€ 77.171 | +189% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 6.925 | € 97.981 | +€ 91.056 | +1.315% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 5.059 | € 3.607 | -€ 1.452 | -28,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 5.059 | € 3.607 | -€ 1.452 | -28,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 723 | € 252 | -€ 471 | -65,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 723 | € 252 | -€ 471 | -65,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 11.261 | € 101.336 | +€ 90.075 | +800% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.897 | € 20.475 | +€ 17.579 | +607% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 8.364 | € 80.860 | +€ 72.496 | +867% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 8.364 | € 80.860 | +€ 72.496 | +867% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.