TAWSS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
TAWSS
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa +€ 1,5 mln
stijging van € 1,5 mln (+27,5%), van € 5,3 mln naar € 6,8 mln
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 1,2 mln
stijging van € 1,2 mln (+46,2%), van € 2,7 mln naar € 3,9 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 1,3 mln
- Materiële vaste activa -€ 266.244
daling van € 266.244 (-3,6%), van € 7,5 mln naar € 7,2 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 266.244
- Schulden op meer dan één jaar +€ 2,3 mln
stijging van € 2,3 mln (+15,7%), van € 14,6 mln naar € 16,9 mln
waarvan Overige schulden: +€ 2,5 mln
- Bruto bedrijfsmarge +€ 47.115
stijging van € 47.115 (+11,1%), van € 426.303 naar € 473.418
- Andere bedrijfskosten -€ 38.922
daling van € 38.922 (-35,5%), van € 109.706 naar € 70.784
- Financiële opbrengsten +€ 19.884
stijging van € 19.884 (+17,1%), van € 116.239 naar € 136.124
- Financiële kosten +€ 14.134
stijging van € 14.134 (+18,2%), van € 77.493 naar € 91.627
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 15.654.746 | € 18.107.657 | +€ 2,5 mln | +15,7% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 0 | € 0 | = | |
| Vaste activa | 21/28 | € 12.759.373 | € 13.954.239 | +€ 1,2 mln | +9,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 0 | € 0 | = | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 7.453.844 | € 7.187.600 | -€ 266.244 | -3,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 7.453.844 | € 7.187.600 | -€ 266.244 | -3,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 0 | € 0 | = | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 0 | - | = | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 5.305.529 | € 6.766.640 | +€ 1,5 mln | +27,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.895.373 | € 4.153.418 | +€ 1,3 mln | +43,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 108.820 | € 103.486 | -€ 5.334 | -4,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 108.820 | € 103.486 | -€ 5.334 | -4,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.682.659 | € 3.921.266 | +€ 1,2 mln | +46,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 78.648 | € 42.004 | -€ 36.644 | -46,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.604.012 | € 3.879.263 | +€ 1,3 mln | +49,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 66.828 | € 84.565 | +€ 17.737 | +26,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 37.066 | € 44.101 | +€ 7.035 | +19,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 15.654.746 | € 18.107.657 | +€ 2,5 mln | +15,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 1.277.753 | -€ 1.113.621 | +€ 164.132 | +12,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 318.600 | € 318.600 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 1.596.353 | -€ 1.432.221 | +€ 164.132 | +10,3% |
| Schulden | 17/49 | € 16.932.499 | € 19.221.279 | +€ 2,3 mln | +13,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 14.626.059 | € 16.924.558 | +€ 2,3 mln | +15,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.439.524 | € 1.250.230 | -€ 189.294 | -13,1% |
| Overige schulden | 178/9 | € 13.186.535 | € 15.674.328 | +€ 2,5 mln | +18,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 2.306.440 | € 2.296.721 | -€ 9.720 | -0,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 185.746 | € 189.294 | +€ 3.548 | +1,9% |
| Financiële schulden | 43 | € 2.000.000 | € 2.000.000 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 2.000.000 | € 2.000.000 | = | 0,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 9.907 | € 0 | -€ 9.907 | -100% |
| Leveranciers | 440/4 | € 9.907 | € 0 | -€ 9.907 | -100% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.995 | € 5.398 | -€ 1.596 | -22,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.995 | € 5.398 | -€ 1.596 | -22,8% |
| Overige schulden | 47/48 | € 103.793 | € 102.028 | -€ 1.765 | -1,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 282.069 | € 282.943 | +€ 874 | +0,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 109.706 | € 70.784 | -€ 38.922 | -35,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 426.303 | € 473.418 | +€ 47.115 | +11,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 34.528 | € 119.691 | +€ 85.163 | +247% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 116.239 | € 136.124 | +€ 19.884 | +17,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 116.239 | € 136.124 | +€ 19.884 | +17,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 77.493 | € 91.627 | +€ 14.134 | +18,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 77.493 | € 91.627 | +€ 14.134 | +18,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 73.275 | € 164.187 | +€ 90.913 | +124% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.702 | € 55 | -€ 2.647 | -98,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 70.573 | € 164.132 | +€ 93.559 | +133% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 70.573 | € 164.132 | +€ 93.559 | +133% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.