SZA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SZA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 36.795
daling van € 36.795 (-63,0%), van € 58.418 naar € 21.623
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 50.000) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 11.849)
- Materiële vaste activa +€ 10.859
stijging van € 10.859 (+201%), van € 5.390 naar € 16.249
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 10.859
- Immateriële vaste activa -€ 5.000
daling van € 5.000 (-48,5%), van € 10.303 naar € 5.303
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.202
daling van € 4.202 (-18,5%), van € 22.750 naar € 18.548
waarvan Overige vorderingen: -€ 2.388
- Reserves -€ 34.000
daling van € 34.000 (-14,3%), van € 238.000 naar € 204.000
- Afschrijvingen +€ 1.727
stijging van € 1.727 (+33,6%), van € 5.135 naar € 6.863
- Bruto bedrijfsmarge -€ 1.641
daling van € 1.641 (-5,1%), van € 32.340 naar € 30.699
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 321.320 | € 285.169 | -€ 36.151 | -11,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 238.147 | € 243.133 | +€ 4.986 | +2,1% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 10.303 | € 5.303 | -€ 5.000 | -48,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 5.390 | € 16.249 | +€ 10.859 | +201% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.540 | € 13.399 | +€ 10.859 | +428% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 2.850 | € 2.850 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 222.454 | € 221.580 | -€ 873 | -0,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 83.174 | € 42.036 | -€ 41.138 | -49,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 22.750 | € 18.548 | -€ 4.202 | -18,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 19.667 | € 17.853 | -€ 1.814 | -9,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.083 | € 695 | -€ 2.388 | -77,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 58.418 | € 21.623 | -€ 36.795 | -63,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.006 | € 1.865 | -€ 140 | -7,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 321.320 | € 285.169 | -€ 36.151 | -11,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 256.629 | € 223.298 | -€ 33.332 | -13,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 238.000 | € 204.000 | -€ 34.000 | -14,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 238.000 | € 204.000 | -€ 34.000 | -14,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 29 | € 698 | +€ 668 | +2.276% |
| Schulden | 17/49 | € 64.691 | € 61.871 | -€ 2.820 | -4,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 64.691 | € 61.742 | -€ 2.948 | -4,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 649 | € 0 | -€ 649 | -100% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 649 | € 0 | -€ 649 | -100% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.696 | € 4.165 | -€ 2.531 | -37,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.696 | € 4.165 | -€ 2.531 | -37,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.346 | € 7.578 | +€ 232 | +3,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.386 | € 5.598 | +€ 212 | +3,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.960 | € 1.980 | +€ 20 | +1,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 50.000 | € 50.000 | = | 0,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 129 | +€ 129 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 0 | +€ 0 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.135 | € 6.863 | +€ 1.727 | +33,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 676 | € 897 | +€ 221 | +32,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 32.340 | € 30.699 | -€ 1.641 | -5,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 26.528 | € 22.939 | -€ 3.589 | -13,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 244 | € 283 | +€ 38 | +15,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 244 | € 283 | +€ 38 | +15,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 785 | € 535 | -€ 250 | -31,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 785 | € 535 | -€ 250 | -31,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 25.988 | € 22.687 | -€ 3.301 | -12,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.164 | € 6.019 | -€ 145 | -2,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 19.824 | € 16.668 | -€ 3.155 | -15,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 19.824 | € 16.668 | -€ 3.155 | -15,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.