SW2: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SW2
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 2,5 mln
stijging van € 2,5 mln (+1.069%), van € 230.525 naar € 2,7 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 2,5 mln
- Voorraden en bestellingen -€ 41.500
daling van € 41.500 (-36,3%), van € 114.300 naar € 72.800
- Schulden op meer dan één jaar +€ 2,0 mln
stijging van € 2,0 mln (+2.359%), van € 86.508 naar € 2,1 mln
- Overige schulden +€ 267.328
stijging van € 267.328 (+494%), van € 54.074 naar € 321.402
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 111.985
stijging van € 111.985 (+499%), van € 22.447 naar € 134.432
- Afschrijvingen +€ 48.353
stijging van € 48.353 (+123%), van € 39.390 naar € 87.743
- Belastingen -€ 24.703
daling van € 24.703 (-65,9%), van € 37.466 naar € 12.762
- Bruto bedrijfsmarge -€ 13.326
daling van € 13.326 (-10,5%), van € 127.515 naar € 114.189
- Andere bedrijfskosten -€ 4.358
daling van € 4.358 (-78,9%), van € 5.523 naar € 1.165
- Financiële kosten +€ 1.982
stijging van € 1.982 (+36,8%), van € 5.389 naar € 7.371
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 434.658 | € 2.841.415 | +€ 2,4 mln | +554% |
| Vaste activa | 21/28 | € 230.525 | € 2.693.916 | +€ 2,5 mln | +1.069% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 230.525 | € 2.693.916 | +€ 2,5 mln | +1.069% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 142.607 | € 2.668.955 | +€ 2,5 mln | +1.772% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 11.010 | € 10.964 | -€ 46 | -0,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 76.908 | € 13.997 | -€ 62.911 | -81,8% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 0 | - | = | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 204.133 | € 147.500 | -€ 56.633 | -27,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 114.300 | € 72.800 | -€ 41.500 | -36,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 114.300 | € 72.800 | -€ 41.500 | -36,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 63.201 | € 57.218 | -€ 5.983 | -9,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 63.000 | € 45.895 | -€ 17.106 | -27,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 201 | € 11.324 | +€ 11.123 | +5.534% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 26.632 | € 17.481 | -€ 9.151 | -34,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 434.658 | € 2.841.415 | +€ 2,4 mln | +554% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 213.474 | € 218.628 | +€ 5.154 | +2,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 210.474 | € 215.628 | +€ 5.154 | +2,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 210.474 | € 215.628 | +€ 5.154 | +2,4% |
| Schulden | 17/49 | € 221.184 | € 2.622.788 | +€ 2,4 mln | +1.086% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 86.508 | € 2.127.076 | +€ 2,0 mln | +2.359% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 86.508 | € 2.127.076 | +€ 2,0 mln | +2.359% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 134.676 | € 494.608 | +€ 359.932 | +267% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 22.447 | € 134.432 | +€ 111.985 | +499% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 12.538 | +€ 12.538 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 12.538 | +€ 12.538 | |
| Handelsschulden | 44 | € 37.273 | € 11.066 | -€ 26.207 | -70,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 37.273 | € 11.066 | -€ 26.207 | -70,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 20.882 | € 15.171 | -€ 5.711 | -27,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 20.882 | € 15.171 | -€ 5.711 | -27,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 54.074 | € 321.402 | +€ 267.328 | +494% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1.104 | +€ 1.104 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 9.647 | +€ 9.647 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 39.390 | € 87.743 | +€ 48.353 | +123% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.523 | € 1.165 | -€ 4.358 | -78,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 127.515 | € 114.189 | -€ 13.326 | -10,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 82.602 | € 25.281 | -€ 57.321 | -69,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 6 | +€ 6 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 6 | +€ 6 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.389 | € 7.371 | +€ 1.982 | +36,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.389 | € 7.371 | +€ 1.982 | +36,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 77.213 | € 17.916 | -€ 59.297 | -76,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 37.466 | € 12.762 | -€ 24.703 | -65,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 39.747 | € 5.154 | -€ 34.594 | -87,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 39.747 | € 5.154 | -€ 34.594 | -87,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.