SW Cleaning: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SW Cleaning
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 14.706
stijging van € 14.706 (+116,4%), van € 12.634 naar € 27.341
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: +€ 17.461
- Liquide middelen -€ 4.938
daling van € 4.938 (-94,4%), van € 5.231 naar € 294
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 18.178) en Resultaat van het boekjaar (-€ 17.849)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 2.285
stijging van € 2.285 (+422,6%), van € 541 naar € 2.826
waarvan Handelsvorderingen: +€ 2.431
- Overgedragen winst (verlies) -€ 17.849
daling van € 17.849 (-470,9%), van -€ 3.791 naar -€ 21.640
- Schulden op meer dan één jaar +€ 14.117
nieuw in 2025: € 14.117
- Handelsschulden +€ 4.113
stijging van € 4.113 (+478,6%), van € 859 naar € 4.973
- Overige schulden +€ 4.038
stijging van € 4.038 (+24,7%), van € 16.328 naar € 20.366
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 3.372
stijging van € 3.372 (+35983,4%), van € 9 naar € 3.381
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 3.200
- Bruto bedrijfsmarge -€ 10.031
daling van € 10.031 (-522,5%), van -€ 1.920 naar -€ 11.951
- Afschrijvingen +€ 2.335
stijging van € 2.335 (+205,4%), van € 1.137 naar € 3.471
- Andere bedrijfskosten +€ 1.276
stijging van € 1.276 (+188,6%), van € 677 naar € 1.953
- Financiële kosten +€ 361
stijging van € 361 (+625,0%), van € 58 naar € 419
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 18.406 | € 30.460 | +€ 12.054 | +65,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 12.634 | € 27.341 | +€ 14.706 | +116,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 12.634 | € 27.341 | +€ 14.706 | +116,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 12.634 | € 9.880 | -€ 2.754 | -21,8% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | - | € 17.461 | +€ 17.461 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 5.772 | € 3.119 | -€ 2.653 | -46,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 541 | € 2.826 | +€ 2.285 | +422,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 354 | € 2.785 | +€ 2.431 | +686,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 187 | € 41 | -€ 146 | -78,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 5.231 | € 294 | -€ 4.938 | -94,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 18.406 | € 30.460 | +€ 12.054 | +65,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.209 | -€ 15.640 | -€ 16.849 | |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 6.000 | +€ 1.000 | +20,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 3.791 | -€ 21.640 | -€ 17.849 | -470,9% |
| Schulden | 17/49 | € 17.197 | € 46.100 | +€ 28.903 | +168,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 14.117 | +€ 14.117 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 14.117 | +€ 14.117 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 17.197 | € 31.984 | +€ 14.787 | +86,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 3.264 | +€ 3.264 | |
| Handelsschulden | 44 | € 859 | € 4.973 | +€ 4.113 | +478,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 859 | € 4.973 | +€ 4.113 | +478,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 9 | € 3.381 | +€ 3.372 | +35983,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 9 | € 181 | +€ 172 | +1831,8% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 3.200 | +€ 3.200 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 16.328 | € 20.366 | +€ 4.038 | +24,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.137 | € 3.471 | +€ 2.335 | +205,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 677 | € 1.953 | +€ 1.276 | +188,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 1.920 | -€ 11.951 | -€ 10.031 | -522,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 3.734 | -€ 17.376 | -€ 13.642 | -365,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1 | € 1 | +€ 0 | +38,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1 | € 1 | +€ 0 | +38,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 58 | € 419 | +€ 361 | +625,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 58 | € 419 | +€ 361 | +625,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 3.791 | -€ 17.794 | -€ 14.003 | -369,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 55 | +€ 55 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 3.791 | -€ 17.849 | -€ 14.059 | -370,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 3.791 | -€ 17.849 | -€ 14.059 | -370,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.