SURF & FUN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SURF & FUN
Grootste bewegingen
- Vorderingen op meer dan één jaar +€ 280.483
stijging van € 280.483 (+102%), van € 275.624 naar € 556.107
- Financiële vaste activa -€ 213.946
daling van € 213.946 (-96,6%), van € 221.446 naar € 7.500
- Liquide middelen -€ 149.795
daling van € 149.795 (-98,5%), van € 152.131 naar € 2.336
vooral door Vorderingen op meer dan één jaar (-€ 280.483) en Handelsschulden (-€ 71.007)
- Materiële vaste activa +€ 90.940
stijging van € 90.940 (+24,0%), van € 379.664 naar € 470.604
waarvan Overige materiële vaste activa: +€ 144.019
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 37.488
daling van € 37.488 (-55,6%), van € 67.433 naar € 29.945
waarvan Overige vorderingen: -€ 46.416
- Handelsschulden -€ 71.007
daling van € 71.007 (-18,9%), van € 374.916 naar € 303.909
- Reserves +€ 47.320
stijging van € 47.320 (+16,1%), van € 294.515 naar € 341.834
- Overige schulden -€ 39.525
daling van € 39.525 (-100%), van € 39.525 naar € 0
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 37.928
stijging van € 37.928, van € 0 naar € 37.928
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 27.963
stijging van € 27.963 (+28,6%), van € 97.782 naar € 125.745
- Bruto bedrijfsmarge -€ 32.497
daling van € 32.497 (-9,2%), van € 351.856 naar € 319.359
- Financiële opbrengsten +€ 24.255
stijging van € 24.255 (+238%), van € 10.174 naar € 34.429
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: +€ 23.054
- Personeelskosten -€ 13.705
daling van € 13.705 (-8,4%), van € 162.223 naar € 148.518
- Belastingen -€ 11.371
daling van € 11.371 (-95,2%), van € 11.941 naar € 570
- Afschrijvingen +€ 7.011
stijging van € 7.011 (+5,6%), van € 124.715 naar € 131.726
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.101.547 | € 1.072.193 | -€ 29.354 | -2,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 601.109 | € 478.104 | -€ 123.006 | -20,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 379.664 | € 470.604 | +€ 90.940 | +24,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 314.905 | € 240.562 | -€ 74.343 | -23,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 11.000 | € 32.627 | +€ 21.628 | +197% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 1.686 | € 1.322 | -€ 364 | -21,6% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 52.074 | € 196.092 | +€ 144.019 | +277% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 221.446 | € 7.500 | -€ 213.946 | -96,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 500.437 | € 594.089 | +€ 93.652 | +18,7% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 275.624 | € 556.107 | +€ 280.483 | +102% |
| Overige vorderingen | 291 | € 275.624 | € 556.107 | +€ 280.483 | +102% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 229 | € 229 | = | 0,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 229 | € 229 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 67.433 | € 29.945 | -€ 37.488 | -55,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 11.695 | € 20.623 | +€ 8.928 | +76,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 55.738 | € 9.322 | -€ 46.416 | -83,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 152.131 | € 2.336 | -€ 149.795 | -98,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.021 | € 5.473 | +€ 452 | +9,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.101.547 | € 1.072.193 | -€ 29.354 | -2,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 300.715 | € 348.034 | +€ 47.320 | +15,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 294.515 | € 341.834 | +€ 47.320 | +16,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 294.515 | € 341.834 | +€ 47.320 | +16,1% |
| Schulden | 17/49 | € 800.832 | € 724.159 | -€ 76.674 | -9,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 232.357 | € 233.589 | +€ 1.232 | +0,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 232.357 | € 177.387 | -€ 54.970 | -23,7% |
| Overige schulden | 178/9 | - | € 56.202 | +€ 56.202 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 545.726 | € 482.858 | -€ 62.867 | -11,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 97.782 | € 125.745 | +€ 27.963 | +28,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 0 | € 37.928 | +€ 37.928 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 0 | € 37.928 | +€ 37.928 | |
| Handelsschulden | 44 | € 374.916 | € 303.909 | -€ 71.007 | -18,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 374.916 | € 303.909 | -€ 71.007 | -18,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 33.503 | € 15.276 | -€ 18.227 | -54,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 22.959 | € 1.087 | -€ 21.871 | -95,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 10.544 | € 14.189 | +€ 3.645 | +34,6% |
| Overige schulden | 47/48 | € 39.525 | € 0 | -€ 39.525 | -100% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 22.750 | € 7.712 | -€ 15.038 | -66,1% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 113 | +€ 113 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 162.223 | € 148.518 | -€ 13.705 | -8,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 124.715 | € 131.726 | +€ 7.011 | +5,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.977 | € 4.239 | +€ 2.262 | +114% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 459 | € 60 | -€ 399 | -86,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 351.856 | € 319.359 | -€ 32.497 | -9,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 62.482 | € 34.815 | -€ 27.667 | -44,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 10.174 | € 34.429 | +€ 24.255 | +238% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 10.174 | € 11.375 | +€ 1.201 | +11,8% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | - | € 23.054 | +€ 23.054 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 19.124 | € 21.354 | +€ 2.230 | +11,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 19.124 | € 21.354 | +€ 2.230 | +11,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 53.532 | € 47.890 | -€ 5.642 | -10,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 11.941 | € 570 | -€ 11.371 | -95,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 41.591 | € 47.320 | +€ 5.729 | +13,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 41.591 | € 47.320 | +€ 5.729 | +13,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.