SUMUM: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SUMUM
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 165.484
stijging van € 165.484 (+49,9%), van € 331.808 naar € 497.292
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 34.058
stijging van € 34.058 (+16,5%), van € 206.511 naar € 240.570
waarvan Handelsvorderingen: +€ 24.697
- Liquide middelen -€ 21.072
daling van € 21.072 (-42,7%), van € 49.406 naar € 28.334
vooral door Voorraden en bestellingen (-€ 165.484) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 34.058)
- Immateriële vaste activa -€ 13.320
daling van € 13.320 (-71,1%), van € 18.745 naar € 5.425
- Materiële vaste activa +€ 10.363
stijging van € 10.363 (+89,9%), van € 11.527 naar € 21.890
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 13.100
- Overige schulden +€ 92.260
stijging van € 92.260 (+35,4%), van € 260.821 naar € 353.081
- Reserves +€ 54.748
stijging van € 54.748 (+33,2%), van € 165.051 naar € 219.799
- Handelsschulden +€ 43.062
stijging van € 43.062 (+120,4%), van € 35.773 naar € 78.835
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 9.501
daling van € 9.501 (-33,9%), van € 28.019 naar € 18.518
waarvan Belastingen: -€ 20.038
- Personeelskosten +€ 79.893
stijging van € 79.893 (+105,2%), van € 75.947 naar € 155.840
- Bruto bedrijfsmarge -€ 15.860
daling van € 15.860 (-6,1%), van € 259.437 naar € 243.577
- Belastingen -€ 11.069
daling van € 11.069 (-95,8%), van € 11.560 naar € 491
- Afschrijvingen -€ 4.523
daling van € 4.523 (-20,5%), van € 22.103 naar € 17.580
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 617.998 | € 794.211 | +€ 176.214 | +28,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 30.272 | € 27.316 | -€ 2.957 | -9,8% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 18.745 | € 5.425 | -€ 13.320 | -71,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 11.527 | € 21.890 | +€ 10.363 | +89,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 4.373 | € 4.166 | -€ 207 | -4,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 7.154 | € 4.624 | -€ 2.529 | -35,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 13.100 | +€ 13.100 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 587.725 | € 766.896 | +€ 179.170 | +30,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 331.808 | € 497.292 | +€ 165.484 | +49,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 331.808 | € 497.292 | +€ 165.484 | +49,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 206.511 | € 240.570 | +€ 34.058 | +16,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 203.987 | € 228.685 | +€ 24.697 | +12,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.524 | € 11.885 | +€ 9.361 | +370,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 49.406 | € 28.334 | -€ 21.072 | -42,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 700 | +€ 700 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 617.998 | € 794.211 | +€ 176.214 | +28,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 178.199 | € 232.947 | +€ 54.748 | +30,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 13.148 | € 13.148 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 165.051 | € 219.799 | +€ 54.748 | +33,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 165.051 | € 219.799 | +€ 54.748 | +33,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 439.799 | € 561.264 | +€ 121.466 | +27,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 328.136 | € 450.542 | +€ 122.405 | +37,3% |
| Financiële schulden | 43 | € 3.524 | € 108 | -€ 3.415 | -96,9% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 3.524 | € 108 | -€ 3.415 | -96,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 35.773 | € 78.835 | +€ 43.062 | +120,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 35.773 | € 78.835 | +€ 43.062 | +120,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 28.019 | € 18.518 | -€ 9.501 | -33,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 20.038 | € 0 | -€ 20.038 | -100,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 7.981 | € 18.518 | +€ 10.537 | +132,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 260.821 | € 353.081 | +€ 92.260 | +35,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 11.663 | € 10.723 | -€ 940 | -8,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 75.947 | € 155.840 | +€ 79.893 | +105,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 22.103 | € 17.580 | -€ 4.523 | -20,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 528 | € 803 | +€ 275 | +52,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 259.437 | € 243.577 | -€ 15.860 | -6,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 160.860 | € 69.354 | -€ 91.505 | -56,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 293 | € 18 | -€ 275 | -93,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 293 | € 18 | -€ 275 | -93,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 11.788 | € 14.134 | +€ 2.346 | +19,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 11.788 | € 14.134 | +€ 2.346 | +19,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 149.365 | € 55.239 | -€ 94.126 | -63,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 11.560 | € 491 | -€ 11.069 | -95,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 137.805 | € 54.748 | -€ 83.057 | -60,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 137.805 | € 54.748 | -€ 83.057 | -60,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.